string(15) ""
» Blog » Erpegi są dla ludzi
28-12-2012 18:45

Erpegi są dla ludzi

Odsłony: 17

Twoja płeć nie ma znaczenia.

Komentarze


dzemeuksis
   
Ocena:
+3
@zigzak

tylko że mi akurat takie stadne emocje się podobają, utwierdzają mnie w tym że w świecie jest jakiś porządek :)

slann słusznie zauważył, że mamy tu typowy przypadek kozła ofiarnego.

Co ciekawe "(...) grupa projektuje na kozła ofiarnego cechy, które wypiera, których nie akceptuje w sobie samym, lub wręcz własne winy, z którymi nie może się pogodzić. Chce je pokonać przez przeniesienie na kogoś innego. (...) Im większą zbrodnię popełnia się wobec kozła ofiarnego, tym większe zbrodnię, dla usprawiedliwienia, kozłowi się przypisuje."

Ku refleksji i zastanowieniu, zanim znowu chlapniesz coś takiego. Jeśli za mało, to polecam lekturę sekcji "Przykłady działania mechanizmu". Nadal ci się podobają takie stadne emocje?
31-12-2012 17:01
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+1
Jakiej płci są USERAKI?!! :) To jakaś wyewoluowana forma voroxa? Bo w kantynie w Mos Eisley takiego humanoida nie było... :)


A wy w koło Macieju o tym samym. A o zwierzętach grających w RPG nikt nie mówi... :( Może tylko Kot i Ignacja cichym miauknięciem zasygnalizowali problem, ale pozostali userakowie nabrali wody w pyszczki! Wstyd zoofoby jedne! ;)

Zamiast wysilać się w poszukiwaniu agentki, która zinfiltruje Facebookowe Koło Gospodyń, skorzystajcie z programów szpiegujących... ;)
31-12-2012 17:05
gower
   
Ocena:
+1
@Jade
Na początek propozycja dla Janka: może zamiast pisać o ukryciu notki w komentarzu, wrzucaj taką informację do wątku na forum? Można wykorzystać istniejący wątek o banach (trzeba tylko zmodyfikować tytuł) albo założyć nowy. Nie będzie wtedy problemu z możliwością kasowania takich informacji przez użytkowników.
Dziękuję za propozycję. Uważam jednak, że sytuacja, w której administracja serwisu musiałaby uciekać z notek w obawie przed ostrzami autorów, byłaby paradoksalna. Tym bardziej, że z usuwaniem komunikatów administracyjnych nie powinno być już problemów.

@Szept
Ja się ze Scobinem nie zgadzam, przynajmniej nie z całością jego wypowiedzi. Napisanie "Twoje komentarze są rasistowskie" i "Jesteś rasistą", gdy adresat tych wypowiedzi się z nimi nie zgadza, jest tak samo krzywdzące i tak samo boli. Nawet, gdy teoretycznie wypowiedzi te znaczą co innego.

Twojej wypowiedzi jednak nie interpretowałem tak, jak to napisałeś, więc proszę nie wsadzać mi w usta słów, których nie wypowiedziałem:)
31-12-2012 17:26
Szept
   
Ocena:
0
Hmm... Sens był taki. Chociaż faktycznie nie tak to ująłeś jak ja.
31-12-2012 17:36
Repek
   
Ocena:
0
@Jade
Z perspektywy administracji: zgłosiła, przeczytaliśmy, rozpatrzyliśmy, odrzuciliśmy, podobnie jak rozpatrujemy i przyjmujemy/odrzucamy wiele różnych propozycji i uwag [wątek cały czas jest, można sprawdzić].

Reszta to już Twoje osobiste, subiektywne odczucia, trudno mi z nimi polemizować.

Pozdrawiam
31-12-2012 17:56
Got
   
Ocena:
+5
Chciałem wszystkim życzyć miłej zabawy dziś wieczorem oraz udanego roku 2013. Aby wasz zapał do rzeczy wielkich nigdy nie opadł :*
31-12-2012 18:21
gower
   
Ocena:
+1
@Szept
No jednak sens był inny:) Nie sugerowałem, że uważasz, że "Petra jest jebnięta". Zwróciłem tylko uwagę na zakamuflowany wulgaryzm w Twoim komentarzu. Ponieważ odnosił się on do użytkowniczki serwisu (czy też jej rozsądku), był tym bardziej nie na miejscu.
31-12-2012 18:28
Repek
   
Ocena:
0
Ok, ciekawe miejsce na tego typu życzenia, ale cóż... człowiek nie wybiera sobie chyba jednak tego, gdzie go los rzuci...

Dobrego Nowego Roku. :)

http://www.youtube.com/watch?v=VBm MU_iwe6U

Pozdro!
31-12-2012 19:04
Z Enterprise
   
Ocena:
0
dzeme, chlapać to się mogą dzikie świnie w błocku własnoracicznie robionym. Jeśli łapiesz aluzję. To raz. Dwa - nie zrozumiałeś najwyraźniej. Głupota ludzka to pewna niezmienna stała, która pozwala czuć, że świat jest normalny. i tyle w temacie.
31-12-2012 20:17
dzemeuksis
   
Ocena:
0
@Z Enterprise

Jeśli łapiesz aluzję.

