string(15) ""
» Blog » Eksperyment: Czy takie coś ma sens?
04-04-2011 07:09

Eksperyment: Czy takie coś ma sens?

Odsłony: 4

Wczoraj bawiłem się parę godzin w kilku darmowych aplikacjach i przy mikrofonie. Gdybym chciał, by efekty były dla mnie w pełni zadowalające, musiałbym mieć dostęp do innego mikrofonu i spędzić jeszcze parę godzin przy edytowaniu JPG-ów i czwartym nagrywaniu nieudanych partii, musiałbym też pisać scenariusz o czym właściwie chcę mówić.

Pytanie jednak brzmi: czy takie filmiki miałyby dla Was sens? Czy rozpoczęcie serii Troll-Playing Games, czyli marudnego spojrzenia na różne perełki fandomu, dawnego myślenia o RPG-ach, dzisiejszych flejmów itp. byłoby dla Was interesujące?

Jeżeli tak, pierwsze, co zrobię, to jeszcze raz nagram poniższy filmik. Jeżeli nie: dzięki za pełnienie roli myszy doświadczalnych. : )Komentarze


Hajdamaka v.666
   
Ocena:
+1
Koniecznie ukaz ilustracje, nie wszyscy mogli jeszcze je podziwiac.

Chociaz Dziewictwo Imperium ma chyba gorsze...
04-04-2011 19:19
dreamwalker
   
Ocena:
0
1. Więcej ekspresji, Aure. Wiem, że to nie jest reklama fantastycznegoomójBożeniewiadomojak fajnego serka, ale warto jakoś zainteresować słuchaczy.

2. Skup się na najważniejszych fragmentach. Najważniejsze tezy podkreśl wężykiem i pokaż na ekranie, wprowadź jakiś efekt dźwiękowy, whatever. Ludzie odpływają myślami gdzie indziej jak słuchają, warto co jakiś czas dać im znać, że dalej tam jesteś i do nich nawijasz.

To tak na szybko. Pogadamy pewnie jeszcze o tym jutro na sesji :D
04-04-2011 19:32
Malaggar
   
Ocena:
+1
Heh, jestem posiadaczem egzemplarza Złego CIenia i powiem jedno Aure, ilustracje kopią po jajach. Same siebie.
04-04-2011 21:23
Albiorix
   
Ocena:
+4
Skład atmosfery, populacja czy ustrój planety są super i brakuje mi takich uroczych pierduł w nowoczesnym podejściu do RPGów. Strasznie ograniczające jest założenie, że gracze zajmą się wymachiwaniem mieczami, rozwiązywaniem zagadek czy ogólnie "maniem przygód" w stylu filmowym w danym settingu - i napewno przyda im się tylko garść klimatycznych opisów i fabularnych zahaczek dla tradycyjnej drużyny poszukiwaczy kłopotów.

W Magu przydają mi się przybliżone statystyki użytkowania komórek w Stanach, budowa sieci telekomunikacyjnych, ogólna wiedza o rolnictwie, transporcie, więziennictwie itd itp.

W Mutant Chronicles prowadzimy małą firmę transportową. Najważniejsze dla nas informacje to ceny różnych rzeczy, ceny wynajmu lokali, rynek pracy, szczegółowa mapa miasta na Lunie, rynek narkotyków, obyczaje związane z konsumpcją używek itd itp.

Wolę informację o systemie władzy i atmosferze niż światy złożone z trzech charakterystycznych lokacji i ogólnego założenia "klimatu".
04-04-2011 22:12
Vukodlak
   
Ocena:
+1
Aure... najpierw publikacja zdjęć... potem zdradzasz nam dźwięk swojego głosu... cóż potem, fotografia nagiego Aureusa z kumkwatem w ustach? Ach, zapomniałbym ->...

Fajna rzecz i trafiony pomysł, oczekuję następnych zrywów ekshibicjonizmu. A Złego Cienia lepiej nie ruszaj. Na cóż nam Twój przedwczesny zgon?

Przyznam szczerze, że nie potrafię oddzielić ówczesnych poglądów od ludzi i na serio leję z tych eRPeGowych mastah lat 80'/90' oraz ich głembokih mondrości ilę się da. Tym bardziej, że dalekie echa tego nauczania ex cathedra sam czasami dostrzegam w swoim RyPyGy (Które i tak jest lepsze niż Wasze. Ładzia!). Taki ze mnie hipokryta, co się mądrzy z perspektywy czasu.

I znowu bym zapomniał:
Klimatyczny opis na dwie strony jest lepszy od ton bezsensownych szczegółów! :P
04-04-2011 23:23
Albiorix
   
Ocena:
+1
Klimatyczny opis na stronę i pół tony bezsensownych szczegółów jest lepszy niż klimatyczny opis na dwie strony lub cała tona bezsensownych szczegółów :D
04-04-2011 23:30
Rodriguez
   
Ocena:
+2
Aure - będzie z Ciebie świetny nauczyciel. Masz taki usypiający głos... ;D
04-04-2011 23:40
Sethariel
   
Ocena:
0
Odnośnie pytań o korzystanie z materiałów dodatkowych czy też pytań o oficjalność danych aspektów jakiegoś systemu, jakie fora oprócz forum Poltera obserwowałeś? Masz jakieś statystyki na poparcie tej tezy? Czy trzeba Ci po prostu uwierzyć, tak jak autorowi artykułu (że granie w autorkę daje więcej satysfakcji)?

Co do samego screencasta, według mnie jest zdecydowanie za długi.
05-04-2011 03:05
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Seth,
nie wiem, o co pytasz.
05-04-2011 06:06
Sethariel
   
Ocena:
0
0:35 drugiego video.

A tak się czepiam, bo obserwując fora konkretnych systemów nie zauważyłem znacznego spadku tego typu pytań. ;-)

Zauważyłem za to spadek w ogóle pytań. Ale można to zrzucić na syndrom wyeksploatowania tematów.

A na blogach, wydaje mi się, że w tego typu rozważań nie znajdziesz. Ktoś, kto publikuje swoje teksty raczej ma już jakieś wyrobione zdanie na różne tematy. Skoro pisze, ma też prawdopodobnie chęć do przekazania swoich pomysłów dotyczących danych gier.

Swoją drogą tak się zastanawiam, czy na przyjrzenie się temu, jak myślano te 10-15 lat temu o grach fabularnych w Polsce nie lepsza byłaby bardziej mainstreamowa Magia i Miecz.
05-04-2011 09:02
Kamulec
   
Ocena:
0
Co jest złego w pytaniu "Co jedzą mieszkańcy tego uniwersum?". Takie pytanie się zwykle zadaje, by nie myśleć nad tym samemu lub aby napisać coś zgodnego z informacjami posiadanymi przez odbiorców.
06-04-2011 20:02
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Seth,
dzięki za konkretny czas. : )
Nie wiem, jak Ci odpowiedzieć na ten zarzut. Osobiście nie uważam, żeby sytuacja była analogiczna z tą, do której ją porównujesz.

Nie mam sponsora, który by mi podsyłał MiM.
06-04-2011 21:08

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.