» Blog » Elkadowie - magowie ziemi
12-01-2015 08:34

Elkadowie - magowie ziemi

W działach: elkadowie, salam, rasariusz | Odsłony: 123

Elkadowie - magowie ziemi

Przedstawiam wam dowód na to, że za pomocą Rasariusza można również stworzyć nacje. Elkadowie to stuprocentowi ludzie, różnicę zaś są tylko socjologiczne oraz technologiczne. Gdyby iść tą drogą, można za wzór wziąć każdą znaną wam rasę np. elfy, krasnoludy, i tylko losować dla nich zmiany socjologiczne.

Zapraszam do poznania władców Szarego Miasta.

POCHODZENIE: Ludzie
ROZMIARY: Wzrost min: 150, wzrost max: 200, waga min: 40, waga max: 160. Dzieci po narodzeniu: 5kg, 50cm.
BUDOWA: smukła
DŁUGOŚĆ ŻYCIA: max: 100, starczy: 50, dorosły: 18 lat.
PŁEĆ - Dwie płcie 
NATURALNY TEREN - Równina – budują na otwartych przestrzeniach, często stawiają na umocnienia oraz liczne uprawne i hodowlane pola.
ODŻYWIANIE - Roślinożerca
ROZMNAŻANIE – Żyworodne
INDEKS SIŁY RASY - OGÓLNY: 18
INDEKS SIŁY PP (w mechanice Poszukiwacze Przygód): 13

CHARAKTER: składa się następującej mieszanki aspektów (60% zło, 30% technologia, 10% natura). 
SIŁA CHARAKTERU W PP: 2
TECHNIKA: Wysoka
UMIEJĘTNOŚĆ:    Kamieniarstwo
ULUBIONA BROŃ: Drzewcowa
PODEJŚCIE DO MAGII: Ubóstwienie – magia jest wspaniała, każdy kto z niej potrafi korzystać jest kimś ważnym z kim warto być blisko.
RELIGIJNOŚĆ: Średnia – połowę społeczeństwa można uznać za praktykującą. Często jednak zdrowy rozsądek zwycięża nad zasadami religii.
TRUDNOŚĆ JĘZYKA: Bardzo trudny – wielki nacisk na akcentowanie.
PRAWO: Kradzież
TRADYCJA: Śmierć
ARCHITEKTURA:
- BUDOWNICTWO - Domostwa kamienne, 2-piętrowe. Siedziby otoczone murami oraz fosami. Główne budynki to zamki oraz pałace.
- ZDOBIENIA – Symbole władzy – będą to herby rodowe, osób sprawujących władzę w rejonie, klanowe zdobienia znamionujące członka klanu i ew. jego pozycje.
- KOMNATY – Umiarkowane – poza najpotrzebniejszymi elementami wystroju wnętrza znajdzie się również odrobina miejsca aby rozprostować nogi oraz przyjąć spokojnie średnią liczbę gości.

ATRYBUTY PP:
- ciało: niskie
- sprawność: średnia
- umysł: bardzo wysoki
- magia: bardzo wysoka
- osobowość: średnia

OPIS:
Założyciele Szarego Miasta, mistrzowie magii kamienia, którzy od lat wiodą prym w tej dziedzinie. Odpowiedzialni za stworzenie olifantów oraz gnolpów. Miasto całkowicie stworzone od postaw za pomocą magii. Jej umiłowanie sprawia, że każdy poddawany jest testowi obecności mocy i jeśli tylko wykaże choć śladowe jej ilości władza zapewnia mu edukacje i dostatnie życie w szeregach zrzeszonych w Wielkiej Gildii, której główny zarządca jest jednocześnie władcą miasta. Udało im się wyprodukować szlachetne kamienie i kryształy. Tworzą podziemne i napowietrzne hodowle tychże minerałów oraz również za pomocą magii nauczyli się je obrabiać. Kryształy owe znane na świecie jako kryształy elkadów, łatwo poddają się zaklinaniu, przez co stają się bardzo wartościowymi przedmiotami, pożądanymi przez każdą istotę parającą się magią.
Kradzież takiego kryształu uznawana jest za wielką zbrodnię i zwykle karane jest śmiercią przez zamianę w kamień. Każdy członek tej społeczności odchodząc jest zamieniany w kamień i umieszczany w komnatach pamięci. Władze miasta przyozdabiają kamienny posąg obywatela kryształami wedle zasług. Podobnie może uczynić rodzina, dość popularne są kamienie mówiące, przekazujące głos zmarłego oraz zapisane w nim informacje. Elkadowie są narodem zawziętym, uważającym siebie za istoty wyższe. Traktują zatem inne rasy z wyższością oraz arogancją. Takie zachowanie sprawia, że najbliżsi sąsiedzi Szarego Miasta, jeśli nie stoją na podobnym poziomie zaawansowania technicznego oraz magicznego zwykle patrzą na elkadów z zazdrością i zawiścią.

1
Notka polecana przez: Gawk
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Z Enterprise
   
Ocena:
+1

Dzieci po narodzeniu: 5kg, 50cm.

O kuźwa, z czego są zrobione te dzieci? Z ołowiu?

12-01-2015 18:27
   
Ocena:
+2

Gadasz, moja ciotka miała 5,7 przy narodzeniu. Prawie zabiła babcie, ale to fakt. Uśredniłem to dla całego generatora 1/4 max wzrostu. i 1/40 sumy wagi. Masz jednak racje, dam 1 kg/ 50 kg sumy wagi, wtedy mamy 4 kg. Dzięki.

Te rasy (elkadowie, olfanci, gnolpowie) to taki draft, na ich postawie postaram się zbudować królestwo i pokażę wam jak to sobie uwidziałem ich koegzystencję.

 

12-01-2015 18:48
Gawk
   
Ocena:
+1

@ Z

 

Pewnie matki pasiono materiałami z poczekalni Polteru.

12-01-2015 20:15
Z Enterprise
   
Ocena:
0

przy 50 cm długości to tak 2,5 - 3.5 kg. Bo to bardzo małe dziecko. Chyba że z ołowiu :)

12-01-2015 20:22
Gawk
   
Ocena:
+1

Żelazny Golem w wersji compact, lub ogrodowy krasnal z nadzieniem metylobenzoiloekgoninowym, zgrabnie upchanym w foliowe woreczki. Całkiem fajny prezent na święta. Wersja z arszenikiem dla teściowej.

12-01-2015 20:29

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.