string(15) ""
» Blog » Forum Poltera nie ma znaczenia
09-09-2014 14:09

Forum Poltera nie ma znaczenia

Odsłony: 1575

Obserwuję kolejny flejm na temat uzdrowienia Poltera, tym razem w odsłonie forumowej, przypomniałem sobie coś:

Pamiętam swoje "zderzenie się" z rzeczywistością społeczności Polterowej, kiedy byłem aktywny na forum Poltera. To "zderzenie" polegało na tym, że popularność i aktywność w dyskusjach oraz flejmach na forum nijak odpowiadała temu, co jest "na zewnątrz". Kiedy zorientowałem się że życie Poltera leży poza jego forum, mimo aktywności przez więcej niż rok czułem, ze mógłbym nigdy nie zaglądać na forum i tak być równie zielonym dla "prawdziwego" community, co wtedy. Był to rok 2010. Już wtedy Forum Poltergeist nie miało znaczenia dla budowania społeczności wokół serwisu. Nic dziwnego, zdecydowana większość postów to były sesje PBF - już wtedy ludziom nie chciało się pisać o czymś innym. Blogi Polterowe wtedy dopiero zaczęły nabierać popularności.

W obliczu ratowania forum tego serwisu, zastanowiłbym się nad jednym być może ważnym pytaniem: "Czy w ogóle Forum stanowiło inne funkcje aniżeli komunikacyjne dla Redakcji?". Już w roku 2010 Forum było niczym, zerem, dla osób postronnych.

I jeszcze jedno zagadnienie. Może jestem (byłym) trollem, flejmerem, człowiekiem który był przyczyną dodatkowej toksyczności w serwisie Poltergeist. Może byłem mizernym Współpracownikiem działu RPGO przez marne 8 miesięcy, czyli jakieś 1/4 długości przeciętnej kampanii przeciętnego prawdziwego erpegowca. Zauwazyłem jednak, że ostatnia dyskusja pod wpisem Kamulca na temat Forum doskonale obrazuje, dlaczego moim zdaniem Polter jako społeczność powinien w spokoju zdechnąć. Widzicie, nawet tę dyskusję zamieniliście w flejmfest, okazję do trollowania siebie nawzajem i k8 dyskutujących, słowem: wystarczy tylko i wyłącznie tamta dyskusja aby zniechęcić 99% osób do zaglądania na Poltera.

Czasem lepiej pozwolić się czemuś umrzeć, rozpaść się, aby na jego gruzach zbudować coś całkowicie nowego, od zera. Nic nie zmieni już plotek o tym, iż Polter to takie Bagno 2.0 (kto pamięta, ten pamięta czym było Bagno), tyle że bez tuz fandomowych z lat 1990-2005.

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

oddtail
   
Ocena:
+5

leto_ii: masz trochę racji, ale wycieranie sobie gęby tym pół-pogardliwym "Polska" jest moim zdaniem cokolwiek nieprzyjemne. I niepotrzebne. I nieco oklepane.

A ja przewrotnie powiem - narzekanie, że Polska jest bardzo, bardzo polskie. Z zewnątrz nie jesteśmy aż tak źle postrzegani ;P

10-09-2014 11:05
leto_ii
   
Ocena:
+4

oddtail

Wiem, że wpisuję wie w retorykę o jakiej napisałem :) Ale czasami trzeba sięgnąć po ten sam typ argumentu aby coś pokazać.

Mówisz, że na zewnątrz jest lepiej? To taki przykład. Na blogu (chyba nawet KFC) zobaczyłem jakiś czas temu link do indiegogo, No Salvation for Witches: A Pay What You Want Book. Druku nie potrzebuję, więc odpuściłem sobie, ale ktoś z Polski pytał czy to ebook czy druk. A KFC... nie "fajnie, powitać polaka" czy "super, jeszcze jeden rodak" albo "druk, kupuj, świetny podręcznik". Nie. Za to poszło "czytanie ze zrozumieniem się kłania… Może pora zrobić wreszcie maturę?". I to jest właśnie KFC, typowy małostkowy polak. Jest rodak - to dopieprzyć. . Nie ważne, że może to być niejasne, że może nie zna angielskiego za bardzo, że nie ma nic o wysyłce, jaka, ile kosztuje itd. Nie pomogę - dopieprzę. Sorry, taki klimat...

