Edmond Baudoin

Wieści

Gainsbourg Sfara w albumie

Gainsbourg Sfara w albumie

01-12-2009 00:59 | Andrzej 'ciemnalitera' Janucik | Komentarze: 0
W związku ze zbliżającą się premierą filmu poświęconego francuskiemu kompozytorowi i piosenkarzowi, wydawnictwo Dargaud opublikuje album zawierający wszystkie ilustracje i storyboardy wykonane na potrzeby obrazu przez Joanna Sfara. Na 430 stronach znajdzie się ponad tysiąc ilustracji i szkiców.

Na podstawie przykładowych plansz można się także przekonać, że wśród ilustracji znajdują się postaci z innych komiksów autora, jak również kadry wykonane przez innych rysowników. Znajdziemy wśród nich nich prace takich artystów jak Christophe Blain czy Edmond Baudoin. » więcej
Komiksiarze o I wojnie światowej

Komiksiarze o I wojnie światowej

18-08-2010 22:39 | Andrzej 'ciemnalitera' Janucik | Komentarze: 1
Powstaje film animowany, który ma składać się z jedenastu animowanych historii traktujących o I wojnie światowej. Znani rysownicy komiksów zilustrują w nim książki znanych pisarzy podejmujących tę tematykę.

Wśród pisarzy znajdują się takie nazwiska jak: Stefan Zweig, Celine, Blaise Cendrars czy Jon Dos Passos. Za stronę graficzną odpowiadają zaś Edmond Baudoin, Raoul Servais czy znani w Polsce Pascal Rabate oraz Frederic Bezian, którego charakterystyczną kreskę można rozpoznać w krótkim zwiastunie produkcji.