string(15) ""
» Blog » Fandom rzekomo zgwałcony - komentarz odtrollerski
29-03-2014 00:10

Fandom rzekomo zgwałcony - komentarz odtrollerski

Odsłony: 998

Fandom rzekomo zgwałcony - komentarz odtrollerski

Drogie trolle.

Wiem, że niektórym nie podoba się autorytarny sposób prowadzenia dyskusji przez pewnego człowieka na pewnym blogu.

Widzę jednocześnie, że jest chęć dyskusji w narodzie. Wobec tego zapraszam tutaj tych, którzy są nie w smak pewnemu człowiekowi, bo nie zgadzają się z nim.

Proszę o kulturalną dyskusję.

Buziaczki i pozdruffki!

Komentarze


etcposzukiwacz
   
Ocena:
+4

Nie ma żadnego zastosowania?! To o czym mu tu mówimy?

Emocje to emocje i tyle Czy zastanawiasz się jak negatywnie wpływają na moje takie artykuły oraz wypowiedzi ludzi co mają frajdę oczerniając rpgowców?

Jestem pod wrażeniem. Wspaniała technika zamykania ust adwersarzowi. Idź przeczytaj moją propagandę i wróć jak się będziesz ze mną zgadzał. Szacunek za ta technikę.    

29-03-2014 11:19
Nuriel
   
Ocena:
+2

Jestem pod wrażeniem. Wspaniała technika zamykania ust adwersarzowi. Idź przeczytaj moją propagandę i wróć jak się będziesz ze mną zgadzał. Szacunek za ta technikę.  

Jak chcesz dyskutować o budowie mostów, czytasz o budowie mostów. 

jak chcesz dyskutować o prawie, bierzesz w łapę kodeksy. 

Jak chcesz dyskutować o psychologii, czytasz publikacje i ksiażki o psychologi.

Żeby dyskutować o czymś, co wymaga szczegółowej wiedzy, dobrze jest taką wiedzę posiadać. Proste.

Ale rozumiem, risercz ziemkiewiczowski, przecież "wszyscy wiemy jak jest".
Po co badania naukowe, to tylko "propoganda".

EOT.

29-03-2014 11:22
Kamulec
   
Ocena:
+5

@Beamhit

15-16 latek prowadzący sesje z gwałtami jest prawdopodobnie równie niedojrzały, co biorąca udział w grze koleżanka.

Swoją drogą samo stwierdzenie "twoja postać została zgwałcona" raczej silnego wpływu na gracza nie będzie miało, najwyżej zmniejszy komfort z gry. Moim zdaniem warto rozróżnić i nie wrzucać do jednego worka dwóch sytuacji, w których motyw ten się pojawia: pierwszej, gdy jest to rozgrywane wyłącznie na poziomie gry (nawet jeśli współgracze czują się z tym niekomfortowo) i drugiej, gdy jest usprawiedliwieniem dla molestowania.

29-03-2014 11:27
etcposzukiwacz
   
Ocena:
+1

Na które pytanie ominąłem? Przypomnij mi to odpowiem.  

A mało "badań" się okazało propagandą?

 

29-03-2014 11:28
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+6

A jak chce dyskutować o nadwrazliwych aspołecznych malolatach  to po jaka literaturę powinienem sięgnąć? Miesięcznik "Egzaltowany Smarkacz"? Idę na film. Sensacyjny. Nie znam fabuły. Lubie reżysera. A tam ktoś kogoś gwałci. No kur... Zbrukano mnie wbrew woli! Hańba! A ja taka immersje z główna bohaterka odczuwalem. Wręcz telepatyczna bliskość. Bo wrażliwy jestem. Zapier...m do Gadzinówki Wybiorczej! 

29-03-2014 11:33
Malaggar
   
Ocena:
+10

Beamhit,

Witki mi opadły. Przekroczyłeś normy unijne. Chciałem coś odpisać, ale zwątpiłem w sens. Tak bardzo gwałt symboliczny.

Nuriel,

Stop, nie szafuje się tutaj tak pojęciem feminazistek. Ono dotyczy konkretnej grupy osób.

