Dzień tryfidów

Artykuły

Dzień Tryfidów

Dzień Tryfidów

Klasyk wiecznie żywy

28-12-2014 09:46 | Balint 'balint' Lengyel | Komentarze: 0
Dzień tryfidów, napisany przeszło sześć dekad temu, już od długiego czasu ma status bezwzględnej klasyki wśród pasjonatów powieści science-fiction. Od dnia swojej premiery doczekał się również kilku wydań polskojęzycznych. Mimo to warto raz jeszcze wrócić do powieści i sprawdzić, jak poradziła sobie...

Noty

Dzień tryfidów/Poczwarki

18-02-2009 09:30 | Komentarze: 0
Dwie klasyczne powieści brytyjskiego pisarza Johna Wyndhama, obie pokazują postapokaliptyczną Ziemię i kondycję człowieka w chwili zagrożenia całego gatunku.

Dzień tryfidów - sfilmowana w 1963, a w 2009 powstał serial TV.

Ludzkość wyhodowała drapieżną roślinę, potrafiące poruszać się tryfidy... Pech chce, że w wyniku przejścia przez niezwykły rój meteorów ludzkość zapada na ślepotę i zdana jest na łaskę tych nielicznych, którzy wzrok zachowali, a także na szybko rozmnażających się tryfidów.

Dzień Tryfidów

21-12-2014 22:59 | Komentarze: 0
Pewnej nocy na ziemię spada deszcz meteorytów, piękne widowisko pozbawia wzroku wszystkich którzy oglądali wtedy niebo. 99% ludzi ślepnie. W ogarniającym wszystko chaosie uwalniają się Tryffidy - eksperymentalne, krwiożercze rośliny. Zaczynają one polować na bezradnych ludzi. Cały ten upadek cywilizacji obserwować może Bill Mason, który feralnego dnia przebywał w szpitalu z opatrunkiem na oczach. Stanie teraz przed wyborem - próbować pomóc oślepionym i agresywnym ludziom, czy uciec z dala od szaleństwa i zacząć wszystko od nowa.

Dzień tryfidów

19-04-2018 08:50 | Komentarze: 0
A wszystko zaczyna się niewinnie. Oto niespecjalnie wiadomo skąd pojawiają się nasiona, z których można uzyskać rośliny, z których wytwarza się najwyższej jakości olej, i to ponosząc minimalne nakłady. Rośliny są specyficzne, mają jeszcze i tę cechę, że potrafią zjadać owady cz...

Wieści

Dzień tryfidów jako komiks

Dzień tryfidów jako komiks

14-03-2010 17:09 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski | Komentarze: 0
W roku 1974 powieść Johna Wyndhama - Dzień tryfidów (ostatnio wydana przez Solaris) - została przeniesiona na karty komiksu. W ramach cyklu Science Fiction Theater będzie on publikowany w Internecie - kolejne części, tworzone przez innych artystów, będą się pojawiać w krótkim czasie. W tej chwili dostępna jest odsłona pierwsza, którą stworzył duet Ross Andru i Ernie Chan.
Dzień tryfidów w 3D

Dzień tryfidów w 3D

25-09-2010 14:22 | Bartłomiej 'baczko' Łopatka | Komentarze: 0
Klasyczna powieść SF Johna Wyndhama, Dzień tryfidów, doczeka się ekranizacji kinowej w 3D. Producent, Michael Preger, mający na koncie także miniserial dotyczący tej książki emitowany przez BBC1 w 2009 roku, twierdzi, że dzięki 3D Dzień tryfidów stanie się "sztandarową wizją Armagedonu".