string(15) ""
» Blog » Erpegi są dla ludzi
28-12-2012 18:45

Erpegi są dla ludzi

Odsłony: 17

Twoja płeć nie ma znaczenia.

Komentarze


Scobin
   
Ocena:
0
OK, dzięki za wyjaśnienia, ale przecież męska dominacja ma także korzenie przednowoczesne. Nie opiera się tylko na industrialnej i postindustrialnej racjonalności oraz rozumie instrumentalnym, sięga dalej w historię. Chyba że chodzi Ci o to, iż te wcześniejsze uwarunkowania zostały już zdemaskowane, a to, co kluczowe dla nowoczesności – jeszcze nie?

(Swoją drogą do etyczności możemy chyba dołączyć emocjonalność).
28-12-2012 21:56
Z Enterprise
    moja odpowiedz dla Dracelin z innego wątku:
Ocena:
+2
Dracelin, to kolejny przykład antagonizowania społeczności. Dlatego takie to istotne.

Fajnie, powstaje nowa grupa. Skoro powstaje, wystarczy napisac PW do tych koleżanek z Poltera, które to może zainteresowac, a nie robic kolejną prowokację - po kilku pomysłach którymi próbowala dekorowac ideologicznie neutralny polter, a o których pisał dzemeuksis obrońca niewiast w potrzebie (chłopie, sto lat za późno się urodziłeś, one same dają sobie radę), teraz każde jej wystąpienie będzie traktowane jako prowokacja.

Zwłaszcza takie, które mówi: "Zakładamy klub wyłącznie dla kobiet". Skoro tak, to jest to informacja wyłącznie dla kobiet. Wrzucanie jej tutaj sprowokuje tylko syf i flejma - no ale przecież o to Petrze chodziło.

Co zaś do samej inicjatywy, jak mówiłem - fajnie, powodzenia. Szkoda tylko, że zamykacie się w "tajnych klubach", zamiast wyjśc "do ludzi" ze swoimi pomysłami. W ten sposób nie zmienicie świata, co najwyżej podusicie się we własnym sosie, ponakręcacie się nawzajem i powiększycie przepaśc, którą rzekomo chcecie zlikwidowac.
28-12-2012 22:21
Scobin
   
Ocena:
+3
@zigzak

Fajnie, powstaje nowa grupa. Skoro powstaje, wystarczy napisac PW do tych koleżanek z Poltera, które to może zainteresowac, a nie robic kolejną prowokację [...] teraz każde jej wystąpienie będzie traktowane jako prowokacja.

Wybacz, ale to mi przypomina stwierdzenie: "Kobiety są same winne gwałtów, bo zachowują się wyzywająco". A oprócz tego – wpisem Petry najwyraźniej zainteresowani są także mężczyźni (73 lajki na FB, męskie polecanki).
28-12-2012 22:25
ment
   
Ocena:
+1
@Sting, ja bym tu widział raczej pole do popisu dla ekspresji i empatii, bo jednak etyka (przynajmniej nie jakaś ekstremistyczna/wydumana) raczej będzie promować sensowne, racjonalne wytyczne.
28-12-2012 22:26
Tyldodymomen
   
Ocena:
0
Zigzak czmu odpowiadasz czyjemuś trollkontu?
28-12-2012 22:27
Aure_Canis
    MISTRZ GOWER NAPISAŁ
Ocena:
+9
"Notka odkryta. Ty natomiast otrzymujesz oficjalne ostrzeżenie na za złamanie punktu 2.6 regulaminu serwisu. To ja decyduję o tym, kiedy moje uwagi administracyjne przestają być potrzebne. Zwłaszcza gdy usuwasz uzasadnienie ukrycia wciąż ukrytej notki, co stawia w złym świetle administrację."

HA
HA
HA

GOWER CZŁOWIEK KTÓRY DECYDUJE
GRATULUJĘ SERWISOWI DOBORU ADMINISTRATORÓW GJ!
29-12-2012 11:39
von Mansfeld
   
Ocena:
+3
Czy Gower jako Naczelny Admin jest w stanie dać do Serwisu Internetowego Poltergeist coś więcej niż banicje i kasacje postów/ukrywanie notek? Nie bardzo.
29-12-2012 11:41
Szept
   
Ocena:
+3
Ok to trzeci raz. Tym razem tak by Gower się nie pultał (mam nadzieję, że to nie jest w jego słowniku wulgaryzm).

Rozsądek Petry już dawno - uderzył z impetem godnym dużo mocniejszego słowa by opisać sytuację - w niski, szklany sufit i do dziaiaj się nie pozbierał.

@>--'-- a tu kwiatek dla administracji na przeprosiny
29-12-2012 11:46
gower
    Komunikat administracji
Ocena:
+1
@Aure_Canis
Skoro wolisz rozmawiać w taki sposób, a regulamin serwisu, na którym się udzielasz, traktujesz jak zbiór niezrozumiałych znaczków, zapraszam ponownie za tydzień.
29-12-2012 11:55
Sting
    Brawo...
Ocena:
+5
...Gower. To userzy są dla Ciebie, a nie Ty dla nich. :D

Nie podoba mi się też ton, w jakim odnosisz się do von Mansfelda. Jako moderator powinieneś podchodzić do swoich obowiązków mniej emocjonalnie. Inaczej wygląda to naprawdę słabo - tak jakbyś się obrażał i walił bany oraz ostrzeżenia z pobudek osobistych (bolące ego).