Aluzję? Aluzja winna nieść ze sobą choćby odrobinę subtelności, czego tu nie dostrzegam.

Głupota ludzka to pewna niezmienna stała, która pozwala czuć, że świat jest normalny

To dziwnych zaprawdę rzeczy potrzebujesz, by poczuć, że świat jest normalny. Pozostaje mi zatem noworocznie pożyczyć różnych innych, przyjemniejszych i bardziej pozytywnych doznań, które nie gorzej to umożliwiają.
31-12-2012 21:38
Z Enterprise
   
Ocena:
0
projektujesz, zauważyłeś? :)
Auld lang syne, dzeme.
01-01-2013 01:21
Scobin
   
Ocena:
+3
@zigzak

Dwie rzeczy, IMHO kluczowe:

1.

Malaggar zwykł mawiać: "Wychodzisz na ring, to znaczy że musisz być gotowy na to, że dostaniesz w pysk". Ta zasada stosuje się doskonale do blogów i aktywności internetowej wszelkiej maści.

Ale ja nie postrzegam internetu jako pola walki między ludźmi. :-) A w związku z tym wyznaczam mu inne standardy.

2.

Poza tym, zauważam u ciebie swojego rodzaju "prawomyślenie" - naginasz argumenty do tezy "Petra jest spoko a wy się czepiacie".

Oczywiście. Właśnie dlatego prawie cztery lata temu napisałem tę notkę, w której piszę o oddzieleniu krytyki zachowań od krytykowania ludzi. Szatański plan – już wtedy wiedziałem, że będę Petry w ten sposób bronić! [1]

Co więcej, nigdzie w tym miejscu nie stwierdziłem (chyba że przez pomyłkę, wtedy chętnie się z tego wycofam), iż "Petra jest spoko". Nie twierdziłem też nic przeciwnego. Nie było mi to potrzebne do tezy, która mówi: "Wasza reakcja jest nieproporcjonalna".

[1] [EDIT] O, jednak sam czasami stosuję metaforykę wojenną: atak i obrona. :-) Więc uściślę: staram się nie wprowadzać militarnego języka, dopóki mogę (pewnie czasem mi to wychodzi lepiej, a czasem gorzej).


@gower

IMHO gdyby tak było, to recenzenci z Działu Książkowego musieliby wpadać w depresję po każdej mojej korekcie (w końcu jeśli ktoś raz źle postawił przecinek, to już nie ma dla niego ratunku!). Kto wie, może i wpadają, tylko o tym nie mówią, bo się boją? ;)
01-01-2013 11:44
dzemeuksis
   
Ocena:
0
@Z Enterprise

projektujesz, zauważyłeś?

Bredzisz. Zauważyłeś?
01-01-2013 12:51
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Dzemeuksis - jasne że bredzę, inaczej byś nie rozumiał.
01-01-2013 14:19
Repek
   
Ocena:
0
[moderacja
@Z Enterprise, dzemeuksis
Panowie, ukrywamy notkę?]
01-01-2013 14:34
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Repku, jak mi się pluje w twarz, to nie twierdzę, że to deszcz. Pilnuj trolla dzemeuksisa, żeby nie śmiecił i nie projektował na innych swoich frustracji, to nie będzie problemu. Z mojej strony EOT, jesli o mnie chodzi, możesz skasować cały ten debilny wątek, od pierwszej zaczepki dzemeuksia - tej o "chlapaniu" i udowadnianiu mi, jakim idiotą jestem. Pozdrawiam, szczęśliwego nowego roku.
01-01-2013 15:18
dzemeuksis
   
Ocena:
+1
@repek

Rób co chcesz, ale ode mnie się odpiórkuj. Widać jasno, kto przekracza granicę. Ja co najwyżej odpowiadam na tę samą modłę, ale tak obraźliwego tekstu, jak przedostatni i ostatni komentarz zigzaka bym nie napisał i nie napiszę. Nie mój poziom.

Swoją drogą, jak dla mnie, to za dowolny jeden z tych dwóch tekstów koledze należy się odpoczynek od Poltera.
01-01-2013 15:19
Repek
   
Ocena:
0
[No to na dobry początek Nowego Roku się ukrywamy.

Wszystkiego dobrego życzy moderacja.]
01-01-2013 16:45
earl
   
Ocena:
0
Jak to jest, że notka niby ukryta, a jest na stronie głównej?
01-01-2013 17:06
ment
   
Ocena:
+5
@repek, Aure ma bana, więc nie może sam zmoderować -może skasuj komcie, żeby notka była odkryta. Jest bardzo nie w porządku karać autora za brak reakcji, którą samemu mu się uniemożliwiło.
Wiem, że notka ta jest Ci jakoś cierniem w boku, ale są bardziej eleganckie sposoby, na walkę z niemiłymi Ci poglądami.
01-01-2013 17:11

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.