Feniks

Artykuły

Feniks. Część 1

Feniks. Część 1

19-10-2010 19:54 | Jedi Nadiru Radena | Komentarze: 0
"Polowanie nigdy się nie kończy". Zar Bront uważał te słowa za swoje życiowe motto. Polowanie było celem jego życia, sposobem na utrzymanie się przy życiu, a także życiem samym w sobie. A w mniemaniu Bronta, postawnego mężczyzny w sile wieku, nic nie symbolizowało życia tak pięknie, wielo...
Feniks. Część 2

Feniks. Część 2

21-10-2010 20:00 | Jedi Nadiru Radena | Komentarze: 2
— ...narkotyk? — Nikt nie wie, ale gdybym mu go nie podała, zmarłby na atak serca albo z powodu niewydolności organów. — To... takie... — Straszne? Strasznie zabrzmi to, co ci powiem, ale... przyzwyczaiłam się. Adnenn nie miał pojęcia, gdzie jest i czemu ktoś zgasił świat...

Noty

Feniks

30-05-2006 23:48 | Komentarze: 0
Piąty tom przygód Vlada Taltosa, zabójcy, maga i właściciela zamieszkanej przez ludzi Wschodniej Dzielnicy. Nadal jeszcze żonaty, ale już normalny Vlad zostaje wynajęty przez swą boginię-opiekunkę Verrę. Ma zabić władcę wyspy położonej nieopodal kontynentu, na którym leży Adrilankha. Zadanie oczywiście wykonuje, bo któż odmawia bóstwu, ale to dopiero początek. Odkochany, kierując się lojalnością, ratuje Cawti z więzienia co prowadzi do otwartego konfliktu z całym Domem Jherega.

Wieści

Feniks. Część 1 - opowiadanie

Feniks. Część 1 - opowiadanie

19-10-2010 20:02 | Bartłomiej 'baczko' Łopatka
"Ludzie polowali na Feniksa dla pieniędzy, nieśmiertelności lub samej idei. Niekiedy wszystkie te cele wiązały się ze sobą. Intergalaktyczne korporacje marzyły o pochwyceniu Feniksa, by posiąść sekret nieśmiertelności, a co za tym idzie władzę nad największą, paradoksalnie, potęgą życia: śmiercią. Oczywiście niebagatelną rolę odgrywały w tym pieniądze. Feniks był wart pół galaktyki. Niektórzy chcieli zabić Ognistego Ptaka, by tylko dowieść, że jest to możliwe."

Zapraszamy do lektury pierwszej części opowiadania pt. Feniks, autorstwa Jedi Nadiru Radeny. » więcej
Feniks. Część 2 - opowiadanie

Feniks. Część 2 - opowiadanie

21-10-2010 20:05 | Bartłomiej 'baczko' Łopatka
"Eliona przerzuciła całą moc generatora na silniki. "Odrodzenie" gładko osiągnęło maksymalną prędkość, powoli zbliżając się do Gardzieli Uronthy — czymkolwiek ona rzeczywiście była, gdyż Vera nie miała zielonego pojęcia, o czym tak naprawdę mowa. Znała ją tylko z nazwy.
Nagle zelektryzował ją piszczący dźwięk alarmu. Na pulpicie zapaliła się błękitna lampka."


Zapraszamy do lektury drugiej części opowiadania Feniks, której autorem jest Jedi Nadiru Radena! » więcej