» Artykuły » Publicystyka » Fallout: New Vegas - poradnik cz. 2

Fallout: New Vegas - poradnik cz. 2


wersja do druku

Fallout: New Vegas - poradnik cz. 2
Fallout: New Vegas > Blog oficjalnego poradnika do gry > Odwzorowywanie Mojave: zapierające dech w piersiach widoki i zarżnięci osadnicyOpuszczona chałupa, powoli rdzewiejąca w słońcu Nevady… Jakie osobliwości mogą się znajdować w jej środku? Pułapki? Szalony poszukiwacz złota? A może flaszka bimbru? W tym poradniku znajdziecie odpowiedzi na wszystkie nurtujące was pytania.
Czasem każdy poszukiwacz przygód ma ochotę odpocząć od masakrowania innych rewolwerowców i wyruszyć w podróż przez jałowe pustkowia, na których pańszczyźniani farmerzy muszą codziennie walczyć o dalszą egzystencję, którą umożliwia im mieszanka chutzpachu i wody pozostającej we władaniu New California Republic. Albo popływać sobie w jeziorze Mead i opić się tyle wolnej od promieniowania wody, ile dusza zapragnie… do chwili, gdy zostanie wytropiony przez dzikich tubylców. Jeśli Stołeczne Pustkowia była bagnem pełnym napromieniowanych osad i szałasów, w których można było spotkać Dave’a i innych szaleńców, to na Pustkowiach Mojave znajduje się znacznie więcej terenu nietkniętego od czasów przedwojennych. Inna sprawa, że w New Vegas spotkamy równie dużo szaleńców zamieszkujących szałasy i opuszczone domy. Chyba najbardziej pomylony z nich wszystkich nazywa się No-Bark Noonan, który mieszka wraz ze swoją strzelbą i przyjaciółmi -manekinami.

Odwzorowywanie Mojave na potrzeby poradnika nie było łatwym zadaniem. I chociaż nie doprowadziło mnie ono do szału tyle razy, co tworzenie mapy wszystkich lokacji metra w zniszczonym Waszyngtonie, to ilość lokacji, które są w tej publikacji opisane jest ogromna. Co więcej każdy z opisów jest tak drobiazgowy, jak to tylko było możliwe – zawiera wszystkie możliwe do znalezienia przedmioty oraz lokalizację warsztatów, lekarzy, sklepów, czy karawan.New Vegas posiada ogromny świat, na który składa się ponad 200 głównych lokalizacji, a do tego dochodzi mniej więcej drugie tyle lokalizacji drugorzędnych, których twój Pip-Boy nie indeksuje, natomiast książka poświęca im bardzo dużo miejsca. Mówiąc w skrócie, jeśli gdzieś leżą jakieś naboje, coś co może cię skusić, rzadki przedmiot albo w okolicy grasuje jakiś stwór – dowiecie się tego z poradnika. Ta pasjonująca lektura pozwoli wam także poznać cechy każdego NPC i potwora, których możecie spotkać na pustyni Mojave, zanim wyruszycie w wyczerpującą podróż do świata gry.

Czasami warto przerwać na chwilę wypełnianie któregoś z ponad 160 zadań pobocznych i po prostu usiąść na piachu, aby podziwiać zachód słońca z połyskującymi szpicami kasyn zlokalizowanych na The Strip.Jakie typy lokacji są dostępne dla wytrwałych podróżników? Jedną z najciekawszych jest niewątpliwie Gardło Diabła, ogromna kotlina górska, w której grasują śmiertelnie groźne centarury, ale da się tam także znaleźć znaczną ilość beczek pełnych radioaktywnych chemikaliów i broni energetycznej. Dotrzeć tam można na przykład po śladach dzikich karawan, śmierdzących mięsem Brahminów…


Warto także wspomnieć o trudno dostępnych górach, w których Supermutanci okazują się najsympatyczniejszymi możliwymi do napotkania stworami, a krajobraz jest pełen min, szczelin, głębokich jaskiń, wyschniętych jezior czy dzikich kanionów. Co więcej dreszczyk emocji związany z podróżowaniem po trudnym terenie może się tam w jednej chwili zmienić w strach przed zacięciem się karabinu w momencie, gdy któryś z legendarnych Fire Gecko was dostrzeże. Warto się tam jednak zapuszczać w poszukiwaniu ukrytych ścieżek prowadzących do miejsc, których istnienia się nie spodziewaliście. A te wszystkie wspomniane atrakcje pojawiają się zanim nawet postawicie stopę na przedmieściach New Vegas. Sprawdzanie, które miejscówki są bezpieczne, a które są pułapkami pełnymi gotowych do walki Deathclawów to tylko ułamek tego, co oferuje oficjalny poradnik. Możecie oczekiwać pełnego i niezwykle przydatnego opisu każdego zaułka, zakamarku i kryjówki jakie znajdują się w świecie gry!
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.