string(15) ""
» Blog » Erpegi są dla ludzi
28-12-2012 18:45

Erpegi są dla ludzi

Odsłony: 17

Twoja płeć nie ma znaczenia.

Komentarze


Inkwizytor
   
Ocena:
0
http://www.youtube.com/watch?v=DTA xlPMuOyw

(Niestosowny link został zamieniony na stosowniejszy)
29-12-2012 13:33
chardros
   
Ocena:
+11
O ile dobrze pamiętam, to wykładnią moderacji i administracji serwisu było, że zarządzanie komentarzami pod notką nalezy do osoby zarządzajacej blogiem. Rozdawanie bananów za usunięcie komentarza pod własną notką wydaje mi się niekonsekwentne z tą wykładnią.
Szczególnie, że administracja serwisu może w sposób programowy kompletnie uniemożliwić autorowi bloga takie działanie, poprzez uczynienie notek moderatorów nieusuwalnymi dla autora bloga, lub umieszczanie takich informacji w innym, nie moderowanym przez autora bloga miejscu.
To, co się wydarzyło ma charakter czysto represyjny i pozostaje nie tylko w sprzeczności z głoszoną swobodą moderacji swoich notek blogowych i niewtrącaniu się w to administracji inaczej niż poprzez ukrywanie notek, ale również samo w sobie źle rzutuje na stosunku między "grupą trzymającą władzę" a użytkownikami serwisu. Zasady serwisu, aby były szanowane, muszą być stosowane i interpretowane konsekwentnie. W chwili, gdy administracja uzurpuje sobie prawo do decydowanie które komentarze mogą być kasowane, a które nie, pomimo wcześniejszych WIELOKROTNYCH informacji, że jest to kompetencja autora bloga, majacych miejsce najczęściej, gdy użytkownicy sami prosili o zmoderowanie jakiejś notki, gdy sam autor tego nie czynił, odnoszę wrażenie skrajnej niesprawiedliwości, braku konsekwencji działań, a regulamin spraawia wrażenie stosowanego tylko wtedy, gdy to wygodne szacownej administracji, co czyni go bezwartościowym jako element regulujący wzajemne stosunki między zwykłymi użytkownikami, modami i administratorami, a zmienia go w pretekst dla uprzywilejowanych użytkowników serwisu do represjonowania tych o mniejszych przywilejach.
29-12-2012 13:52
Lenartos
    Taki dialog a propos
Ocena:
+11
- Chyba mamy tu do czynienia z konfliktem.
- Ależ skąd! Z polemiką!
- Na poziomie?
- Nie, na Polterze.
29-12-2012 13:53
Repek
   
Ocena:
+4
[Wiadomość od moderacji

@chardros
Moderacja jest w tej kwestii konsekwentna.

1. Nie kasujemy nic na blogach. Wyjątek może stanowić jedynie przypadek oczywistego łamania prawa, bo z tego powodu wszyscy tutaj możemy mieć problemy.

2. Autorzy notek muszą pilnować, by w komentarzach nie pojawiały się takie, które łamią regulamin. Jeśli tego nie robią, tylko ukrywamy notkę - wciąż można pod nią pisać, komentować itp.

3. W regulaminie wyraźnie jest zapisane, że autorom nie wolno kasować informacji moderacji - jak choćby ta, którą czytasz. Powód jest oczywisty: w ten sposób informujemy użytkowników o decyzjach moderacji.

4. Można za to zupełnie normalnie kasować prywatne wypowiedzi kogokolwiek, także moderatorów. Także takie niełamiące regulaminu [np. jeśli nie życzysz sobie kogoś na swoim blogu].

W razie pytań, jestem w miarę w okolicy. Pozdrawiam.]
29-12-2012 14:12
44231

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+8
Sugeruję, by Panie z fejsa zmieniły nazwę na "Kobiety grające w RPG", co trafniej odda sens istnienia grupy. To chyba najprostszy sposób na zneutralizowanie komunikatu rażąco dyskryminującego mężczyzn i autodyskryminującego kobiety oraz zakłamującego rzeczywistość.
29-12-2012 14:18
    @repek
Ocena:
+4
Myśli człowiek o pisaniu tu bloga, orientuje się że nie będzie mógł wywalać komentarzy co po niektórych trolli z zielonymi kswykami (Petra!), ma ochotę sobie iść.

Ostatni gasi światło, czy coś.
29-12-2012 14:52
von Mansfeld
   
Ocena:
+1
@yavvi

Zawsze zostaje blog poza Polterem, choćby na Bloggerze (Google) albo na WordPress. ;-) Blogosfera RPG ma się dobrze.
29-12-2012 15:00
nimdil
   
Ocena:
0
Myślę, że problemem na Polterze jest to, że blogi i nieBlogi są traktowane tak samo i tym samym regulaminem. Może byłoby fajnie gdyby serwis trochę poluzował ryzy w jakich trzyma blogi i np. odciął się od ich treści, przynajmniej w pewnym stopniu.
29-12-2012 15:04
Repek
   
Ocena:
0
[od moderacji

@yavvi
Polecam lekturę regulaminu.

