» Blog » Dzień sądu, cz. 1
21-10-2016 18:56

Dzień sądu, cz. 1

Odsłony: 261

Wiem, trochę długo to trwało, no ale trzeba się zabrać do pracy (moim wytłumaczeniem niechaj będzie kryzys RPG'owy i nawał sesji). Jednak na początku trochę słów wstępu. Jak widać, tytuł mojego projektu to "Dzień sądu". Póki co wprowadzenie będzie krótkie, lecz następna część materiału będzie dłuższa, przez ilość go uwzględnianego. Mechanika na początku się nie ukaże, ponieważ nie wiem czy warto (powiecie, jak skończę opisywać świat). Należy napątknąć, że uniwersum to chsześcijańsko - antyczny magi tech. Wiem, taka koncepcja może odstraszać, ale proszę jeszczę nie uciekać (jeśli kogoś tym obrażę, przepraszam). Tak więc, słowem wstępu, czas na prawdziwy wstęp...

1. Wprowadzenie - EDIT: Gra będzie oferować duże możliwości rozgrywki. Będzie tu miejscę na intrygi, walkę i przetrwanie. Motywem głównym będzie zderzenie dwóch, obcych sobie światów i to dość brutalnie oraz granicach potęgi, prowadzącej do końca. Wszystko to w konwencji magi - tech i mocno antycznym świecie z chsześcijańską symboliką. Opisy świata będą miały dużo "mięsa" fabularnego między wierszami. Świat będzie raczej kierował w klimaty mroczno - baśniowe. Myślę, że te informacje zachęcą do dalszego śledzenia tematu.

Tak więc dzisiaj to na tyle. Wyraźcie co o tym myślicie, jakieś wskazówki itp. Jestem również otwarty na krytykę i mam nadzieję, że wskarze mi swoje błędy.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam :)
1
Notka polecana przez: spermologos
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Anioł Gniewu
   
Ocena:
0

:(

21-10-2016 19:43
Johny
   
Ocena:
+3

Cześć Miris Dor, już myślałem, że całkowicie zrezygnowałeś z pisania. To dobrze, że mimo wszystko się nie poddajesz. Przeczytałem twój krótki wstęp i mam do niego kilka uwag. Wszystko co teraz napisze jest "moim zdaniem". Nie bierz tego za wyrocznie.

Po pierwsze konwencja w jakim jest świat brzmi bardzo dobrze. Nie jestem ekspertem ale nie słyszałem o czymś co by się wpasowywało w chsześcijańsko - antyczny magi tech. Nie wiem dokładnie jak masz zamiar rozwinąć swój pomysł, ale zainteresowałeś mnie. Mam apetyt na coś oryginalnego.

Co mogłoby być trochę lepsze, to twoja dbałość o tekst. Postaraj się wrzucać to co napiszesz do Worda, albo czegoś innego co poprawi ci błędy. Naprawdę ciężko się czyta coś w czym jest tak dużo literówek i różnych kiksów.

Po drugie, na twoim miejscu zastanowiłbym się czy piszę grę rpg czy poemat. Jeśli to pierwsze to poradziłbym ci pisać jasno, wyraźnie i zrozumiale.

To co napisałeś teraz w połączeniu z błędami ortograficznymi jest kompletnie nieczytelne. Resztkami siły woli nadwyrężonej po ciężkim dniu pracy, powstrzymuje się od nazwania tego bardziej złośliwym określeniem ;). W każdym razie wynik jest tego taki, że praktycznie nic nie wiem o twojej grze. A jeśli zamierzasz dalej tak pisać, to tracisz we mnie czytelnika, bo nie mam ochoty przebijać się przez twoją symbolikę.

Podsumowując:

Zamysł intrygujący, ale wykonanie według mnie pozostawia trochę do życzenia.  

21-10-2016 21:38
Miris Dor
   
Ocena:
0
Johny: dziękuję za spostrzeżenia. Cóż, może trochę przesadziłem, chciałem sprawić biblijny klimat (choć teraz myślę, że to był zły pomysł, bo sama jest dość trudna w czytaniu). Spokojnie, później będzie jaśniej, choć w tym wprowadzeniu siedzi kilka ciekawych wątków do gry. Odnośnie worda. Chętnie, jeśli istnieje taki na telefon, bez płatny (komputera jeszcze nie posiadam, mój stary ledwo zipie. W ogóle fajnie jakby na telefonie było można edytować tekst jak na kompie).
Cieszę się, że masz na to apetyt i mam nadzieję, że cię nie stracę.
22-10-2016 10:04
Miris Dor
   
Ocena:
0
Chciałem poinformować, że wprowadzenie zostało zmienione na bardziej przystępniejsze.
22-10-2016 10:36
spermologos
   
Ocena:
0

Cześć Miris Dor. Jeżeli piszesz swoje teksty na telefonie to wiele tłumaczy. Też dołączam się do próśb byś nauczył się najpierw pisać poprawnie i bez błędów. Czy skończyłeś szkołę podstawową?

Sam pomysł i uniwersum są ciekawe. Pisz dalej, stary, ale nie spodziewaj się, że dostaniesz wielkie brawa. Większość z nas przeczytała dziesiątki wieluset-stronicowych książek i podręczników rpg. Co najwyżej pomożemy ci poprawić błędy i nabrać pewności w pisaniu.

Pozdrawiam.

22-10-2016 12:50
Miris Dor
   
Ocena:
0
Spermologos: Tak, skończyłem szkołę podstawową. Jak piszę ręcznie, to nie popełniam błędów. Po prostu na telefonie są małe klawisze, więc czasem człowiek trafia w nie to, co chce (a później trudno zauważyć te błędy). Spokojnie, nie liczę na brawa, rozumiem, że są tu sami starzy wyjadacze. No i niestety napisałem to dziś na szybko, pod natchnieniem (następnym razem kiedy coś napiszę, po chwili muszę to przeczytać i przerobić błedy. Za dziś bardzo przepraszam). Też niestety tak jak wspomniałeś nie mam pewności przy pisaniu w internecie (przez co często się spieszę, zapominam o wielu kardynalnych błędach).
22-10-2016 18:54
Johny
   
Ocena:
0

Jak wpisuje hasło w gogle edytor tekstu na komórki, to pokazuje mi, że jest tego trochę na Adroida. Poszukaj może znajdziesz coś na swój telefon.

23-10-2016 13:17
Miris Dor
   
Ocena:
0
Johny: Spoko, poszukam. Jeśli jakość tekstów się poprawi, oczywiście.
24-10-2016 12:32

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.