A teraz moja opinia. Uważam, że gwałt na postaci NIE JEST i nigdy nie będzie miał takiego samego ciężaru jak podobne zdarzenie w rzeczywistym życiu.
ALE za próbę takiej akcji na sesji najpierw bym powiedział parę słów MG/graczowi (Ja na szczęście jestem asertywny),  jakby nie poskutkowało, to graczkę za rękę, drugą dać "gwałcicielowi" w papę i wychodzimy.

Problemem całej dyskusji jest po pierwsze to, że rozdmuchuje się pojedyncze przypadki i tworzy atmosferę grozy i zagrożenia czyhającego za rogiem (Co jest bardzo na rękę niektórym), a po drugie, że gdy dojdzie do naprawdę kiepskiej sytuacji na sesji i stanie się coś nie postaci, a graczce, to ludzie ze środowiska sprawę zleją, bo albo zaginie w szumie, albo dopadnie ich znieczulica od nadmiaru "A moja postać została klepnięta w pupę i mam traumę do końca życia".
Drugim problemem są niedojrzałe osoby - i nie chodzi o to, że niedojrzałe są płaczące po "gwałcie" graczki. Problemem jeśli już jest niedojrzała drużyna, która stosuje tanie sztuczki w imię "mhroku" i "powagi" bez pogadania co można, a czego nie.
Moim zdaniem jest jedno uniwersalne rozwiązanie, które zabezpiecza przed "kiepskimi" sytuacjami, może nie w 100% (i nie chodzi o niegranie) - grać w gronie dobrych znajomych, którzy nie przejawiają gimbo-cech. To naprawdę działa.

29-03-2014 14:03
Headbanger
   
Ocena:
+10

W zapowiedzi na youtube, którą chciałbym określić mianem nędznego spotu p. dziennikarz Szczygieł mówi wprost: można zgwałcić kobietę wielokrotnie, w majestacie prawa za pomocą gier fabularnych (i nikt nie będzie miał o to do nas pretensji).

Jest to ohydne, poziomem sięgające Faktu. Pozostawia bez złudzeń jaki był cel tego artykułu, szokować kosztem hobbystów. Nikogo nie obchodzi zdrowe samopoczucie tych dziewczyn ani zwracanie uwagi na problem krzywdzenia niewinnych. Chodzi o rynsztokową sensację kosztem tych, którzy faktycznie cierpieli. Nie wiem jak można tego nie widzieć i popierać takie zagrania.

Ludzie bywają niedojrzali, kiedyś na sesji neuroshimy kolega podlotek wśród podlotków kazał innemu koledze rzucać na długość penisa i inne takie (laseczki równie głupawe chichotały). Tych też należy zamknąć i określić mianem zboczeńców. Ludzie bywają durni, całe towarzycho obecnie wyrosło i zdrowo pracuje w korpach.

W ciągu lat grania wywaliłem z drużyny 2 osoby u których stwierdziliśmy zanik rozróżniania granicy fikcji od rzeczywistości. To jest prawdziwy problem, ale nie rpgów, prowadzenia czy kodeksu karnego. To problem tych ludzi, oni wymagają pomocy. Nie odróżnianie postaci od siebie to szybka droga do mentalnej ruiny. Nie gram z takimi ludźmi bo uważam że to niebezpieczne.

29-03-2014 14:24
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+4

"Gwałt i słabość bronią wchodu

Gwałt niech się gwałtem odciska,

A ze słabością łamać uczmy się za młodu!"

Niejaki A. Mickiewicz

29-03-2014 14:47
dzemeuksis
   
Ocena:
+1

Jesli ktos nie potrafi rozmawiac z druga osoba w warunkach nawet jesli nie sprzyjajacych, to zupelnie obijetnych, to po co gra w RPG

Jak się nie potrafi sama bronić, to po co biega sama po parku. Retoryka tych samych lotów.

A teraz moja opinia. Uważam, że gwałt na postaci NIE JEST i nigdy nie będzie miał takiego samego ciężaru jak podobne zdarzenie w rzeczywistym życiu.