Uprawnienia moderatorskie pod artami i blogami mamy ja i gower. Gdybyśmy byli bardzo zajęci możemy upoważnić kogoś do działania w zastępstwie - tej roli w razie czego podjąłby sie zapewne AdamWaskiewicz.

Na forum tę funkcję pełnią dodatkowe osoby, wymienione tutaj.

Petra nie jest moderatorką w serwisie Poltergeist, a jedynie redaktorką i korektorą. Jej komentarze możesz kasować równie swobodnie, co moje - o ile nie oznaczone moderatorsko. :)

@nimdil
Sam pewnie sobie zdajesz sprawę, że nie jest to specjalnie możliwe [choćby prawnie].

Poza tym blogi to jest część poltera i nie widzę powodu, byśmy mieli pozwalać w tej części serwisu np. na chamskie odnoszenie się do userów.

@akapit dedykowany chardrosowi

Jak działa moderacja:
1. Parę komentarzy wcześniej Inkwizytor zamieścił link do filmu o Waffen SS.
2. Ponieważ autor notki jest zbanowany, napisałem do Inkwizytora, by dowiedzieć się, do czego/kogo odnosi się ten "komentarz". Inki twierdzi, że "tak ogólnie".
3. Ponieważ, nie uważam, by takie komentowanie w normalnej dyskusji było na miejscu (zestawianie stosunkowo kulturalnej rozmowy z takim kontekstem), poprosiłem Inkwizytora o usunięcie swojego komentarz.
4. Osobiście uważam, że notka powinna zostać ukryta. Trudno mi jednak o dystans w tej kwestii, więc czekam jednak na ostateczną decyzję gowera.

Pozdrawiam]
29-12-2012 15:06
   
Ocena:
+1
@repek
Dlaczego w takim razie usuwanie nie jest uniemożliwione programowo przez serwis, tylko wpisane w regulamin pod karą? Bezsens zupełny.

co do "Jak działa moderacja":
No właśnie - Ty nie uważasz, by było na miejscu. Ja na przykład uważam to za zabawny komentarz do sytuacji (całej związanej z ruchami "RPG dla kobiet" "Puzzle dla kobiet" "Piaskownice dla kobiet" "Podróże kosmiczne dla kobiet" itp.).

Patrząc na ilość poleceń i komentarzy notka użytkownikom chyba się podoba. To tak na marginesie pod rozwagę Sz. WcCz. Moderacji.

Kończę już offtopować zanim mnie zmoderujecie.

Zdrov,
yavi
29-12-2012 15:23
Kot
   
Ocena:
0
@Ment: Wypraszam sobie. Łapy precz od mojego ogona!
29-12-2012 15:29
chardros
   
Ocena:
0
@repek

Inki sam sobie zaszkodził zgodnie z Prawem Godwina :P
29-12-2012 15:33
Repek
   
Ocena:
0
@yavvi
Dlaczego w takim razie usuwanie nie jest uniemożliwione programowo przez serwis, tylko wpisane w regulamin pod karą? Bezsens zupełny.

A po co mamy wprowadzać dodatkowe rozwiązanie techniczne, skoro 100% ludzi odwiedzających serwis umie czytać i zaakceptowało regulamin? Bezsensem jest marnowanie czasu na takie usprawnienia [dla nas, moderacji] na potrzeby 1 komentarza na 1000.


co do "Jak działa moderacja":
No właśnie - Ty nie uważasz, by było na miejscu. Ja na przykład uważam to za zabawny komentarz do sytuacji (całej związanej z ruchami "RPG dla kobiet" "Puzzle dla kobiet" "Piaskownice dla kobiet" "Podróże kosmiczne dla kobiet" itp.).


No właśnie. I dlatego decyzję podejmie inna osoba, bo ja nie jestem w 100% pewny swojej oceny. A jak będzie miała wątpliwości - pewnie zdecyduję ja. Tak to już niestety jest, jak się za coś odpowiada.


Patrząc na ilość poleceń i komentarzy notka użytkownikom chyba się podoba. To tak na marginesie pod rozwagę Sz. WcCz. Moderacji.

Jest to ostatnia rzecz, na jaką powinna zwracać uwagę moderacja. Jak przyjrzysz się lubiącym notkę, to zauważysz tam m.in. gowera.

I jak przyjrzysz się dalej, to zauważysz, że notka nie ryyzkuje ukrycia z powodu swojej treści.


Kończę już offtopować zanim mnie zmoderujecie.

Nie ma podstaw, możesz spać spokojnie. Poza tym Aure_Canis ma bana na tydzień, więc do tej pory Twojego komcia nie skasuje, a moderacja nie kasuje komentarzy userów.

--

@chardros
Inki sam sobie zaszkodził zgodnie z Prawem Godwina :P

Nie zauważyłem, by to w ogóle była dyskusja z jego strony. :) Poza tym jechanie Godwinem nie jest przecież niezgodne z regulaminem. :) Ot, reductio ad hitlerum. Ale nie o dyskutowanie przecież chodzi.

