Fable III

Artykuły

Wywiad z programistą Fable III

Wywiad z programistą Fable III

26-07-2010 00:00 | Michał 'Charger' Mularski | Komentarze: 0
Michał ‘Charger’ Mularski: Witam. Czy na wstępie mógłbyś się przedstawić naszym czytelnikom i pokrótce wyjaśnić, czym się zajmujesz? Dominik 'Domx' Gotojuch: Witam wszystkich czytelników Poltergeista, nazywam się Dominik "Domx" Gotojuch i jestem jednym z programistów gameplay'u w zespo...
Fable III

Fable III

01-08-2011 17:43 | Paweł 'Cursian' Raban | Komentarze: 1
Peter Molyneux jest powszechnie znanym bajarzem. Niejednokrotnie obiecywał graczom innowacyjne, niepowtarzalne przygody, które miały stać się kamieniami milowymi na drodze elektronicznej rozgrywki. Zazwyczaj jednak rzeczywistość okazywała się być o wiele mniej cukierkowa. Z pełnych rozmachu planów p...

Noty

Fable III

19-08-2009 17:05 | Komentarze: 2
Fable III to kolejna opowieść o przygodach bohaterów z Albionu. Tym razem jednak zadaniem gracza będzie uzyskanie władzy oraz sprawowanie rządów.

Gra nadal pozostanie cRPG, a poczynania naszego bohatera będziemy obserwować z kamery umieszczonej za jego plecami. O rozwoju fabuły n...

Fable III

13-05-2010 12:39 | Komentarze: 1
Trzecia część moralnych rozterek głównego bohatera w fantastycznej krainie Albionu. W odróżnieniu od poprzednich gier, tym razem możemy zostać nie tylko sławnym bohaterem, ale nawet władcą całej krainy. Co ma bezpośrednie przełożenie na fabułę i praktyczny wpływ na stan państwa.
...

Wieści

Fable III zapowiedziane

Fable III zapowiedziane

19-08-2009 19:08 | Tomasz 'arakin' Czajka
Dzisiaj podczas targów Gamescom Peter Molyneux z Lionhead Studios zapowiedział Fable III. Ku zdziwieniu graczy, zmieni się nieco koncepcja tytułu - o ile w poprzednich częściach wcielaliśmy się w awanturniczych bohaterów szukających przygód, tym razem dane nam będzie kierować osobą władcy.

Pierwszy teaser można obejrzeć tutaj. » więcej
Kolejny concept art do Fable III

Kolejny concept art do Fable III

04-11-2009 14:10 | Marta 'Denae' Matyjewicz | Komentarze: 0
W sieci pojawił się kolejny szkic koncepcyjny do Falbe III. Grafika przedstawia jedno z trzech dostępnych w grze miast. » więcej
Fable III na X10

Fable III na X10

26-01-2010 15:25 | Marta 'Denae' Matyjewicz | Komentarze: 2
Lionhead zapowiedziało, iż podczas mającego miejsce w lutym wydarzenia - X10 (imprezy promującej gry na Xbox 360), dowiemy się nieco więcej o Fable III. » więcej
Fable III zobaczymy w lutym

Fable III zobaczymy w lutym

27-01-2010 22:35 | Cubuk | Komentarze: 0
Studio Lionhead postanowiło wreszcie dać o sobie znać na rynku gier i ogłosiło nowe dzieło - Fable III. Ujawniono również, że zostanie ono przedstawione opinii publicznej za miesiąc. Będzie to miało miejsce 10-11 lutego, w San Francisco, gdzie odbędzie się impreza X10. Na niej będzie można obejrzeć prezentację z Fable III oraz innych gier tych twórców, takich jak Crackdown 2, Splinter Cell: Conviction, oraz Halo: Reach.

Nie wiemy, czy gra wyjdzie na PC, czy tylko na konsole.
Molyneux o Fable III

Molyneux o Fable III

05-02-2010 22:51 | Cubuk | Komentarze: 0
Dla Develop Online wywiadu udzielił Peter Molyneux, człowiek-legenda w branży gier komputerowych. Podał nieco informacji o Fable III - jest „prawie w finalnej fazie produkcji”.

