string(15) ""
» Blog » Fantastyczny weekend
20-09-2021 20:46

Fantastyczny weekend

Odsłony: 164

Dzisiaj o weekendzie. Wróciłem z wyjazdu, młodzież się stęskniła.

I się zaczęło: Tata, a pogramy w te karty gdzie stwory latały? Jasne, tylko tym razem gramy już w M:tG na prawie normalnych zasadach. Dwie talie, czerwona i biała, właściwie bez czarów tylko stwory i pojedyncze instanty. Nie dałem rady naporowi białych jednostek, zwłaszcza tym latającym. 0:1.

Tata, a pogramy w te zwierzątka? Jakie zwierzątka pytam? Syn pokazuje Horror w Arkham LCG... Chyba coś źle zapamiętał, pewnie chodzi o smoki, trolle i krasnoludy, czyli serię Drako. Tak, pogramy, ale wcześniej sprzątnięcie, co nastąpiło. Pykamy dwa mecze, 1:1.

Tata, a mogę tę grę z butem? Że co? Aaa, monopol. No jasne, tniemy w wersje uproszczoną bo i tak młodzież nie kuma w szczegółach. Tata, a może szachy? No jasne! Tutaj litości nie ma i nie będzie. 1:0 dla mnie i kilkanaście zagadek, które pozwoliły młodzieży poczuć się zwycięzcą.

Tata, a co teraz porobimy? Pomysłów brak, niewyspanie daje się we znaki. Dobra, potrzebuję 15 minut spokoju i nic nie dotykacie. Planuję szybkiego LARPa (RPGa?) z figurkami LEGO. Misja: znaleźć skarb. Wybierają postacie i ekwipunek: 10' odpoczynku. Ruszają. Po drodze budują komuś dom. Potem sprzedają dwa dinozaury za 2 złota. Po co złoto pytacie? Bo wejście do Kuchmniia jest zablokowane przez strażnika, przekupnego. Wziął złoto, pozwolił wejść. Tam pożar, gaszą go szybko i dostają wskazówki, że potwór Andrzej (nie wiem czemu wybuchli śmiechem) wie gdzie jest skarb. Znajdują go, za drobną opłatą ten niszczy tajemny wjazd do morza Podstołowego. Potem już tylko kołują sobie statki/skutery i mijając rekiny dopływają do wyspy. A że skarb zakopany to szybko znajdują/budują szpadle i go odkopują... Gra się spodobała, teraz już nie będzie odwrotu od lego-przygód... I pewnie coś jeszcze, było intensywnie i fantastycznie.

A jak u Was?

Komentarze


AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1

U mnie? Kilkanaście wrzuconych newsów, napisana kolejna recenzja (Power Behind the Throne, właśnie wstukuję), wysłane ileśtam maili gratulacyjnych do wydawców, których podręczniki zdobyły nagrody ENnie - w tym roku więcej, niż zwykle, bo część ukaże się po polsku, więc też do wydawców polskojęzycznych wersji.  Czyli dość standardowo.

20-09-2021 20:57
Aesthevizzt
   
Ocena:
+1

Dwuznacznie pozytywny tytuł ;)

20-09-2021 21:02
Kaworu92
   
Ocena:
+1

UwU chyba fajna rzecz mieć dzieci? ;-)

20-09-2021 21:48
Aesthevizzt
   
Ocena:
+1

Sobota, godz. 7:00: "Tata, tata kupa" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pewnie dlatego niektórzy wola psa albo kota ( ͡° ͜ʖ ͡°)

20-09-2021 21:57
Exar
   
Ocena:
+1
@Adam
A jak wygląda taki email? W imieniu redakcyi gratuluję sukcesu i życzę dalszych?

@Aesthevizzt
1: miał być Twój Weekend, ale starsze pokolenie mogłoby mieć skojarzenia z pewną gazetką:)
2: 7:00 to wariant ultraoptymistyczny, taki normalny to 6:00 a w praktyce u mnie waha się od 5:30 do 6:15:).

