string(15) ""
» Blog » Fandom Express #2
27-08-2013 00:01

Fandom Express #2

W działach: repek, Batman, PrzysucharKon, gower, Ninetongues, Infusion, trzewik, Wiedźmin, CD Projekt, Monastyr, Senthe, MIŁOŚĆ, Kamulec, trauma, baczko | Odsłony: 740

Fandom Express #2
Sensacja. Plotka. Komentarz.

19-25 sierpnia 2013

 

repek na Batmana, Ben Affleck na naczelnego!

Ben Affleck został wybrany do roli nowego filmowego Batmana, co wyzwoliło falę niezadowolenia i hejtu w internetach. Z kolei jak donoszą nasi korespondenci, repek, redaktor naczelny serwisu Poltergeist, podczas PrzysucharKonu manifestował przywiązanie do swego ulubionego superbohatera poprzez niezwykle udane naśladowanie jego charakterystycznego głosu. Rozwiązanie problemu źle dobranego aktora nasuwa się samo: wystarczy zamienić miejscami repka z Affleckiem. Redakcja jest przekonana, że obaj znakomicie sprawdziliby się w nowych rolach.

 

...a gower na prezydenta Krakowa

Nawet bez zmiany naczelnego w serwisie Poltergeist szykują się poważne przetasowania kadrowe. Jak informują największe polskie media, nasz ulubiony administrator społeczności gower, mimo warszawskiego pochodzenia, zamierza kandydować do urzędu prezydenta Krakowa! Wszystko wskazuje na to, że gower próbuje w ten sposób wkraść się w łaski repka, który ostatnio stanowczo stwierdził, że nie lubi Warszawy. Gratulujemy śmiałej decyzji i życzymy powodzenia podczas wyborów!

 

Ninetongues zdrajcą narodu!

Ninetongues, znany wśród polterowiczów dysydent, rozpoczął lanszenie się na serwisie ze swoją ałtorką - Infusion, wzniośle określaną wymyślonym przez niego mianem "fantasy pulp". Ninetongues plwa jednak w twarz rodakom, szukając funduszy na projekt wśród zagranicznych inwestorów z megakorporacji Kopstarter oraz spółki Alternatywnego Tańca GoGo. Polska gospodarka zatrwożona, nie mniej bracia Polacy, gdyż, jak rzecze ałtor: "Wersja polska powstanie długo po angielskiej (...) tylko, jeżeli będzie to w ogóle opłacalne". Jakby tego było mało, zdrajca narodu chełpi się, czego to w jego grze NIE MA, przyrównując ją do tak wiekopomnych rodzimych dzieł jak Klanarchia czy Neuroshima, oczywiście celem ich zdyskredytowania. Redakcja jest szczerze oburzona.

 

Dlaczego nie pijemy świńskiego mleka?

Nasi reporterzy na tropie nowej afery! Jak słusznie spostrzegł Urko, mimo iż na całym świecie hoduje się miliony świń, nie są one dojone i świńskiego mleka nie można kupić w żadnym sklepie. Zapytujemy: dlaczego? Podający się za eksperta Aesandill utrzymuje, iż nie byłoby to w ogóle opłacalne... ale nas ta wymijająca odpowiedź oczywiście nie zadowala. Z pozyskanych przez nas informacji jasno wynika, że świńskie mleko w każdym domu jest tylko kwestią czasu. Mamy pewność, że już za kilka lat zaprezentowane światu zostaną wyhodowane w sekrecie mleczne świnie GMO. Wspomnicie nasze słowa.

 

trzewik tworzy planszowego Wiedźmina: co z Monastyrem?

Ignacy Trzewiczek, polski twórca systemów RPG, sprzedał się! Jego najnowszy projekt to planszowy Wiedźmin tworzony dla studia CD Projekt w ramach promocji ichniej seksistowskiej gry komputerowej. Pragniemy wyrazić nadzieję, że planszówka ostatecznie będzie lepsza od pozostałych tytułów trzewika... a przynajmniej od tworów dotychczasowego monopolisty na rynku "gier na zamówienie", czyli wydawnictwa Laboratorium Zabaw. Współpraca ta budzi jednak w naszej Redakcji wątpliwości ze względu na, jako się rzekło, podejrzany moralnie charakter gry CD Projektu. Przede wszystkim zaś zajęcie się wiedźmińską planszówką oznacza, że Trzewiczek znowu nie ma czasu dla zapowiadanej od jakichś czterdziestu lat drugiej edycji Monastyru. Czy pierwszy polski twórca erpegie już zapomniał o swoim najważniejszym dziele? Czy kiedykolwiek jeszcze będziemy mieć możliwość zanurzenia się w mrocznym jesiennogawędowym świecie z poprawioną mechaniką? Na nurtujące nas pytania trzewik odpowiada lekceważąco: "Po co Monastyr, skoro jest Warhammer?"