I, niestety, to wszystko. Choć każdy fan oczekiwał więcej danych na temat najnowszej produkcji, Peter milczy. Uspokaja jednak, że Fable III będzie można zobaczyć na nadchodzącej imprezie X10 i być może wtedy dowiemy się, czy gra zostanie wydana również na PC.
Rzut oka na Fable III

Rzut oka na Fable III

12-02-2010 15:40 | Marta 'Denae' Matyjewicz | Komentarze: 0
Jeżeli jesteście ciekawi co tam słychać w Albionie, mamy dla Was porcję screenów i pamiętnik developera, dzięki któremu możecie zaspokoić głód wiedzy. » więcej
Molyneux o Fable III

Molyneux o Fable III

14-02-2010 18:27 | Cubuk | Komentarze: 0
Na „growej” imprezie X10, Peter Molyneux wypowiada się na temat swojego najnowszego dzieła – Fable III. Mówi, że niestety, nie jest to już cRPG, a raczej gra action-adventure z rozbudowaną, głęboką historią. „Usunięty został nawet interfejs i wskaźnik zdrowia, ale zaimplementowaliśmy również system rozwoju postaci. Gracz będzie musiał zaakceptować oferowaną mu postać, niezależnie od preferencji w tworzeniu bohatera.”

Jak widać, Molyneux trochę namieszał. Gra posiada system rozwoju postaci oraz dopracowaną fabułę, co już pozwala nazywać ją RPGiem. Brak interfejsu jeszcze bardziej pozwala wczuć się w prowadzoną postać, co stanowi kwintesencję role-playingu. Peter upiera się jednak przy swoim - jego zdaniem nie jest to już cRPG, pomimo wszystkich elementów, które by o tym świadczyły. Pozostaje nam tylko zaczekać do premiery i ocenić samemu, czy powinniśmy się zgodzić z jego tezami, czy też uznać, że „przegatunkowanie” tej gry nie ma żadnego sensu.
Najlepsze gry roku 2010 na Xbox 360

Najlepsze gry roku 2010 na Xbox 360

15-02-2010 10:34 | Paweł 'Adahl' Matyjewicz | Komentarze: 4
Na posiadaczy konsoli Xbox 360 czekają w tym roku wyjątkowe gry; Microsoft potwierdza polskie wersje językowe swoich najbliższych tytułów. » więcej
Fable III - multiplayer między PC a X360?

Fable III - multiplayer między PC a X360?

07-03-2010 20:17 | Cubuk | Komentarze: 2
Studio Lionhead wzbudziło powszechne zaskoczenie pewną ciekawą nowinką. Otóż tworzone jeszcze Fable III ma wykorzystywać tryb multiplayer pomiędzy platformami! Oznacza to, że będziemy mogli na PC grać w co-opie z kolegą, który tymczasem korzysta z Xboksa 360… Choć na razie to tylko plotka, jednak swoje źródło ma w pokazanym powyżej screenie. Poszukiwany jest projektant-programista, który umożliwiłby takie multi w Fable III. Jednakże po jakimś czasie treść ogłoszenia została zmieniona, nie wiadomo zatem, czy idea doczeka się zrealizowania.
Fable III na PC? Molyneux

Fable III na PC? Molyneux "na tak"!

11-03-2010 21:04 | Tomasz 'Landovsky' Mendyka | Komentarze: 0
Peter Molyneux powiedział dziś, iż jak najbardziej podoba mu się pomysł wycelowania Fable III również na komputery osobiste. A jak wiemy, ma on dużo w tej sprawie do powiedzenia, ponieważ sam zajmuje się projektem. Trzeba więc uznać to za dobry znak.

"Kochanie, chcesz dziecko? Zagrajmy w Fable III"

13-04-2010 12:10 | Cubuk | Komentarze: 2
Tworzone przez Petera Molyneux Fable III będzie miało zaimplementowany specjalny system, który będzie dawał nam kontrolę nad gestykulacją postaci. Będzie się to odbywało za pomocą klawiszy, których częstość naciskania oraz kontekst będzie nam pozwalało na wrogie, nieprzyjemne ściśnięcie czyjegoś ramienia lub delikatne, przyjacielskie gładzenie. Jak dodaje Peter, to jeszcze nie wszystko. Jako że będzie dostępny tryb co-op, taka żywa i realistyczna interakcja będzie możliwa również pomiędzy graczami. Dodatkowo, gracze będą mogli zakładać własne domy, podróżować, a nawet... wydawać potomstwo!

Pomysł brzmi jednocześnie tak zachęcająco, jak i dziwnie. Na razie są to tylko spekulacje, jak będzie naprawdę - nie wiadomo.
Fable III potwierdzone dla PC

Fable III potwierdzone dla PC

21-05-2010 17:35 | Michał 'Charger' Mularski | Komentarze: 0
Irytowało was, że Fable II nie zawitał nigdy na pospolitych blaszakach, jak jego poprzednik? Baliście się, że taki sam los spotka trzecią odsłonę serii? Jeśli tak, mamy dla was dobrą wiadomość. Po miesiącach domysłów i niepewności Lionhead oficjalnie potwierdził wydanie Fable III na komputery osobiste. Nasza podróż, by zostać władcą Albionu, rozpocznie się jeszcze przed końcem tego roku.

