string(15) ""
» Blog » Femflejm Live - dokumentacja
27-01-2013 00:50

Femflejm Live - dokumentacja

W działach: RPG, Zjava, flejm, WTF | Odsłony: 22

Z pierwszego dnia Zjavy przyniosłem trzy erpegi, (no dobra, jeden malutki, ale za to w dwóch kopiach), dwa komiksy z autografem Kobiety-Ślimaka, i nagranie z panelu półdyskusyjnego na wiecznie żywy temat.

Jako że nie mam błogosławieństwa organizatorów, nie upubliczniam linka, ale z zainteresowanymi się podzielę.

Z góry jednak uprzedzam - bite dwie i pół godziny dyskusji na poziomie mniej więcej sejmowym, przy czym pierwsza połowa to raczej sejm PRL. Choć na miejscu zabawa była przednia na swój sposób.

Komentarze


earl
   
Ocena:
0
Myślę, że prawnicy mieliby tu twardy orzech do zgryzienia. Z jednej strony bowiem paneliści, jako osoby prywatne, mogą nie wyrażać zgody na upublicznianie swoich poglądów, z drugiej zaś strony w końcu ze swoimi poglądami weszli do sfery publicznej (zaprezentowali się na konwencie), tak więc ich poglądy stały się poglądami publicznymi.
27-01-2013 13:14
gower
   
Ocena:
+2
@tyldo
Prawo prasowe dotyczy publikacji prasowych, nie prywatnych nagrań. Także wtedy (art. 14) zgoda na publikację dotyczy osób udzielających informacji, nie wszystkich nagrań. A autoryzacja dotyczy wyłącznie dosłownych cytowań (a nie zapisów fonicznych i wizualnych).
27-01-2013 13:14
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
nie ważne czy wyrażają czy nie bo już upublicznione. znalazłam to na wykopie.
27-01-2013 13:15
Hastour
   
Ocena:
+2
Nagrywanie czegokolwiek, zwłaszcza ze sfery "mniej więcej publicznej" to w ogóle śliski temat. Stąd taka a nie inna forma upublicznienia. Trochę w tym hipokryzji, ale trudno.
27-01-2013 13:17
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
hastour oprzytomnij. daliście to na wykopa.
27-01-2013 13:19
etcposzukiwacz
   
Ocena:
0
Ludzie to jakiś żart?! Nad czym tu się zastanawiać? Spotkanie było przecież publiczne, prawda?
27-01-2013 13:21
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
BYŁO PUBLICZNE W ZAMKNIĘTYM GRONIE HAHA
27-01-2013 13:22
Siman
   
Ocena:
0
Podeślij mi ten link, Hastourze, bom ciekaw niepomiernie.
27-01-2013 13:22
~bijekcjazNwR

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Czy dyskryminacja niezarejestrowanych użytkowników poprzez nieujawnianie im nagrania jest dyskryminacją pozytywną?
27-01-2013 13:36
Avaron
   
Ocena:
+3
Ale o co ten szum? Teoretycznie każdy mógł wejść na ten konwent i być na tej prelekcji (poprawcie mnie jeśli to była jakaś elitarna prelekcja dla wąskiej grupy zainteresowanych) i być świadkiem tej akcji. Teraz komuś głupio, bo powiedział coś nie tak? Tak bywa jak się występuje publicznie i trzeba wziąć na siebie odpowiedzialność za wypowiedziane słowa.

Naprawdę zaczynam dochodzić do wniosku, że ludziom gwałtownie spadł poziom odwagi cywilnej w ostatnich latach. Jak nie anonimy, to szybkie tuszowanie tego co się powiedziało, czy zrobiło. Dlaczego się z tym ukrywać? W dzisiejszych czasach to raczej nie możliwe przepływ informacji jest zbyt szybki, w ten sposó można się tylko ośmieszyć przed szerszym gronem odbiorców. To już lepiej powiedzieć: "Sorry poniosło mnie, bo ten czy tamten mnie zirytował."
27-01-2013 13:47
Senthe
   
Ocena:
+2
Nagrania nie ma na wykopie, tyldy bredzą od rzeczy.
27-01-2013 13:48
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
senthe to że masz bana na gogle nie znaczy że tego nie ma.
27-01-2013 13:52
etcposzukiwacz
   
Ocena:
+1
Brawo Hastour slusznie zrobiłeś, że nagrałeś i słusznie, że pozwalasz się ludziom zapoznać z tym jak było.
A wy wymachujacy "prawem prasowym" wstydzicie się własych pogladów?
Pomysł by ktokolwiek, w tym wypadku organizatorzy konwentu zatwierdzał lub nie możliwość zapoznania się z faktami bardzo mi się nie podoba. Śmierdzi mi to cenzurą.
27-01-2013 13:52
Zireael
   
Ocena:
0
@ Senthe: Dzięki za info. Poprzedni komentarz usunęłam, bo był w takim razie nie na temat.

