string(15) ""
» Blog » Fandom Express #3
04-09-2013 01:38

Fandom Express #3

W działach: Kolejkon, Polcon, Polcon 2013, Jakub Ćwiek, Garnek, Scobin, Jade Elenne, Nagroda im. Zajdla, Robert M. Wegner, Quentin, Cthulhu, PMM, Zed, GeekDating, Raport Obieżyświata | Odsłony: 1049

Fandom Express #3
Sensacja. Plotka. Komentarz.

26 sierpnia - 1 września 2013

 

Kolejkon 2013: "Kolejka jest długa, ale to dlatego, że nikt nie chce z niej wyjść"

Organizatorzy tegorocznego PRLconu postanowili zafundować uczestnikom dodatkową zabawę jeszcze przed wejściem na imprezę. W czwartkowe popołudnie przed budynkami Politechniki doświadczyć można było niezapomnianej atrakcji. LARP promujący najnowszy dodatek do znanej gry IPN-u "Kolejka", zatytułowany "Przed konwentem", zebrał łącznie około tysiąca fantastów z całej Polski! Imprezę uświetnili wystawcy, twórcy programu i sponsorzy konwentu. Na wesołych rozmowach, słuchaniu przypadkowych prelekcji, jedzeniu zamówionej pizzy i daremnych próbach zadeptania gżdaczy rozbawionym uczestnikom upłynęło łącznie około dziesięciu godzin. Rozbudowana fabuła eventu obejmowała wydarzenia takie jak bitwa o identyfikatory, magiczne rozmnożenie Ćwieków czy atak rozwrzeszczanych banshee. LARP okazał się ogromnym sukcesem i dorobił się nawet własnego fanpage'a, budząc żywe emocje jeszcze długo po zakończeniu. Nie ma to jak rozpocząć imprezę od konkretnego trzęsienia ziemi!

 

Garnek obraża się na Polcon, ale nie na Dni Nauki

Znany fejmus Artur Ganszyniec już po półgodzinie udziału w kolejkowym LARPie utracił swoją postać po przegraniu decydującego pojedynku w kamień-papier-nożyce. Jako pokonany został wypchnięty do stanowiska akredytacyjnego, a tam okrutnie wykpiony przez złośliwą obsługę. Zdenerwowany spektakularną porażką Garnek opuścił teren konwentuzapowiadając bojkot i osieracając swoje prelekcje oraz spotkania zorganizowane z okazji premiery Wolsunga 1.5. Co ciekawe, Wolsung ostatecznie na konwencie się nie pojawił, pojawił się za to Garnek, odwiedzając odbywające się w ramach Polconu Dni Nauki. Czyżby urok Staszka i Jade otumanił go na tyle, by zapomniał, na jak oburzająco źle zorganizowanej imprezie w rzeczywistości się znajduje?

 

Skandal! Nagroda Zajdla zmanipulowana!

Zgodnie z najczarniejszymi przewidywaniami oba tegoroczne Zajdle, za opko i powieść, otrzymała jedna i ta sama osoba. Możliwość ta była wielokrotnie omawiana i dyskutowana po ogłoszeniu niezwykle kontrowersyjnych nominacji - i oto stało się! Trudno powiedzieć, czy sytuacja ta wynikła z niespodziewanie dużego natężenia psychofanów wyróżnionego autora, czy, jak podejrzewają niektórzy, z manipulacji kartami do głosowania. Po odebraniu statuetek zachwycony pisarz odśpiewał szyderczą piosenkę "Szła dzieweczka do laseczka", ewidentnie nabijając się ze swej największej przeciwniczki Anny Kańtoch, i zszedł ze sceny Sali Kongresowej żegnany ironicznymi oklaskami.