Więcej w rozszerzeniu. » więcej
Nowy dziennik dewelopera z Fable III

Nowy dziennik dewelopera z Fable III

24-05-2010 17:00 | Michał 'Charger' Mularski | Komentarze: 0
Po tym, jak parę dni temu oficjalnie potwierdzono, iż Fable III nie będzie tytułem ekskluzywnym dla Xbox 360 - posiadacze PC będą mieli powody do radości. I mimo, że nie mamy jeszcze zbyt wiele szczegółów dotyczących wersji na blaszaka, to warto już teraz bliżej przyjrzeć się produkcji. Studio Lionhead opublikowało niedawno tak zwany "Dziennik Dewelopera", który uchyla rąbka tajemnicy otaczającej projekt.

Materiał filmowy znajdziecie w rozszerzeniu wieści. » więcej
Wyborów moralnych ciąg dalszy

Wyborów moralnych ciąg dalszy

14-06-2010 23:11 | Mateusz Niemczyk | Komentarze: 0
Jednym z najmocniejszych punktów na tegorocznej konferencji amerykańskiego giganta został niewątpliwie zwiastun Fable 3. Ponadto na pokazie zjawił się sam Peter Molyneux, główny projektant serii. Znany jest między innymi z obiecywania, że każda z jego nadchodzących gier już niebawem zrewolucjonizuje rynek wirtualnej rozgrywki.
Patrząc na poniższy zwiastun zaczynam jednak brać jego słowa za dobrą monetę. Wygląda na to, że F3 istotnie podniesie, i tak już wysoki, poziom serii. » więcej
Garść screenów z Fable III

Garść screenów z Fable III

17-06-2010 17:11 | Cubuk | Komentarze: 0
Peter Molyneux i jego ludzie opublikowali screeny z tworzonego aktualnie Fable III. Zapraszamy do galerii.
Homoseksualiści będą mogli adoptować dzieci w Fable III

Homoseksualiści będą mogli adoptować dzieci w Fable III

18-06-2010 11:07 | Michał 'Charger' Mularski | Komentarze: 17
Peter Molyneux potwierdził ostatnio, że gracze będą mogli zawierać związki w trybie kooperacji w Fable III. Szef studia Lionhead omówił możliwość uprawiania wirtualnego seksu i posiadania dzieci z kimś z naszej listy znajomych. Co więcej, możliwe będą związki homoseksualne. Takie pary będą miały możliwość adopcji dzieci w grze.

Więcej w rozszerzeniu. » więcej
Obsada w Fable III nie tylko z głosu

Obsada w Fable III nie tylko z głosu

25-06-2010 21:30 | Tomasz 'Landovsky' Mendyka | Komentarze: 0
Już od dawna wiadomo, iż w Fable III usłyszymy gwiazdy angielskiego kina (między innymi Johna Cleese'a czy Simona Pegga). Jak się jednak okazuje... nie tylko usłyszymy. Panowie z Lionhead umieszczą w swojej grze również twarze aktorów. Cóż.... zabieg ten może okazać się kosztowny, ale efektywny.
Demo Fable III już w przyszłym tygodniu

Demo Fable III już w przyszłym tygodniu

05-07-2010 23:30 | Paweł 'Alamo' Ścibiorski | Komentarze: 1
Twórcy Fable III zamierzają wydać demo gry w przyszłym tygodniu. W demie ma się pojawić Molynux, szef studia Lionehead, który wyjaśni, jak twórcom udało się połączyć w grze takie rzeczy jak "historię, obsadę i symulację", by całość była dramatyczna, atrakcyjna i satysfakcjonująca.

Fable III zostanie wydane 26 października na X360 i PC.
Fable III - nie ma to jak pierdnąć komuś w twarz...

Fable III - nie ma to jak pierdnąć komuś w twarz...

09-07-2010 21:42 | Paweł 'Alamo' Ścibiorski | Komentarze: 2
Pojawił się nowy film z Fable III, pokazujący interakcje z mieszkańcami. Można będzie uściskać komuś dłoń na powitanie, pogrozić pięścią, słodko przespacerować się po wiosce trzymając się za ręce, lub... pierdnąć w twarz. Film do obejrzenia tutaj.
Gameplay z Fable III

Gameplay z Fable III

26-07-2010 13:55 | Bartosz 'Chili' Rakowski | Komentarze: 0
Na tegorocznym Comic Conie zaprezentowano kawałek gameplayu szumnie zapowiadanego Fable III. Ta produkcja Lionhead Studios zadziwić ma swoją nieliniowością oraz wachlarzem dostępnych akcji, jakie wykonać może nasz bohater, a które nie zawsze zgadzać się będą z ogólnie przyjętymi zasadami moralnymi.