I dlatego to zapamiętałem - pomyślałem sobie jakie to typowo polterowe. I jednoczesnie typowo polskie, aby za granicą zachowywać się względem rodaków tak samo jak w naszym własnym bagienku fandomowym. Do innych to jesteśmy mili, ale między sobą...

10-09-2014 11:28
Malaggar
   
Ocena:
+6

I to jest właśnie KFC, typowy małostkowy polak.

Polak jak już misiu, Polak.
Poza tym hasłem "typowy Polak/polaczek" na ogół rzucają, mówiąc wprost, ćmoki, co chcą uchodzić za swiatowca, a jedyna "zagramanica" z jaką sie zetknęli to Turek z kebabu na osiedlu.

 

nie "fajnie, powitać polaka" czy "super, jeszcze jeden rodak" albo "druk, kupuj, świetny podręcznik".

No ale po co miał kłamać, że fajnie? Jaka mu różnica, czy kupi Polak, Amerykanin czy Czech?

10-09-2014 12:25
Tyldodymomen
   
Ocena:
+1

Jest jeszcze jedna typowo polska wada- znamy się na wszystkim. Każdy doskonale wie co zrobić by ożywić polter, generować mu dochody, jak zlikwidować "trolling", jak reanimować forum, jak moderować posty itd itp. Mimo potoku doskonałych pomysłów, inicjatywek, reform i akcji mobilizacyjnych kontentu nie przybywa, użytkowników ubywa, dyskusje uciekają na fejsbuka a stanowisko rednacza  pozostało nieobsadzone ze względów finansowych.

Wielkie słowa, brak działania. Sorry, taki mamy klimat.

10-09-2014 12:28
Gawk
   
Ocena:
0
Taka sytuacja...
10-09-2014 13:04
leto_ii
   
Ocena:
+2

Aby nie było - ja KFC lubię, wiele jego wypowiedzi plusowałem, na wiele tematów mamy podobne zdanie. Ale są pewne różnice, i tyle. 

Malaggar, żuczku - Co miał napisać? Mógł wyjaśnić - to druk. Mógł nic nie pisać - bo po co. Ale KFC wolał dopieprzyć. Taki już jest (chamski), trzeba go kochać, tak? Nie wiem jaką masz logikę, że uznałeś, iż jedyne co mógł zrobić to kłamać lub obrazić kogoś, ale... No nie podzielam jej.

Oj, też mogę napisać, że chamów bronią zazwyczaj chamy, prostaków prostacy itd - swój do swego ciągnie, bla, bla, bla, przegadam Cię, zmienię temat, pominę istotne kwestie, sprowadzę do swojego poziomu i pokonam doświadczeniem. Ale skończy się tak, że pokonasz Ty mnie, ja nie mam takiego polterowego stażu w pozamerytorycznych dyskusjach. Jak się z tym poczujesz lepiej, to uznaj, że wygrałeś.

10-09-2014 13:14
Gawk
   
Ocena:
0
Zawsze lepiej plusować jawne chamstwo KFC, niż ciche, podstępne skulukuku co poniektórych tutaj.
10-09-2014 13:19
Malaggar
   
Ocena:
+1

Nie chodzi o przegadanie, czy wygranie.
Chodzi o to, że ludzie od "polaczki cebulaczki" na ogół sami są przesiąknięci tą słynną cebulą aż po pięty skarpet zakładanych do sandałów.