 

Tentacles Are Left

To tytuł najnowszego filmu Quentina Tarantino, który zostanie nakręcony na podstawie zwycięskiej pracy z tegorocznego konkursu na najlepszy scenariusz. Prześledzimy w nim historię buntujących się świadomych ośmiorniczek, które wyznają Cthulhopodobną istotę zwaną Krakenem, a także szalonego SI, które myśli, że jest Cthulhu, bo zerkając ludziom przez ramię naczytało się Lovecrafta. Redakcja jest pod wrażeniem kreatywności autora i poleca uwadze Czytelników szczególnie fakt, iż zwycięska praca zawiera wyjątkowo interesujący element emancypacji oktomorfów. Popierajmy równouprawnienie dla wszystkich gatunków!

 

Klątwa Polconu: choroby, śmierć i pożoga

Tegoroczny Polcon należy do najbardziej pechowych polskich konwentów - zupełnie jakby jakiś złośliwy byt starał się zrobić wszystko, by to wydarzenie zepsuć. Początkowo przydzielony toruńskiemu Stowarzyszeniu "Perła Imperium" feralny Polcon ostatecznie doprowadził do rozpadu tej organizacji. Po przejęciu imprezy przez Stowarzyszenie Avangarda zły duch najwyraźniej nie miał już many, by zapobiec jej nastąpieniu, zaczął więc podkopywać zdrowie zaproszonych gości i ich rodzin, przez co na konwent nie dotarli m.in. Ian R. MacLeod, Lucius Shepard i Vincent Baker. Podły chochlik nie podarował nawet zwykłym uczestnikom, powodując wśród nich plagę przeziębień i innych życiowych problemów. Redakcja zapytuje: kto mógł rzucić na biedny konwent tak okrutną klątwę? Naszym głównym podejrzanym jest pewien wrocławski zigzak, z uporem hejtujący konwenty niebędące targami fantastyki. Teoria niestety sypie się nieco, gdy pomyślimy o potrzebnej do rzucenia czaru mocy i potędze, którą zigzak niestety w sporym stopniu utracił, od kiedy jego notki przestały zbierać duże ilości naraz polecanek. Czy kiedykolwiek rozwiążemy zagadkę klątwy Polconu?

 

Puchar Mistrza Mistrzów: zwycięża Zed, Mistrz Cieni!

Skandal! Puchar Mistrza Mistrzów zdobył w tym roku Zed, kumpel organizatora i poprzednich zwycięzców w jednym. Z pomocą Skały i emo tr0 emocji w stylu verbalnego cięcia się żyletką przez MG Zed zdeklasował nieszczęsną oponentkę z Krakowa. Biednej Blanche nie pomogło nawet poprowadzenie sesji na podstawie Najbardziej Wielbionej Ałtorki Świata. Redakcja FE nie kryje oburzenia faktem, że Puchar tym razem przyznano bez uwagi na warszawsko-krakowskie parytety - szanowna Kapituło, tak się nie godzi!

 

GeekDating: sabotaż Starego Fandomu?

Kontrowersje związane z GeekDatingiem nie mają końca! Po wyeliminowaniu z "zabawy" osób niepełnoletnich oraz nieheteronormatywnych przyszedł czas na ostateczny cios wymierzony w samotnych geeków poszukujących swej drugiej połówki. Ku szokowi niedoszłych uczestników GeekDating został zaplanowany w tym samym czasie, co uświęcone tradycją i regulaminem Forum Fandomu: w sobotnie samo południe. Tym oto sposobem młode pokolenie fantastów wybierać musiało między osobistym szczęściem a powinnością wobec fandomowej ojczyzny. Redakcja podejrzewa o SPISEG sprytnych działaczy Starego Fandomu, którzy czując, że ich czas przemija, próbują wszelkimi sposobami nie dopuścić do przejęcia władzy przez młodą awangardę. Braci fundomowa, nie dajmy się stłamsić staruszkom, demokratycznie walczmy o swoją przyszłość!

 

Agresywny młody Dalek atakuje konwentowiczów!