Co do regulaminu. Raz to jest zbiór wytycznych, raz twarde prawo? Strasznie to mgliste, ale - znów - to nie mój serwis i nie mój regulamin. :)

Teraz merytorycznie i na temat:

Scobin i Ment. Tak, oczywiście emocje powinny znaleźć się w granicach "bazy". Wtedy możemy mówić o realnych zmianach, a nie pozornych.
29-12-2012 12:06
Szept
   
Ocena:
+6
@Gower " co stawia w złym świetle administrację."

Chłopie nie przesadzaj, nikt lepiej od was samych tego nie robi. Nie komplementuja tak Aure.

29-12-2012 12:25
gower
    Komunikat administracji
Ocena:
0
@Sting
Do emocjonalności dużo mi brakuje. Ale masz rację, każdy ma prawo do pisania głupot.

Co do regulaminu. Tam gdzie jest on jednoznaczny, jest jednoznaczny. Mam przynajmniej nadzieję, że w tym przypadku nie ma żadnych wątpliwości co do interpretacji punktu 2.6. Nawet wytyczne ktoś musi jednak interpretować. Tak się złożyło, że tym kimś jestem ja;)

@Szept
Nie komentuję publicznie prywatnej korespondencji.
29-12-2012 12:27
etcposzukiwacz
   
Ocena:
+7
Znów wraca stare. A regulamin/jego interpretacje jak zwykle zależą od tego kogo oceniamy. Smutne to.
29-12-2012 12:35
Szept
   
Ocena:
0
@Gower " że tym kimś jestem ja;)"

Oj tan fikuśny, złośliwy uśmieszek na końcu coś mi mówi, że miałeś dobrą zabawę przy takiej interpretacji.


"Nie komentuję publicznie prywatnej korespondencji."

A co tu komentować, fakty mówią same za siebie.
29-12-2012 12:37
gower
    Komunikat administracji
Ocena:
+3
Wyobraź sobie, że banowanie ludzi nie sprawia mi satysfakcji. Nie mam też puszystego białego kota ani rekina w salonie.

Chętnie jednak dowiem się, co dla Ciebie (dla Was?) oznacza punkt 2.6 i jak powinno się go interpretować. Jestem autentycznie ciekawy. Aby jednak tu nie spamować, proponuję przenieść się z dyskusją na forum.
29-12-2012 12:42
Szept
   
Ocena:
+9
Pozostawienie notki moderatora ma sens tylko wtedy gdy pozostawiona zostaje wiadomość, do której się odnosi. Gospodarzem na blogu jest autor bloga i jeśli pozostawiłby moją (w tym przypadku) notkę to i wpis moderatora powinien pozostać. Jeśli zaś jak tutaj wykasował mój wpis to i twoja notka nie miała sensu, bo też nie wiadomo by było do czego się odnosi.
Regulamin owszem reguluje to dość jasno, ale do egzekwowania takich zapisów trzeba podchodzić z głową. Wywalwnie twojej uwagi nijak na odbiór nie wpłynęło po usunięciu mojego wpisu. Wyciąganie więc w tym przypadku konsekwencji jest nadużyciem z twojej strony.
29-12-2012 12:59
gower
    Komunikat administracji
Ocena:
+1
jeśli pozostawiłby moją (w tym przypadku) notkę to i wpis moderatora powinien pozostać. Jeśli zaś jak tutaj wykasował mój wpis to i twoja notka nie miała sensu
OK, rozumiem i mogę się z czystym sumieniem nie zgodzić. Sytuacja, w której użytkownicy decydują o tym, czy uwagi administracji serwisu mają sens i czy powinny być widoczne, jest kuriozalna i nigdy nie będzie miała miejsca. Dlatego właśnie regulamin reguluje to jasno, za zwrócenie uwagi na co jestem Ci wdzięczny.

Jakiś czas temu użytkownicy narzekali na to, że notki są ukrywane bez wyjaśnienia i nie wiadomo za co. Właśnie dlatego zawsze informuję o tym w komentarzu. Usuwanie takiej informacji po raz drugi, po otrzymaniu ostrzeżenia, nie będzie akceptowane.
29-12-2012 13:13
ment
   
Ocena:
+11
@Janie, regulamin regulaminem, ale rozsądek rozsądkiem. Skoro ukryłeś notkę przez jeden komentarz, a komentarz został usunięty, notka powinna zostać odkryta, prawda? I naprawdę złośliwością jest męczenie za usunięcie Twojego komentarza, skoro spełnił swoją funkcję -bloger zastosował się do jego wytycznych.
Na tym sprawa powinna się skończyć.
29-12-2012 13:19
Repek
   
Ocena:
+1
[mod - notka odkryta, dziękujemy Szeptowi za znalezienie bardziej kulturalnego sposobu na wyrażenie swojego stosunku do użytkowniczki serwisu.]
29-12-2012 13:22
Szept
   
Ocena:
+12
I to jest właśnie nadużycie z twojej strony. Gdyby skasowanie twojej notki miało jakieś konsekwencje to co innego, ale tak jak tutaj to tylko popis stróża i pokazanie 'bo mogę'. Owszem możesz, ale to właśnie takie zachowanie stawia złym świetle moderacje. Gdybyś odpuścił to byłopby po strawie i nikt by uwagi na działania moderacji nie zwrócił. A tak pokazałeś, że umiesz pogrozić palcem, a myśmy się tylko popukali palcem w głowę.
Zabolało cię po prostu, że ktoś tknął twój komentarz i zachowałeś się niestosownie do sytuacji.
29-12-2012 13:25

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.