 

Bezwstydna Senthe łamie serca bezbronnych geeków

"Widzę, Asiu, że podrywasz kolejnych mężczyzn" - tak zareagował Scobin na widok Senthe przytulającej się do randomowych uczestników PrzysucharKonu. Trudno dziwić się jego zbulwersowaniu: ofiarą tej bezbożnej niewiasty padli już między innymi gower, baczko, Llewelyn_MT, arakin, Jade Elenne oraz w końcu sam zdumiony rozwojem sytuacji Staszek. Możemy tylko domniemywać, co działo się pod śpiworem, którym rozwiązła kobieta z okrzykiem "MIŁOŚĆ!" otulała swe ofiary. Czy ta dziewczyna nie ma krzty przyzwoitości?

 

Turkusowe przyciski przyczyną traumy!

Specjalnie dla FE Kamulec opisuje swoje szokujące przeżycia, jakich przysporzył mu brak wyczucia estetyki prezentowany przez administrację serwisu Poltergeist. "Kiedy zobaczyłem je po raz pierwszy, doznałem ataku paniki. Później było tylko gorzej. Te turkusowe przyciski nie dawały mi spać, ich widok prześladował mnie całymi dniami... Kiedy zacząłem budzić się w nocy, krzycząc >NIEEE! Tylko nie turkus!!!<, zrozumiałem, że bez pomocy profesjonalisty nie wykaraskam się z tej traumy. Mój psychiatra potwierdził, że niefortunnie dobrany kolor przycisków mógł spowodować trwały uraz psychiki, który trzeba będzie naprawiać całymi latami. W najbliższym czasie będę ubiegać się o odszkodowanie i zwrot kosztów leczenia od serwisu Poltergeist". Ta szokująca relacja niewinnego użytkownika to kolejny dowód, że redakcja portalu zbyt lekko traktuje zdrowie psychiczne swoich czytelników! Mamy nadzieję, że wyciągną jakieś wnioski z szykujących się pozwów.

 

Porażka baczka: "Piłeczka zniknęła!"

Podczas PrzysucharKonu miało miejsce wiele dziwnych zjawisk, lecz jednym z najtrudniejszych do wytłumaczenia jest szokujące wydarzenie z baczkiem w roli głównej. Oto niepokonany od czterech lat mistrz małej rakietki przegrał z repkiem mecz w ping ponga. Zapytany o przyczyny porażki odpowiada: "Nie widziałem piłeczki ani przeciwnika". Według Redakcji wyjaśnienie tego niesamowitego zdarzenia może być tylko jedno: wygląda na to, że tworzenie pola niewidzialności to jakiś nowy skill repka pozyskany przy okazji wcielania się w Batmana. Strach pomyśleć, co jeszcze ma w zanadrzu.

 

Fandom Express to fantastyczny tygodnik satyryczny. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść tygodnika, gdyż jest ona generowana losowo.

Jeśli chcesz podrzucić nam jakiś temat albo w inny sposób pomóc w tworzeniu Fandom Expressu, napisz wiadomość!

Komentarze


Jade Elenne
   
Ocena:
+5
MIŁOŚĆ! :*
27-08-2013 00:40
Salantor
   
Ocena:
0
Naród winien być pisany z dużej litery, inaczej tytuł newsa jest za mało dramatyczny i pozbawiony szacunku dla tego jakże ważnego terminu i wszystkich jego znaczeń.
27-08-2013 00:44
Scobin
   
Ocena:
+10
Czy ta dziewczyna nie ma krzty przyzwoitości?

