string(15) ""
» Blog » Earthdawn 3ED - wyprzedaż!
13-01-2012 17:35

Earthdawn 3ED - wyprzedaż!

W działach: earthdawn | Odsłony: 18

Na stronie Moongoose Publishing można zaopatrzyć się w przecenione Podręczniki Główne(Player's i Gamemaster's Guide) do 3 edycji Earthdawna. Jest to obecnie najniższa oferta cenowa za podręczniki do ED (nawet uwzględniając wysyłkę z GB).

Naprawdę polecam wszystkim, którzy nie mieli okazji bliżej poznać się z Earthdawnem, znanym u nas jako Przebudzenie Ziemi.

1ED wydana przez FASA nie jest już wspierana przez wydawnictwo, ale Earthdawn dalej żyje za sprawą RedBrick! Najnowsza edycja (3) wprowadza dużo zmian do mechaniki, które działają na korzyść tego systemu.

Dodałem już, że uniwersum Earthdawna uważam za najciekawsze spośród tych, z którymi miałem styczność?

Więcej o ED i nie tylko na:
http://kosmitpaczy.weebly.com/

Strona, na której można zaopatrzyć się w podręczniki:
http://www.mongoosepublishing.com/rpgs/earthdawn.html

Będę prowadził Earthdawna na konwencie ZjAVA, a przy pomyślnych wiatrach nawet prelekcję prezentującą ten mało znany (a na pewno grany) system w Polsce. Oczywiście zapraszam :)

Komentarze


37965

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Co interesującego jest w Earthdawnie?
13-01-2012 17:40
Kosmit
   
Ocena:
+3
Rasy(Obsydianie, T'skrangi, Wietrzniaki)
To, że magia przenika świat, a adepci poprzez Dyscypliny wykorzystują ją do wzmacniania swoich zdolności, więc oprócz Umiejętności mamy również Talenty.

Mechanika oparta na Stopniach, która naprawdę pozwala poczuć ten heroic, gdy samo wykorzystanie opcji ataku, może Ci zmienić kości z k10 na 2k12, które dodatkowo eksplodują na najwyższym wyniku.

Sam świat i historia (ludzie przez 400lat chowali się w kaerach przed horrorami, które plugawiły Ziemię, a teraz wychodzą, bo Pogrom się skończył, więc jest to niejako postapo fantasy)

Hmmm... jest to prequel Shadowruna...

Ja ED najbardziej lubię właśnie za świat. Rasy, ujęcie magii, cała ta otoczka tego, że bohaterowie to bohaterowie, w końcu żyją w Wieku Legend, a same PDki nazywają się punktami legend. Idea prawdziwych Wzorców, Imion.
13-01-2012 17:53
sskellen
   
Ocena:
0
@paralaktyczny
Grałem w 1 ed i strasznie mi się podobał system magii, oraz ciekawe czary, rasy również ok, no i antagoniści w postaci horrorów (demonów) był w zasadzie nie do pokonania, bolał brak balansu ras, ale podejrzewam, że do 3 ed to jakoś wyrównali.

Ps kurde kiedy to było w sensie 1 edycja, aż sięgnę na półkę - o kurde 1993? to już 18 lat, oh f....!
13-01-2012 22:41
Vukodlak
    @sskellen
Ocena:
0
bolał brak balansu ras, ale podejrzewam, że do 3 ed to jakoś wyrównali

Nie do końca. W Earthdawnie z zasady nie było balansu między rasami i jest to rzecz zamierzona. W 3 edycji generalnie każdy zaczyna z taką samą pulą punktów, ale obsydianie i trolle dalej są znacznie silniejsze fizycznie od innych ras, a elfy i tak będą znacznie zręczniejsze, etc. It's not a bug, it's a feature...

Ja się trochę to wyprzedażą martwię. Fajnie, że mogę położyć łapę na kilku podręcznikach do ED3, których jeszcze nie mam. Niemniej obawiam się, że źle to wróży obecnej odsłonie systemu. ED zawsze miał niesamowicie wierną i płodną bazę fanów, ale to jest system niszowy. Zastanawiam się czy nie mamy do czynienia po prostu z zamknięciem linii. A miałem nadzieję na wszystkie dodatki Nations of Barsaive do 3 edycji i opisy każdego wielkiego miasta, w stylu genialnego Kratas: City of Theives.
13-01-2012 23:54
Kosmit
   
Ocena:
0
Linii zamykać nie będą, bo są zapowiedziane dodatki na rok 2012. To jest wyprzedaż na Podręczniki Główne, prawdopodobnie żeby przyciągnąć ludzi do systemu. :)
14-01-2012 01:32
Vukodlak
   
Ocena:
+1
To jest wyprzedaż na Podręczniki Główne, prawdopodobnie żeby przyciągnąć ludzi do systemu.

Hmmm... Cena wszystkich podręczników zmalała do 9.99£, to nie jest oferta tylko na podstawki. Poza tym - jest do wyprzedania wszystkich zasobów. Na forum RBL jest mały fermencik w związku z odejściem Dammiego. Rzeczywiście jest gadka o tym, że przyszłe podręczniki do ED mają mieć inną formę. Czyli jakieś mają tam być. Niestety ujawniono już, że dotyczy to też braku ilustracji Kathy Schad, co bardzo mie smuci. Cóż, zobaczymy jak to się skończy. Póki co muszę zająć się zakupem nationbooka trolli.
14-01-2012 13:15
Kosmit
   
Ocena:
0
Nawet jak zakończą wydawanie dodatków, to i tak razem z 1ED jest tego tyle, że dalej system daje wiele frajdy. Mam nadzieję, że z czasem uda się więcej ludzi do nich przekonać.
14-01-2012 17:51

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.