Miesiąc później nadeszła kolejna fala zmian, kiedy sam dołączyłem do redakcji. Wspólnie postanowiliśmy, że rozruszamy dział i rzucimy wyzwanie faktowi, że 7th Sea jest w zasadzie martwym systemem. Jest martwy, jeżeli nie ma graczy ani nowych materiałów, zarówno fanowskich, jak i oficjalnych. Postanowiliśmy zmienić tę sytuację, wprowadzając cykle aktualizacji, poświęcone wpierw nacjom, a potem stowarzyszeniom ze świata gry. Jako kluczem posłużyliśmy się kolejnością wydawania podręczników, gdyż w naszych planach było także tłumaczenie co ciekawszych ich fragmentów.
Ustalenie dalekosiężnego planu pomogło skoordynować kolejne działania. Do redakcji dołączył Aleksander 'Drachu' Ryłko, który zajął się przekładem tekstów z oficjalnych podręczników, a także Jarosław 'WieszKto' Włodarczyk, który wziął na siebie zadanie przebudowy i koordynacji forum. W ten sposób powstała ekipa, która zajęła się wszystkimi aspektami funkcjonowania działu, zarówno od strony publikacji materiałów, jak i organizacji przestrzeni do dyskusji dla czytelników.
Pierwszym zadaniem, jakiego sie podjęliśmy, były "jesienne porządki" w naszym dziale. Gruntownie przerobiliśmy panel menu na stronie głównej sortując artykuły w nowych kategoriach, zaktualizowaliśmy zakładkę redakcyjną zgodnie z ogólnosystemowymi zasadami i zaimplementowaliśmy bazę not, która jest systematycznie rozbudowywana. Wisienką na torcie było zaprojektowane przez Sebastiana 'lucyfera.' Skuzę logo działu 7th Sea, które zwieńczyło proces tworzenia naszej "marki".
Estetyka i rozpoznawalność to nie wszystko, najważniejsza jest jakość publikowanych tekstów. Największym problemem, z jakim musieliśmy się uporać, był fakt, że linia 7th Sea została zarzucona nie tylko w Polsce, lecz także przez samo wydawnictwo AEG, które przerzuciło się na serię Swasbuckling Adventures. Po długiej wymianie e-maili udało się pokonać tę przeszkodę. Dyrektor AEG, John Zinser, wyraził zgodę na to, żeby w naszym serwisie ukazywały się tłumaczenia wybranych fragmentów oficjalnych podręczników, a także żebyśmy używali oficjalnych grafik podręcznikowych przy publikowaniu fanowskich PDF-ów.
W ten sposób od reaktywacji działu opublikowaliśmy ponad trzydzieści rozmaitych artykułów, w tym nasze materiały do 7th Sea, tłumaczenia Szkół Szermierczych, nowych Zasad Magii, Zalet i Zaszłości, garść almanachów oraz recenzje dodatków. Do inicjatywy dołączyło się także dwie osoby piszące artykuły: Magdalena 'MEaDEA' Reputakowska i Oskar 'Fenran' Usarek, wsparli nas także ilustratorzy: Mateusz 'night-wind' Bielski, Aleksandra 'Feanris' Cybulska, Maria 'Markal' Görlich, Urszula 'akito' Kuczyńska, Marta 'Denae' Matyjewicz i Jakub 'Doktor Gurgul' Oleksów.
Za największy sukces tego roku uznać możemy nie to, co udało nam się zrobić w dziale, ale to, że przyciągnęliśmy grupę stałych czytelników. Z jednej strony ciepłe słowa dają satysfakcję, z drugiej zaś krytyka pomaga się rozwinąć i dostosowywać do czytelniczych potrzeb, zaś sama obecność dopinguje do dalszej pracy, za co bardzo dziękujemy.
Wchodząc w nowy rok mamy nadzieję, że uda nam się utrzymać podobne tempo, a także że nasze publikacje pozostaną na dobrym poziomie. Trzymamy też kciuki, żeby grono naszych czytelników, tak jak i grono redakcyjne, powiększało się. Naszym celem jest sprawienie, żeby 7th Sea było systemem lubianym, często wybieranym przez Mistrzów Gry i graczy oraz chętnie omawianym w Internecie i na konwentach. Jeżeli tak się stanie w zadowalającym stopniu, przyszłoroczne podsumowanie będzie równie optymistyczne.