Nie ma żadnej. Jako ekspert od braku przyzwoitości stanowczo potwierdzam.
27-08-2013 00:47
Fandom Express
   
Ocena:
+4
Drogi Salantorze, Redakcja pragnie podziękować za Twoją niezwykle cenną uwagę i ze szczerego serca doradzić, byś koniecznie kontynuował realizowanie swych korektorskich pasji, na przykład tu.
27-08-2013 00:48
Kamulec
   
Ocena:
+6
By dodać komentarz musiałem nacisnąć na turkusowy przycisk.
27-08-2013 01:22
Salantor
   
Ocena:
0
Bym dał lajka, ale Redakcja namawia mnie do bycia produktywnym.
27-08-2013 02:08
Morel
   
Ocena:
0
Jakby krzyczała coś w stylu Gwałtu, albo Sexu tantrycznego - co oczywiście przejawia jej złe i skrzywione skłonności to bym stwierdził, że to jest news do gazetki. A tak mamy doczynienia z kolejną kobietą z pewnym syndromem, którego nazwa jest zbyt skomplikowana, aby przedstawiać ją na forum.

Tak oto wygląda profesjonalna opinia, wydana przez mojego kolegę z pierwszego roku psychologii. ;)
27-08-2013 08:38
~Lolita 69l.

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
O ! Satyryczny blog cenzorów z Poltera! Do Borejki to daleko i jeszcze kawałek.
Ale wyrobicie się, o ile wszystko będzie dalej pod okiem ostatnich trzech cenzorów-redaktorów.
27-08-2013 09:59
~Tymek Amfibrach

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Miłość? Przecież to córa Molocha!
27-08-2013 11:43
Fandom Express
   
Ocena:
+9
Najwyższy podziw i szacunek budzą w nas zdolności naszych kochanych niezalogów! 

Tylko polterowe tyldy są w stanie w trzech zdaniach zawrzeć:
- niejasne uwagi o cenzurze (SPISEG!)
- pocisk po czyjejś inicjatyfce
- pocisk po Polterze
- pocisk po repku
- rzewne wspomnienie o Borejce.

Gratulujemy tyldom dobrej formy i - jako że eksperyment z wpuszczeniem ich na salony po takim sukcesie możemy śmiało zakończyć - pragniemy się z nimi serdecznie pożegnać. Można by co prawda skomentować gorzko: "Tylda zrobiła swoje, tylda może odejść", lecz Redakcja woli: "Nikt już nie pamięta o Borejce, idźcie opłakiwać go gdzieś indziej".

Pozdrawiamy.
27-08-2013 12:19
Senthe
   
Ocena:
+9
@Staszek
Może nie mam przyzwoitości, ale za to mam MIŁOŚĆ! Szach-mat, monogamiści!

@Morel
Napisz coś więcej, jestem zafascynowana.

@Neuro
Ojtam ojtam. Na przykładzie Szponer wyraźnie widać, że nawet boty mają jakieś uczucia (chociaż w jej przypadku jest to zwykle albo żądza mordu, albo głód). Dlaczego więc roboty Molocha miałyby być niezdolne do MIŁOŚCI? Niby w czym moje mechaniczne serce jest gorsze? :(
27-08-2013 12:28
Scobin
   
Ocena:
+1
Zdradzę wszystkim, że szykuję powieść pod tytułem "Kariera Nikodema Tyldy".
27-08-2013 13:32
Szponer
   
Ocena:
+3
@Senthe: nie wszystkich morduję, czasem niektórych tylko darzę nienawiścią :P 
27-08-2013 15:27
KFC
    @MIŁOŚĆ
Ocena:
+2
To mój tekst :*
27-08-2013 17:04
Kamulec
   
Ocena:
0
@KFC
Chcesz powiedzieć, że Senthe jest Twoim subkontem? Ale Ty nie jesteś na prawdę!
27-08-2013 19:03
Z Enterprise
   
Ocena:
+5
Nie ma żadnej. Jako ekspert od braku przyzwoitości stanowczo potwierdzam

Rozwiń proszę, to fascynujące :P
27-08-2013 19:25
Senthe
   
Ocena:
+5
Mnie też frapuje, w jaki sposób Staszek stał się ekspertem od braku przyzwoitości. To musi być interesująca historia. Ciekawe, czy miała jakiś związek z jedzeniem Oreo. :>
27-08-2013 20:14
Kamulec
   
Ocena:
0
Nie, to tylko przypadek.
27-08-2013 20:16
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Też tak myślę. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić Scobina jako Hanka Moody'ego (Duchovny w "Californication"), którego mógłbym nazwać ekspertem od nieprzyzwoitości, a przynajmniej zaawansowanym jej użytkownikiem.
27-08-2013 22:02
Kamulec
   
Ocena:
0
 Bez obaw, Staszek Cię nie zdetronizuje
27-08-2013 22:26

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.