Dobrze jest dzielić się swoimi opiniami, ale nie wiem dlaczego akurat tą i to z takim namaszczeniem, bowiem w całej tej dyskusji (z artykułem włącznie) nie widziałem ANI JEDNEGO głosu, który by twierdził, albo chociażby sugerował, że jest inaczej.

29-03-2014 17:09
Malaggar
   
Ocena:
+2

Mało widziałeś synuś.
Ale nie jestem tu po to, by naprawiać braki w Twojej wiedzy.

29-03-2014 17:19
-DE-
   
Ocena:
+4

"Jak się nie potrafi sama bronić, to po co biega sama po parku. Retoryka tych samych lotów."

 

Co ty p***isz? Nie widzisz roznicy miedzy swobodna rozmowa gronie znajomych (bo do tego sprowadza sie RPG) a napascia fizyczna? Czy tylko cytujesz mema, bo tak fajnie?

29-03-2014 18:19
   
Ocena:
+2

O dziwo, przed ostatni post Malaggara był pewnym głosem rozsądk6 w całej dyskusji

Niestety to smytna afera.

29-03-2014 18:50
Headbanger
   
Ocena:
+1

Smutni są ludzie którzy wymieniają realną krzywdę ludzi na ideologiczną walutę i parę minut fejma. Obrzydliwe.

29-03-2014 19:35
Malaggar
   
Ocena:
0

Slann,

Bo ja potrafię być dosyć rozsądnym facetem ;)

29-03-2014 21:49
dzemeuksis
   
Ocena:
0

Co ty p***isz? Nie widzisz roznicy miedzy swobodna rozmowa gronie znajomych (bo do tego sprowadza sie RPG) a napascia fizyczna? Czy tylko cytujesz mema, bo tak fajnie?

Chodziło mi o sposób rozumowania, zamiast napaści fizycznej podstaw sobie cokolwiek, od czego ci się mózg nie będzie tak gotował, że aż gwiazdki lecą. Nie wiem, może to: "Jak nie umie jeździć, to po co robił prawo jazdy", albo to "Jak nie ma nóg, to czemu biega?". Albo przeczytaj np. ten fajny tekst.

29-03-2014 22:21
Malaggar
   
Ocena:
+4

Litości dzeme...

29-03-2014 22:27
Headbanger
   
Ocena:
+2

co za żenujące goowno. Wkrótce trzeba będzie chronić każdego przed nim samym i innymi. Tolerancja mózg zjadła.

30-03-2014 00:11
dzemeuksis
   
Ocena:
0

Headbanger, jesteś inteligentnym gościem z tego, co kojarzę, ale w tym przypadku najwyraźniej uprzedzenie upośledziło twoją zdolność czytania ze zrozumieniem. No chyba że twój ostatni koment odnosi się do dyskusji ogólnie, nie do moich wpisów. Jeśli do moich, to wskaż mi jeden, jedyny komentarz, w którym piszę, albo chociażby sugeruję, że trzeba kogoś chronić. Bo jeśli go odnieść do tego, o czym ja piszę w tej dyskusji i co postuluję, to to samo można by powiedzieć o pasach bezpieczeństwa, systemie ABS, czy zasadach ruchu drogowego - co za żenujące gówno, próbują człowieka chronić przed nim samym i innymi. Raczej słabo pasuje, nie? Zatem albo spychając mnie do przeciwnego obozu, czytasz ze zbyt małą uwagą moje komentarze, albo nie piszesz o mnie. W tym drugim przypadku wybacz za ten komentarz.

30-03-2014 18:24
Headbanger
   
Ocena:
+1

to drugie.

Ciągle jednak uważam, że całe to pieniactwo i napinka na mikrogwałconych oralnie w trakcie sesji to jak wysłanie SPAT do dzieciaków grających w nogę i klnących na siebie bo gra ostra.

I tradycyjnie wspomnę, że poniżenie tych którym zdarzyła się realna krzywda.

30-03-2014 18:28
dzemeuksis
   
Ocena:
0

A to przepraszam.

30-03-2014 18:31

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.