Pozdro
29-12-2012 15:43
   
Ocena:
+3
"A po co mamy wprowadzać dodatkowe rozwiązanie techniczne, skoro 100% ludzi odwiedzających serwis umie czytać? Bezsensem jest marnowanie czasu na takie usprawnienia [dla nas, moderacji] na potrzeby 1 komentarza na 1000."
Bo dzięki temu użytkownik nie musi się zastanawiać co może, a czego nie może usuwać - wygoda użytkownika jest chyba bodaj najważniejszą cechą w działaniu każdego serwisu internetowego. I w każdym poważnym i dbającym o odbiorcę miejscu ważniejszym znacznie niźli wygoda moderacji/autora/serwisanta/kogokol wiek.

"Jest to ostatnia rzecz, na jaką powinna zwracać uwagę moderacja."

No tak. Bo serwis nie jest dla odbiorców i to, że coś jest dla nich popularne i/lub im się podoba nie ma większego znaczenia w podejmowaniu decyzji.
29-12-2012 15:53
Scobin
   
Ocena:
+1
@yavvi (i plusujący)

Ale dlaczego sądzicie, że użytkownik, który przeczytał regulamin, musi jeszcze się zastanawiać, co może usuwać, a co nie? :) Przecież to tam jest napisane. Trochę zaufania do ludzi. :)
29-12-2012 16:07
Repek
   
Ocena:
0
@yavvi
My jesteśmy dla userów i interweniujemy. Ale userzy też są dla innych userów [o tym, żeby nam czasem pomagali, nie marzymy - na szczęście sporo osób i tak nas wspiera]. I staramy się nie traktować ich jak dzieci, które nie potrafią zastosować się do paru prościutkich zasad.

Co do kierowania się "lajkami"... Trudno nawet tłumaczyć, jak absurdalny to pomysł.

Przypominać o tym, że notka nie jest ukrywana za swoją treść [którą polecają userzy], ale za późniejsze łamanie regulaminu pod nią, już więcej nie będę.

Tyle w tym temacie. W razie pytań, jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam!
29-12-2012 16:09
   
Ocena:
+1
"Ale dlaczego sądzicie, że użytkownik, który przeczytał regulamin, musi jeszcze się zastanawiać, co może usuwać, a co nie? :) Przecież to tam jest napisane. Trochę zaufania do ludzi. :)"

Bo musi w ogóle patrzeć na to czyj jest komentarz, a nie na samą treść?
Bo musi wiedzieć kto akurat jest moderatorem (a piszącemu bloga jest to wiedza całkowicie zbędna)?

"Co do kierowania się "lajkami"... Trudno nawet tłumaczyć, jak absurdalny to pomysł."
Nie kierowania się - brania pod uwagę. To dość drastycznie różne rzeczy.

No trudno żeby autor pod notką sprzątał jak ma bana :O
29-12-2012 16:15
von Mansfeld
   
Ocena:
0
Jak tak dalej pójdzie, Redakcji zostaną tylko redaktorzy do banowania, bo nikt inny nie będzie udzielać się na Polterze. W sumie, to już paru redaktorów przez kilkanaście miesięcy poleciało...

Jesli chodzi o internetową społeczność erpegową, to już wstyd, że ktoś jest związany z Polterem...
29-12-2012 16:20
Repek
   
Ocena:
0
@yavvi
Nic nie musi. Ma przecież oznaczone, że to komentarz moderacyjny. :) Wszystkie takie komentarze są oznaczane. Jeszcze jakieś pytania w tej kwestii?

No trudno żeby autor pod notką sprzątał jak ma bana :O

Tu rozumowanie Cię nie myli.


"Co do kierowania się "lajkami"... Trudno nawet tłumaczyć, jak absurdalny to pomysł."
Nie kierowania się - brania pod uwagę. To dość drastycznie różne rzeczy.


Jak 100 userów będzie lubiło merytoryczną, świetną notkę, na koncu której autor postanowi napisać "user X jest idiotą", to notka zostanie ukryta.

Userzy nie mają obowiązku przejmować się regulaminem, gdy polecjaą notkę. Byłoby fajnie, ale nie muszą. To autor notki ma pilnować, by moderacja - gdy zauważy, że nie wszystko w notce jest OK - ją poprawił.

Zdanie userów nie ma tu zatem żadnego znaczenia dla istoty działania moderacji. Jedyny jego wpływ jest taki, że autorowi notki piszemy: "Nie chcielibyśmy ukrywać tej notki, bo jest fajna, ale zdanie X w akapicie Y łamie regulamin. Popraw, proszę." Jak nie, to sorry, nawet jakby Steve Jobs zmartwychwstał i polecił, to niewiele to zmieni. :)

Pozdrawiam

--
@Edit
@Von Mansfeld
W sumie, to już paru redaktorów przez kilkanaście miesięcy poleciało...

Jacy redaktorzy "polecieli" w ciągu ostatnich "kilkunastu miesięcy" [zakładam, że to mniej niż rok]?
29-12-2012 16:27
von Mansfeld
   
Ocena:
0
M. S. i Bortasz. Co prawda współpracownicy (a nie redaktorzy, o ile się nie mylę), ale i tak blisko.
29-12-2012 16:34

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.