string(15) ""
» Blog » Dzika Polska
08-01-2012 20:15

Dzika Polska

Odsłony: 7

Dzika Polska
Mam w planach szerszy artykuł o wykorzystywaniu nagrań terenowych na sesjach, ale już teraz chciałbym podzielić się pewną perełką, którą kiedyś udało mi się odnaleźć. Chodzi mianowicie o dwie części "Wielkich koncertów polskiej przyrody" (nota bene nazwa niezbyt zachęcająca), które ze szczerego serca polecam każdemu, kto ma zamiar poprowadzić sesję mającą za tło dziką przyrodę. Znajdziemy tu dosłownie wszystko, od wiosennego śpiewu ptaków, przez żaby w stawie, aż do wycia wilków.

Linki do sklepu:

Cześć 1
Część 2

Cena śmieszna a jakość wspaniała. Za nagrania jest odpowiedzialny Tomasz Ogrodowczyk, znany fotograf i field recorder.

ps. Z kolei odpowiedzialnego za nazwy tracków chętnie bym rozstrzelał, są tu takie perełki jak "Trzciniak - wesoły śpiewak szuwarów" czy "Słowik szary - czarodziej kniej" ;)

Komentarze


Andman
   
Ocena:
0
Trzciniak śpiewa pięnie. Każcie "trzciniaka" wymówić obcokrajowcowi.
09-01-2012 07:21
Gwjazdor
   
Ocena:
0
Nagrania przyrody na sesjach są bardzo fajne jeśli odpowiednio ich użyć :) Kiedyś ściągnąłem całą paczkę muzyki do RPG gdzie były właśnie "ambienty" tj. te odgłosy tła. I nie tylko wiatr, deszcz, burza i las. Były również lochy (kapiące krople, co jakiś czas coś pzrebiega), ruchliwa ulica, odgłosy walki czy gwar w karczmie. Jeśli ktoś wie o czym mówię i ma to/wie skąd wziąć to proszę bardzo o udzielenie informacji, bo póki co muszę się posiłkować YT :) Link wziąłem daaaawno, z forum jakiegoś o DnD które już nie istnieje.
09-01-2012 21:56
~tylko przechodzę

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Szybkie wygooglanie znalazło coś takiego np:
http://chomikuj.pl/Gry_Fabularne_R PG/Ambient+-+podk*c5*82ady+na+sesje+RPG :)
09-01-2012 23:29
Atum
   
Ocena:
0
Trochę takich dźwięków możesz znaleźć tutaj: http://zewcthulhu.bandcamp.com/alb um/soundscapes
10-01-2012 10:20

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.