Gameplay w rozszerzeniu.
» więcej
Nowe Fable opóźnione

Nowe Fable opóźnione

03-08-2010 15:09 | Bartosz 'Chili' Rakowski | Komentarze: 0
Microsoft powiadomił portal IGN o różnicach między datami wydania konsolowej oraz pecetowej wersji Fable III. Spragnieni rozgrywki gracze odprawieni zostali skromnym "więcej informacji wkrótce".

Fable III: Swords and Demons Gameplay

Fable III: Swords and Demons Gameplay

11-08-2010 13:01 | Bartosz 'Chili' Rakowski | Komentarze: 0
Lionhead ukazało spragnionym graczom gameplay z Fable III. Pokazuje on głównie walkę z zastępem szkieletów przy użyciu broni białej oraz palnej.

Film w rozszerzeniu wieści. » więcej
Mechanika w Fable III

Mechanika w Fable III

03-09-2010 19:48 | Szymon 'neishin' Szweda
W rozszerzeniu wieści znajdziecie wywiad z Louise Murray ze studia Lionhead, która opowiada o różnych mechanizmach w Fable III. Mowa jest między innymi o zdobywaniu kolejnych poziomów oraz o sojusznikach. » więcej
Kolekcjonerska edycja Fable III

Kolekcjonerska edycja Fable III

17-09-2010 08:44 | Szymon 'neishin' Szweda | Komentarze: 0
Fable III doczeka się edycji kolekcjonerskiej. Opakowanie wyglądać będzie jak książka, a w środku, poza grą, znajdziemy talię kart i monetę. Całość obejrzeć możecie na specjalnie przygotowanym przez Microsoft filmiku. » więcej
Zawartość Edycji Kolekcjonerskiej Fable III

Zawartość Edycji Kolekcjonerskiej Fable III

19-09-2010 13:26 | Bartek 'Dante' Dudek | Komentarze: 0
Lionhead Studios przedstawiło zawartość Edycji Kolekcjonerskiej Fable 3. W skład unikatowego wydania wejdą:
  • nowy quest
  • unikatowy region w grze
  • karty Fable III z postaciami z gry
  • monety gildii, których użyjemy do podejmowania krytycznych decyzji
  • darmowy pies, a dokładniej nowa rasa - boxer
  • unikalny strój
W rozszerzeniu znajdziecie oficjalny filmik, w którym jeden z pracowników Lionhead Studios prezentuje rozpakowywanie edycji kolekcjonerskiej. » więcej
Fable III - dwa nowe filmy

Fable III - dwa nowe filmy

03-10-2010 10:49 | Bartek 'Dante' Dudek | Komentarze: 0
Na odbywającym się Eurogamer Expo pojawił sam Peter Molyneux ze swoim Fable III - a dokładniej dwoma filmami na temat tej produkcji. Na jednym z wideo możecie obejrzeć intro, które będzie towarzyszyć nam podczas otwierania gry.

Fable III - wideo 1
Fable III - wideo 2
Muzyka z Fable III

Muzyka z Fable III

12-10-2010 09:36 | Szymon 'neishin' Szweda | Komentarze: 0
Sumthing Else Music Works, firma zajmująca się wypuszczaniem muzyki z gier na płytach i w cyfrowej dystrybucji, ogłosiła, że 26 października będzie można nabyć ścieżkę dźwiękową z Fable III. Jej autorem jest Russell Shaw, a wykonuje ją Słowacka Symfoniczna Orkiestra Narodowa.
Rewolucja w Fable III

Rewolucja w Fable III

14-10-2010 09:44 | Szymon 'neishin' Szweda | Komentarze: 0
Rewolucja zawita do świata Fable III. Obrazuje to zupełnie nowy, świetnie zrobiony zwiastun. » więcej
Niemcy wiedzą kiedy Fable III trafi na PC

Niemcy wiedzą kiedy Fable III trafi na PC

16-10-2010 21:51 | Paweł 'Alamo' Ścibiorski | Komentarze: 0
A przynajmniej tyle można wywnioskować ze strony internetowej sklepu Amazon. Wyraźnie tam widać datę wydania gry, ustaloną na 1 marca 2011 roku. Ani Microsoft, ani Lionehead nie potwierdzają tych informacji, zaś wersja na X360 wyjdzie 26 października w USA i 29 w Europie.
Rzut oka na wersję kolekcjonerską Fable III