@Kaworu
Zgadza się, zwłaszcza jak już powoli możesz zacząć grać w te wszystkie gry, które kupujesz/zebrałeś od lat:)

Tego nie napisałem, ale chcę grać w gry z dziećmi, bo ja jakiś uraz mam z dzieciństwa, bo nikt ze mną w nic nie grał:( W szachy z tatą (mocnym zawodnikiem) może raz na pół roku albo rok, w Przekleństwo Mumii chyba nigdy z nikim, poza solo, w Grunwald dosłownie dwa razy z bratem, Cosmic Business chyba nigdy z nikim. Dopiero w szkole poznałem kumpli, z którymi czasami graliśmy, tylko to już były czasy komputera, więc też nie jakoś czesto. Na szczęście całe liceum przegrałem w M:tG, Star Wars CCG od Deciphera (kapitalna gra) i RPGi co niezwykle miło wspominam. Gdy tatę ostatnio zapytałem czemu nie gra w gry, to mi powiedział, że jeśli widzi jakieś +1 do siły to go odrzuca. Jak widać, nie ma osób idealnych:P

A przed szkołą jedyna realna szansa na granie to były święta gdy graliśmy albo w Euro Business albo w Titinę.
21-09-2021 06:45
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+2

W dużym skrócie, tak. Jeśli z danym wydawcą mamy nawiązaną współpracę to przy okazji dziękuję i wyrażam nadzieję na jej kontynuowanie; jeśli odniósł wyjątkowo duży sukces, to gratuluję szczególnie, jeśli jego gry wydawane są / mają być po polsku, to wyrażam radość z tego faktu. Staram się nie jechać według jednego szablonu, tylko dopasowywać mail do konkretnej sytuacji.

A odnośnie grania w dzieciństwie - jestem zaskoczony Twoimi doświadczeniami. Ze swojej perspektywy mam wrażenie, że planszówki były znakomitym sposobem na zajęcie mnie i rodzeństwa, żebyśmy z jednej strony nie zawracali rodzicom głowy, a z drugiej nie siedzieli przed telewizorem (nie, żeby akurat wtedy było specjalnie dużo programów dla dzieci) - rozłożą sobie dzieci Magię i Miecz z dodatkami i pół dnia jest z nimi spokój.

21-09-2021 19:42
Kaworu92
   
Ocena:
+1

A u mnie w dzieciństwie wszystkie fajne gry uchodziły za "no, kolejny wymysł Szymka" xD Nawet Drakon, który ponoć był "dziwny i skomplikowany, przecież jest Chińczyk"... xD

22-09-2021 17:00
Aesthevizzt
   
Ocena:
+1

@Exar

Nie o taką dwuznaczność mi chodziło ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fantastyczny, bo: 1) udany 2) z fantastyką ;)

22-09-2021 17:47
Exar
   
Ocena:
+1

@Kaworu

A u mnie w dzieciństwie wszystkie fajne gry uchodziły za "no, kolejny wymysł Szymka" xD Nawet Drakon, który ponoć był "dziwny i skomplikowany, przecież jest Chińczyk"... xD

My też na starość tacy smutno-zabetonowani będziemy?

@Wszyscy zainteresowani Cosmic Businessem

Ciekawostka - znalazłem opis Cosmic Business :). Pamiętam, że w porównaniu z EuroBusiness był kiepsko wydany, nie miał fajnych, plastikowych przegródek na kasiwo i miasta, w ogóle nie miał plastikowych przegródek na nic, jego banknoty wyglądały kiepawo, jakby były z papieru toaletowego, kopalnie i bazy nie stały równo.

ALE gra miała trzy niezaprzeczalne zalety (w odniesieniu do EuroBusiness) 1 - akcja działa się w kosmosie, 2 - gra była MOJA i tylko MOJA, 3 - gra była prezentem i chciałem w nią grać i grać i grać, a nie było z kim i dlatego była tak bardzo super :/.

22-09-2021 18:49
Kaworu92
   
Ocena:
0

Jakoś to tak... brzydko wygląda? xD

22-09-2021 19:59
Exar
   
Ocena:
0

I takie było :)

22-09-2021 20:34

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.