Festiwal

Artykuły

8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty - Relacja

8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty - Relacja

05-08-2008 14:53 | Marigold | Komentarze: 0
Lubię duże imprezy, lubię festiwale filmowe, lubię duże miasta i długie nocne rozmowy w sporym gronie ludzi. Tym chętniej 16 lipca wsiadłam w pociąg, by pojechać do Wrocławia na kolejny (mój trzeci, a w ogóle ósmy) Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty. Ponad osiem lat temu Ktoś miał...
KAMERA AKCJA 2 - podsumowanie

KAMERA AKCJA 2 - podsumowanie

Cisza na planie! Światło... KAMERA AKCJA!

15-04-2011 17:51 | Kamil 'New_One' Jędrasiak | Komentarze: 5
CO, GDZIE I KIEDY? Od 24 do 27 marca trwała w Łodzi druga edycja Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA. Przez te cztery dni uczestnicy mieli okazję brać udział w rozmaitych panelach dyskusyjnych, w pokazach etiud nadesłanych na konkurs dla studentów niefilmowych uczelni artystycznych, w p...

Wieści

2. Festiwal Filmów Wietnamskich - Kino w pięciu smakach

2. Festiwal Filmów Wietnamskich - Kino w pięciu smakach

03-09-2008 15:48 | Marigold | Komentarze: 0
Przestrzeń Wymiany Działań ARTERIA, niesiona sukcesem pierwszej edycji Przeglądu Filmów Wietnamskich, organizuje drugą edycję festiwalu z jeszcze większym rozmachem. Jego najważniejszym celem jest przybliżanie poprzez sztukę społeczności Wietnamczyków, największej mniejszości narodowej Warszawy, jednej z największych w Polsce.

Festiwal odbędzie się w dniach 2 – 5 października w kinach Muranów i Kinoteka w Warszawie. Pokazy odbędą się także w innych miastach Polski: w Łodzi, Poznaniu, Katowicach, Gdańsku i Krakowie.

Więcej informacji w rozszerzeniu wieści.
» więcej
Podsumowanie Festiwalu w Wenecji

Podsumowanie Festiwalu w Wenecji

10-09-2008 23:41 | Marigold | Komentarze: 3

65. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji dobiegł końca. Nagrodę główną, Złotego Lwa dla najlepszego filmu otrzymał najnowszy obraz Darena Aronofsky'ego, zatytułowany The Wrestler. Więcej informacji i lista nagrodzonych w rozszerzeniu wieści.

» więcej
Spróbuj swoich sił na dużym ekranie!

Spróbuj swoich sił na dużym ekranie!

11-12-2008 09:10 | Marigold | Komentarze: 0
Spróbuj swoich sił na dużym ekranie! Można już zgłaszać filmy do Festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN 2009!

Jesteś filmowcem-amatorem? Zrealizowałeś już wiele autorskich filmów? Może czas pokazać je szerszej publiczności? Jeśli tylko chcesz podzielić się filmową pasją, wyślij swoje produkcje na Festiwal Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN 2009. Może to właśnie Ty otrzymasz główną nagrodę, która otworzy Ci drzwi do prawdziwego świata filmu. Filmy na konkurs można zgłaszać do 31 stycznia 2009.

» więcej
Pixar i John Lasseter z nagrodą za całokształt w Wenecji

Pixar i John Lasseter z nagrodą za całokształt w Wenecji

26-01-2009 16:47 | Marzena 'Mayfed' Czyrwik | Komentarze: 0
Organizatorzy Festiwalu Filmowego w Wenecj ogłosili, że nagrodę za całokształt twórczości otrzymają w tym roku John Lasseter i szefowie Pixara.

Organizatorzy festiwalu stwierdzili, że Lasseter jest jednym z największych innowatorów i eksperymentatorów Hollywood. Dla Pixara wyreżyserował Toy Story i Auta, a jako producent wspierał prace nad filmami: Potwory i spółka, Ratatuj czy WALL.E. Jest współtwórcą studia Pixar, które w 2006 roku przejął Disney.
Dwie wieże z muzyką na żywo

Dwie wieże z muzyką na żywo

02-05-2009 00:17 | Marigold | Komentarze: 0
Monumentalny skład wykonawczy, powiększona orkiestra, 150-osobowy chór, soliści, Ludwig Wicki, Kaitlin Lusk - pierwsze na świecie plenerowe wykonanie oskarowej ścieżki muzycznej do 2. części trylogii Petera Jacksona Władca pierścieni – Dwie Wieże z projekcją filmu na żywo już 23 maja podczas 2. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Unikalna wizja, muzyczny kosmos Howarda Shore'a, najnowocześniejsza technologia dźwięku i obrazu, największy w Europie ekran - wszystko to zapowiada raz jeszcze niepowtarzalny klimat dzieła nazywanego nie bez przesady ścieżką dźwiękową wszech czasów.

Więcej informacji w rozszerzeniu wieści. » więcej
25. Warszawski Festiwal Filmowy

25. Warszawski Festiwal Filmowy

09-10-2009 12:46 | Elfhelm | Komentarze: 0
Dziś rusza 25. Warszawski Festiwal Filmowy. Otworzą go pokaz skandynawskiej animacji Metropia oraz najnowsza produkcja znanej polskiej animatorki Izabeli Plucińskiej - Esterhazy. Na zakończenie festiwalu zaprezentowany zostanie debiut Pawła Borowskiego Zero. W programie imprezy znalazły się premierowe filmy z 57 krajów świata - blisko 150 nowych pełnometrażowych filmów oraz ponad 100 filmów krótkometrażowych.

Więcej informacji w rozszerzeniu wieści. » więcej
GRAMY już w najbliższy weekend

GRAMY już w najbliższy weekend

12-11-2013 11:32 | Artur 'nataniel' Jedlinski | Komentarze: 0

Już za kilka dni rozpoczyna się Festiwal GRAMY, a wraz z nim Targi Gra i Zabawa. To największa tego typu impreza w Polsce, a w tym roku jej organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji.

» więcej
27 dni fantastyki!

27 dni fantastyki!

05-10-2018 18:03 | Aleksandra 'Neverwhere' Cieśla | Komentarze: 0

Fantastyka, baśnie, legendy, mity… Jeśli Was ciekawią, nadstawcie uszu! Zarezerwujcie czas w swoim kalendarzu! 2 października rozpoczął się Magorkon – festiwal literacki trwający 27 dni! 

» więcej