Rzut oka na wersję kolekcjonerską Fable III

18-10-2010 07:54 | Szymon 'neishin' Szweda | Komentarze: 0
Fable III pojawi się na półkach sklepów dopiero 26 października, ale już teraz możemy obejrzeć filmik, na którym ktoś rozpakowuje edycję kolekcjonerską tego tytułu. » więcej
Prawie godzinny gameplay z Fable 3

Prawie godzinny gameplay z Fable 3

23-10-2010 12:37 | Mirosław 'angel21' Poręba | Komentarze: 0
Fanów Fable zapewne ucieszy fakt, że dzięki serwisowi Gamespot mogą obejrzeć niemal godzinny film prezentujący rozgrywkę w Fable 3. Wideo znajdziecie w rozszerzeniu wieści. » więcej
Kooperacja w Fable III

Kooperacja w Fable III

26-10-2010 09:49 | Szymon 'neishin' Szweda | Komentarze: 0
Przygoda w Fable III nie musi być samotna. Twórcy gry pokazują, jak wygląda tryb kooperacji, w którym można nawet razem zaplanować ślub. » więcej
Fable III - wersja PC nie zagrożona

Fable III - wersja PC nie zagrożona

19-11-2010 13:14 | Mirosław 'angel21' Poręba | Komentarze: 0
W Internecie można znaleźć spekulacje, jakoby Fable III w wersji na PC mogło nie ujrzeć światła dziennego. Studio Lionhead jednak uspokaja niecierpliwych graczy i twierdzi, że nadal pracują nad pecetową konwersją. Trzymamy za słowo!
Fable III na PC w akcji

Fable III na PC w akcji

07-01-2011 11:41 | Bartek 'Dante' Dudek | Komentarze: 0
Na targach CES 2011 ekipa Petera Molyneux, czyli studio Lionhead, zaprezentowało grywalną edycję gry Fable III. Niby nic dziwnego, ale była to wersja przeznaczona na komputery osobiste, wokół której ostatnimi czasy krążyło mnóstwo plotek o zawieszeniu produkcji czy tymczasowej przerwie w pracach. Teraz jednak mamy dowód, że pecetowy Fable ma się dobrze. » więcej
Fable III na PC w maju

Fable III na PC w maju

25-02-2011 11:56 | Mirosław 'angel21' Poręba | Komentarze: 0
W końcu doczekaliśmy się oficjalnego ogłoszenia daty premiery trzeciej części Fable. Możemy się spodziewać, że nastąpi to dziewiętnastego maja, natomiast amerykańscy gracze otrzymają grę dwa dni wcześniej. Wersja pecetowa w odróżnieniu od konsolowej dostanie dodatkowo tryb hardcore oraz możliwość wyświetlania obrazu w 3D.
Wymagania sprzętowe Fable III

Wymagania sprzętowe Fable III

31-03-2011 10:11 | Mirosław 'angel21' Poręba | Komentarze: 0
Fable III od ponad pięciu miesięcy jest dostępne jedynie na konsolę Xbox 360. Jednak ta sytuacja zmieni się, gdyż produkcja zawita także na PC. Póki co na komputery osobiste dostępna jest tylko pierwsza odsłona.

Studio LionHead ujawniło wymagania sprzętowe potrzebne do uruchomienia trzeciej części gry. » więcej
Fable III nie będzie byle jakim portem z konsol

Fable III nie będzie byle jakim portem z konsol

14-04-2011 13:27 | Mirosław 'angel21' Poręba | Komentarze: 0
Josh Atkins, główny projektant Fable III, powiedział w wywiadzie dla serwisu Rock Paper Shotgun, że ich projekt nie będzie kolejną prostą konwersją z konsol zrobioną na PC na pół gwizdka. Studio solidnie przykłada się do pracy, aby zadowolić najbardziej wymagających graczy. Gra będzie posiadać wyższy poziom trudności, dostosowany zostanie interfejs, wyeliminowane będą wszelkie błędy pojawiające się w wersji na konsole.

Fable III zostanie wydane w maju.
Recenzja: Fable 3

Recenzja: Fable 3

01-08-2011 17:49 | Łukasz 'Qrchac' Kowalski
"Peter Molyneux jest powszechnie znanym bajarzem. Niejednokrotnie obiecywał graczom innowacyjne, niepowtarzalne przygody, które miały stać się kamieniami milowymi na drodze elektronicznej rozgrywki. Zazwyczaj jednak rzeczywistość okazywała się być o wiele mniej cukierkowa."

Czy ta zasada sprawdziła się w Fable 3? Sprawdził Paweł 'Cursian' Raban. » więcej