Emily Watson

Artykuły

Equilibrium

Equilibrium

15-03-2008 18:29 | Jędrzej 'Bor' Dudkiewicz | Komentarze: 28
TEKST ZAWIERA NIEWIELKIE SPOJLERY. Po raz pierwszy o tym filmie usłyszałem w czasie, kiedy jeszcze byłem niezwykle podekscytowany pierwszą częścią Matrixa, którego obejrzałem z okazji zbliżających się premier następnych części (notabene beznadziejnych, ale to już temat na inny tekst). Kumpel przysz...

Noty

Koń wodny: Legenda głębin

17-12-2007 18:41 | Komentarze: 0
%DANE%

Chłopiec opiekuje się dziwnym zwierzęciem. Jest urocze, ale szybko rośnie, osiągając rozmiary, które nie pozwalają na trzymanie go w domu. Nie mogąc dłużej ukrywać stworzenia, opiekunowie decydują się na wpuszczenie go do jeziora Loch, gdzie szybko zyskuje sławę...

Oficialna strona filmu.

Trailer filmu:


Equilibrium

15-03-2008 20:27 | Komentarze: 0
%DANE%

Fabuła przedstawia świat, w którym ludzie po przeżyciu trzeciej wojny światowej za wszelką cenę postanowili nie dopuścić do wybuchu czwartej. W tym celu wynaleziony został pewien specyfik, Prozium, który sprawia, że osoba go zażywająca przestaje cokolwiek czuć. I nie chodzi tu tylko o negatywne emocje, które są przyczyną całego zła świata, ale też te powszechnie uznawane za dobre, jak miłość, odwaga, czy poświęcenie... Czytaj dalej.

Złodziejka książek

23-05-2013 22:01 | Komentarze: 0
Łącząca realizm z magią opowieść o dorastaniu dziewięcioletniej dziewczynki, która wysłana zostaje do rodziny zastępczej w Niemczech w czasach II wojny światowej. Dzięki swej jedynej pasji, książkom wykradanym skąd się da, odkrywa niesamowity świat, który pozwala przetrwać jej samej i jej bliskim.

Na plaży Chesil

15-07-2018 18:13 | Komentarze: 0
Para nowożeńców przybywa do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii, by spędzić tam noc poślubną. Florence i Edward pochodzą z zupełnie różnych światów. Ona jest córką biznesmena i utalentowaną skrzypaczką, on studentem historii, skorym do nagłych wybuchów gniewu. On żyje w stanie podniecenia, nie mogąc doczekać się rozkoszy pierwszej nocy. Ona jest pełna obaw, a myśl o małżeńskim rytuale wzbudza w niej na przemian odrazę i lęk. Ich wspólna przyszłość zależy od jednej nocy, po której nic już nie będzie takie samo.