@ Hastour: Zablokuj tyldy proszę, bo zaczynają przeginać.

@ Avaron: Świadkiem mógł być każdy, i owszem, ale upublicznianie nagrania powinno odbywać się IMHO za zgodą organizatorów.

@ etcposzukiwacz: Prawo prasowe prawem prasowym, nie wiem, jak to jest prawnie z nagrywaniem prelekcji. Ale po prostu kulturalnie byłoby poczekać na zgodę organizatorów.
27-01-2013 13:59
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
zi ale to jest na wykopie. sprawdź sobie.
27-01-2013 14:00
Hastour
   
Ocena:
+10
Jeszcze raz. I mam nadzieję, że ostatni.

Organizatorki dyskusji nie mają nic przeciwko nagraniu. Nagrywałem oficjalnie, nie "na Michnika", więc nikt z tej strony akurat niczego nie cenzuruje.

Organizatorzy samej Zjavy natomiast chcą zaakceptować przed publikacją. Nie jestem pewien, czy w ogóle mają prawo się tego domagać, ale niech im będzie. W sumie rozumiem, że nagranie mogłoby teoretycznie zawierać coś, za co sam konwent mógłby mieć kłopoty,

Ponieważ wiem, że niczego takiego tam nie ma, udostępniam "na priva" z czystym sumieniem, zakładając, że "klepnięcie" przez orgów to tylko kwestia czasu. Tyle, że wtedy już pewnie nie będzie to nikogo obchodzić.

I mam nadzieję, że rzeczywiście żaden baran tego na wykop nie posłał...

EDIT: tyldy niechętnie zablokowane. Nie chcę spędzić niedzieli na kasowaniu wyzwisk, ani zarobić ukrycia notki z tej okazji.
27-01-2013 14:01
Scobin
   
Ocena:
+5
Krótka informacja ode mnie jako uczestnika panelu:

1. Moim zdaniem panel z różnych powodów nie wyszedł najlepiej (chodzi o punkt programu jako całość, a nie o poszczególne osoby, czy to wśród panelistów, czy w gronie pozostałych uczestników). Zachęcił mnie natomiast do spisania swojej opinii na temat grupy w formie jednolitego tekstu (zamiast szeregu komentarzy). Mam nadzieję, że tam uda mi się powiedzieć nieco rzeczy, o których nie zdołałem wspomnieć wczoraj.

2. Nie wiem, jak wygląda sytuacja prawna, ale nie mam nic przeciwko rozpowszechnianiu tego, co mówiłem. W którymś miejscu dałem się strollować argumentem z autorytetu, poza tym może powinienem był głośniej krzyczeć, żeby częściej dochodzić do głosu. ;-) Ale trudno, bywa.

3. Nie mogę się jednak wypowiadać za pozostałych panelistów ani za Ysabell, jeśli chodzi o zgodę na rozpowszechnianie nagrania w takiej czy innej formie. Nie traktujcie tego komentarza jako sugestii, że powinni zadeklarować to samo co ja.

EDIT

4. Hasturze, dogadywałeś się jakoś z Ysabell w sprawie sposobów rozpowszechniania nagrania?
27-01-2013 14:05
Z Enterprise
   
Ocena:
+2
Panel z różnych powodów nie wyszedł najlepiej

Nie spojleruj, jestem na suspensie 37:49 minuty!
27-01-2013 14:08
Aure_Canis
   
Ocena:
+1
Cały problem w tym, że jeden panocek postanowił zagrać buca i w ramach wyśmiania, że któryś z panelistów nie zgodził się na robienie zdjęć, nie zgodził się na zamieszczanie i cytowanie jego wypowiedzi.
27-01-2013 14:14
Hastour
   
Ocena:
+2
@Scobin,
porozmawialiśmy chwilę po panelu z Isabell i Mawro i ustaliliśmy, że prześlę plik do akceptacji orgów przed publikacją. Rozumiem to jako zgodę na ową publikację, chociaż licencji na piśmie nie dostałem ;)

@Aure,
nie jestem przekonany, czy miał w ogóle prawo do takiego zastrzeżenia. Wyraźnie natomiast uczynił to w mniemaniu, że nagrywają organizatorki dla swoich własnych, tajemniczo-feministycznych niecnych celów, więc myślę, że po ewentualnym wyjaśnieniu nie miałby nic przeciwko.

EDIT: a cała ta paraprawnicza dyskusja wielce mnie irytuje, bo zdrowy rozsądek mówi: jak już się odzywa na publicznej dyskusji, to się potem nie marudzi, tylko bierze odpowiedzialność za własne słowa. A nie krzyczy "zabraniam się cytować".
27-01-2013 14:19

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.