 

10-09-2014 13:20
leto_ii
   
Ocena:
+4

Malaggar

właśnie dlatego nie mam szans. Nie odniosłeś się do meritum I, czyli punkt wyjścia, KFC i "polter to zero", ale świetnie się tu bawi. Nie odniosłeś do meritum II, czyli KFC chamski (pomijam kwestię, że bez chamstwa musiałby kłamać, rozmawiajmy poważnie). Odniosłeś się tylko do polaczkowatości i z tego zrobiłeś tarczę, którą teraz mnie po głowie okładasz (nie będąc w tym odosobnionym).  KFC ma obrońców co nie patrząc o co chodzi, po prostu dowalą komu trzeba - powód zawsze się znajdzie, może być jedno słowo. Fanklub może to jest. Robicie jakieś spotkania? ;)

Gawk

Ja uważam, że chamstwa nie powinno się plusować. Jakiegokolwiek, czy jawnego czy "podstępnego skulukuku". Wiem, trochę nie pasuję do poltera :)

 

Dobra, wystarczy tego, wracam mojego stanu wyjściowego, czyli do letargu. Bawcie się dobrze.

10-09-2014 13:56
Malaggar
   
Ocena:
+3

Bo mam gdzieś co KFC napisał facetowi którego nie znam.

Za to bardzo irytuje mnie wycieranie sobie gęby Polską.

10-09-2014 14:04
Gawk
   
Ocena:
+1

Ja uważam, że chamstwa nie powinno się plusować. Jakiegokolwiek, czy jawnego czy "podstępnego skulukuku". Wiem, trochę nie pasuję do poltera :)

 

Tylko wiesz,,, są różne rodzaje chamstwa. Niektóre niestety bardzo zawoalowane, co to go niby nie przypominają. Taki persyflaż, aż piszczy.

10-09-2014 14:57
jakkubus
   
Ocena:
0

Tylko wiesz,,, są różne rodzaje chamstwa. Niektóre niestety bardzo zawoalowane, co to go niby nie przypominają. Taki persyflaż, aż piszczy.

Wiesz, rzucanie na lewo i prawo "polaczkami cebulaczkami" jest jednym z jego rodzajów.

10-09-2014 15:17
KFC
   
Ocena:
+4

Nie mam nic do dodania. Jestem jawnie obrażany przez trolli na tym serwisie, bo odważyłem się zauważyć oczywistą oczywistość.

Ale tak jak ktoś już to tutaj napisał, skoro sama redakcja pozwala sobie na szykany i trolling na swoich zamkniętych forach i poza nimi to nie ma o czym gadać.

Serwis trzeba zamknąć i przysypać kilkoma łopatami ziemi, bo perfumowanie trupa jak widać od kilku lat wcale nie pomaga - tylko szkodzi i wzmaga patologie wszelakie. Dziękuję za uwagę.

 

Pozdrawiam wszystkich Polaków!

10-09-2014 15:28
Gawk
   
Ocena:
+1

Wiesz, rzucanie na lewo i prawo "polaczkami cebulaczkami" jest jednym z jego rodzajów.

Aż bałbym się zapytać, czego rodzajem jest twój nieustający ból rzyci związany z Warhamerem...

10-09-2014 15:35
Malaggar
   
Ocena:
+2

KFC: Oni Cię nie obrażają. Oni, wzorem feminazistek z rypygy jest dla dziewczyn, "stwierdzają fakty"!

In your face!

10-09-2014 15:41
jakkubus
   
Ocena:
0

Aż bałbym się zapytać, czego rodzajem jest twój nieustający ból rzyci związany z Warhamerem...

Tutaj na przykład wykazujesz wyjątkowo niezawoalowany rodzaj chamstwa. :P

10-09-2014 15:49
Malaggar
   
Ocena:
+1

Gdzie jest nasza magisterka elegancji - Senthe, gdy jej tak potrzebujemy?!

Bo ja już nie wiem, kto jest trollem, kto chamem, a kto cyklistą:(

10-09-2014 15:57
Agrafka
   
Ocena:
+1
Jeszcze Senthe ci brakuje? Mam wrażenie że tu sami znawcy, którzy doskonale wiedzą kto kim jest i to lepiej niż zainteresowany. Cham od chamów wyzywa, troll od trolli. Co się z tym serwisem dzieje od kilku dni?
10-09-2014 16:05
Tyldodymomen
   
Ocena:
+2

Tzw Gambit Aravena, wzorowany na Z.

10-09-2014 16:18
KFC
   
Ocena:
0

A co zrobił Arrr., bo jakoś przespałem?

10-09-2014 16:43

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.