» Blog » Erpegowa Kurtyna #1
30-11-2012 09:37

Erpegowa Kurtyna #1

W działach: Różne | Odsłony: 9

Witajcie! Jak tam na Polterze, za Erpegową Kurtyną? :-) O tak, erpegową kurtyną. Wszelkie skojarzenia do żelaznej kurtyny mile widziane. Bo widzicie, siedzicie sobie na Polterze i umyka wam wiele ciekawych treści erpegowych spoza Poltera. W tym te z Allgemeine Festung.


„Miesięcznik” Erpegowa Kurtyna, numer pierwszy:


Sekcja Teoria RPG prezentuje:

  • Mechanika w RPG to nie tylko turlactwo – W końcu zebrałem argumenty do jednej kupy mówiące, dlaczego te wszelkie sterotypy o „niewoli turlactwa” są bzdurne. Można się z argumentami zgadzać i nie zgadzać, za to potem nie zwalajcie na mechanikę winy za to, że sami popsuliście sobie sesję klimaceniem.

  • I'll tell you a story – Jest to tekst na temat faktycznego znaczenia słowa „storytelling”. Podałem w nim swoje możliwe interpretacje pod kątem RPG, jednak nadal tekst jakby zadaje pytanie „Jak wygląda storytelling w RPG?”.


Sekcja Przydatnik prezentuje:

  • Kompaktowośc świata w RPG – Prosta koncepcja na temat, dlaczego zamiast silić się na ogrom naszego settingu, nie lepiej dosłownie zmniejszyć go i nadziać go masą ciekawostek?


Sekcja Actual Play prezentuje:

  • Wolsung Goldendragon – Relacja z pierwszych dwóch sesji w Wolsunga, w kampanii obejmującej przgody „tajnych” agentów od Ligi Narodów, którzy z powodu nadzwyczajnych światowych pokojów mają wybrac się do Morgowii i tamże działać.


Sekcja Opinia prezentuje:

  • Problem interfejsu w RPG – Dlaczego w erpegu podnosimy sobie i tak wysoki „próg wejścia”, poprzez redukowanie ledwie istniejącego interfejsu do osoby MG, a także zbiór problemów na jakie napotyka początkujący chcący wejść w erpegi.


Ponadto, pojawiły się wydania „AF poleca”:


Chcesz wyjść zza Erpegowej Kurtyny? Znajdź wyjście na Allgemeine Festung, albo na Facebooku lub choćby przeglądając Blogi RPG.

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

Sethariel
   
Ocena:
+5
...wyjść zza Erpegowej Kurtyny. Czytelnicy znajdują się za kurtyną (przynajmniej według tezy w tym wpisie), nie w niej.

A skoro wpis to polecanka, to ja polecam Gry-Fabularne.pl ;-)
30-11-2012 10:13
Aesandill
   
Ocena:
+2
@ vM

Mechanika w RPG to nie tylko turlactwo –

Przeczytałem, i mam wrażenie że walczysz z wiatrakami. I nie w sensie ze z potężną niepokonaną machiną z która nie wygrasz, ale z jakimś wyśnionym nieprawdziwym oponentem. Klymaciarzem zbokiem który stawia bezsensowne tezy :).

Łatwa sprawa. Objąć stanowisko które ciężko obalić i walczyć z kimś kto z zasady nie am racji.
30-11-2012 10:40
dzemeuksis
   
Ocena:
+3
Hahaha, nie równaj autopromocji z odsłanianiem kurtyny. To drugie by miało miejsce, jakbyś podlinkował kilka różnych miejsc w sieci, a nie tylko własne. ;)

Ale polecam, bo wielu członków społeczności Poltera odczuwa osobliwy i niepojęty lęk przed wychylaniem choćby koniuszka erepgowego nosa poza ten serwis.

Polter stanowi duży i ważny obszar na mapie polskiego RPG w internecie, ale to wciąż nie jest nawet połowa całości. Warto o tym pamiętać i przypominać.
30-11-2012 10:47
von Mansfeld
   
Ocena:
0
@dzemeuksis
To taki żart, nie załapałeś z tą kurtyną? ;-) Linkować tutaj wszystkiego z tegomiesięcznych "AF poleca" nie będę, Polterowicze nie przeżyliby tego.

@Aesandill
Najwyraźniej nie zrozumiałeś tekstu. Nihil novi sub sole
30-11-2012 10:54
dzemeuksis
   
Ocena:
0
A faktycznie, nie zauważyłem, że linkujesz również cykl "AF poleca". To nieco zmienia postać rzeczy.
30-11-2012 11:01
Aesandill
   
Ocena:
+4
@ von Mansfeld
Najwyrażniej nie umiesz przekazać czegoś ciekawego.
ars est celare artem

chcesz się tak przekomarzać? Trochę nie poważne.
30-11-2012 11:12
Nuriel
   
Ocena:
+1
@Aesandill

Przeczytałem, i mam wrażenie że walczysz z wiatrakami. I nie w sensie ze z potężną niepokonaną machiną z która nie wygrasz, ale z jakimś wyśnionym nieprawdziwym oponentem. Klymaciarzem zbokiem który stawia bezsensowne tezy :).

Nihil novi sub sole ;)

Mansfeld jest podobny do naszych prawicowcych publicystów-jastrzębi co to byli za młodzi żeby załapać się na stan wojenny wojenny i PRL, więc desperacko walczą teraz z "reżimem" Donaldu Tusku ;)
vM zwyczajnie chciałby przenieść się pod koniec ubiegłego wieku, w czasy MiMów, Jesiennej Gawędy i walki z "klymaciarstwem" na dnd.pl. Za młody jest, spóźnił się - no to co ma zrobić biedaczysko? ;)

@Mansfeld

Wiesz co, ziom, ja mam dla Ciebie taką jedną radę. Weź po raz trzeci se zmień pseudonim, rozkręć wielką inicjatyffkę powrotu polHammera i Jesiennej Gawędy, doprowadź do wydania Władcy Zimy 2 i drugiej edycji Monastyru, zgromadź wielotysięczną reszę fanów po czym... zacznij walczyć z tymi wypaczeniami i wszechobecnym klimaciarstwem :)
Serio piszę. Frajdy będziesz miał co niemiara, a i mhrrroczne pryki w rodzaju Nuriela będą przeżywały drugą erpegową młodość ;)

Co do Erpegowej Kurtyny - jak nie zamieszczasz już linków na polteru to czemu się dziwisz? Nie jesteś Orliński ani Vetulani żeby codziennie na Twojego blogaska zaglądać ;)

Pozdrawiam
30-11-2012 12:24
von Mansfeld
   
Ocena:
0
@Nuriel
Erpegową Kurtynę napisałem dla Was. Nie potrzebuję popełniać tego typu wpisów na Polterze. I szczerze mowiąc, skoro zainteresowania nie ma, to chyba poprzestanie na "Erpegowej Kurtynie numer jeden". Jak wspomniałem - można do mnie dotrzeć inaczej niż poprzez "newsy" na polterblogu.
30-11-2012 12:29
KFC
   
Ocena:
+1
Dzięki że masz nas za tak ograniczonych, że nie potrafimy nawet dwa razy kliknąć, żeby wejść na czyjegoś blogaska ;)
30-11-2012 17:29
yaevin
   
Ocena:
+3
Linkowanie do definicji żelaznej kurtyny też dużo mówi o tym jak autor wyobraża sobie potencjalnych czytelników.
30-11-2012 18:00

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.