Zdjęci zgrozą oglądamy nagranie z Polconu opublikowane przez Raport Obieżyświata. Udokumentowano w nim dzikie zachowanie małego pomiotu Daleków, który wydając nieludzkie okrzyki atakuje uczestników konwentu! Co prawda potworowi ze względu na zbyt niski level nie udało się eksterminować żadnej z napadniętych osób, lecz zdarzenie to nasuwa nam na myśl kilka ważnych pytań: Gdzie była wtedy ochrona? Gdzie byli rodzice bestii? Jak w takich warunkach mamy czuć się bezpiecznie? I przede wszystkim czy polski rząd jest przygotowany na odparcie zbliżającej się inwazji?

 

 

Fandom Express to fantastyczny tygodnik satyryczny. Redakcja nie zwraca materiałów niezamówionych ani czasu straconego na lekturę.

Jeśli chcesz podrzucić nam jakiś temat albo w inny sposób pomóc w tworzeniu Fandom Expressu, napisz wiadomość!

Komentarze


Fandom Express
   
Ocena:
+4
Redakcja pragnie serdecznie przeprosić Czytelników za opóźnienie w publikacji tygodnika. Wynikło ono z problemów z drukarnią oraz zniszczoną kartą sieciową.
04-09-2013 01:50
lemon
   
Ocena:
0
Pewnie zawiniła też wiadoma kolejka.
04-09-2013 02:04
Fandom Express
   
Ocena:
+1
Jako przedstawiciele prasy nasi reporterzy oczywiście nie stali w żadnej kolejce, lecz zostali błyskawicznie i bezproblemowo obsłużeni.
04-09-2013 02:49
Gruszczy
   
Ocena:
+8
Dobre jak zawsze. Moja ulubiona kalumn.. kolumna znaczy się.
04-09-2013 05:42
Scobin
   
Ocena:
+1
Mała wątpliwość: nie jestem pewien, czy Garnek był na Dniach Nauki. Był w budynku, sam go widziałem (o ile dobrze pamiętam, miał do załatwienia coś z Puszonem na Targach Popkultury), ale nie dam głowy, że odwiedził jakąś prelekcję. W gruncie rzeczy nawet chętnie bym się dowiedział. :-)
04-09-2013 10:40
etcposzukiwacz
   
Ocena:
+1
Scobin co Ty robisz?! Tu się ktoś stara zrobić parodie a Ty robisz z tego zwykłe pismo informacyjne... i jak z tym żyć??? ;)
04-09-2013 11:37
Agrafka
   
Ocena:
0
Nudy :-(
04-09-2013 13:36
KFC
   
Ocena:
+4
Droga Redakcjorko, prosimy o rzeczowe prasowe informacje czy na GeekDatingu odnalazłaś swoje szczęście osobiste?
Być może przyczynił się do tego nasz Polterowy kolega Dreamwalker?
04-09-2013 14:04
Senthe
   
Ocena:
+4
@KFC
Niestety z bólem serca wybrać musiałam udział w Forum Fandomu, niczym Marius z Nędzników: "My place is here, I fight with you!" :(
Już nigdy nie znajdę mężaaaaa :'(
04-09-2013 14:20
Krzyś
   
Ocena:
+5
@KFC
Czyżbym wyczuwał w Twej wypowiedzi zalążki... zazdrości? A może, O ZGROZO... TROSKI ?!
 
04-09-2013 14:20
Szponer
   
Ocena:
+7
Senthe poświęciła się dla Fandomu. Dzięki temu KFC może znów spróbować zatroszczyć się o samotną Redaktorkę! 
04-09-2013 15:23
Z Enterprise
   
Ocena:
+1
Pani pułkownikowa Sanders pewnie by mu urwała co nieco, gdyby się zatroszczył.
I demęti: Klątwy żadnej nie rzucałem, albowiem obecnie całą manę zużywam na projekty komercyjne, uznane naukowo. A magii, jak wiadomo, nie ma.
04-09-2013 17:26
Kamulec
   
Ocena:
+10
@Senthe
Możesz umawiać się z Fandom Ekspressem. Wydaje się, że macie wiele wspólnego.
04-09-2013 19:04

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.