» Horror czyli Kulthulhu » Scenariusze » Dziedzictwo

Dziedzictwo


wersja do druku

Zwycięska praca w kokursie na przygodę do Zewu Cthulhu

Autor:
Dziedzictwo
Przedstawiamy zwycięską pracę w konkursie na scenariusz przygody do systemu Zew Cthulhu, przygodę Dziedzictwo autorstwa Marcina 'deScourge' Machury.

Tekst nie został poddany korekcie ani redakcji, prezentujemy go w takim kształcie, w jakim został nadesłany na konkurs.

Pobierz plik (.pdf, 215 kB)
Czytaj również

Dwie karty postaci w jednej
Zmiany osobowości Bohaterów Graczy
Zew Cthulhu: Malleus Monstrorum, tom II
Bóstwa z Mitologii Cthulhu
- recenzja
Rzut okiem na Call of Cthulhu: Masks of Nyarlathotep
W 80 masek dookoła świata
- pierwsze wrażenia
Cthulhu bez macek
Potwory nie tylko Mityczne
Zew Cthulhu: Malleus Monstrorum, tom I
Bluźnierczy bestiariusz
- recenzja
Prawdopodobieństwo w grach fabularnych
Oczekuję 7-ki, czyli kiedy pojawi się troll?

Komentarze

string(15) ""

Ulrich
   
Ocena:
+5
Gratulacje dla autora za wygranie dwóch konkursów w tym samym czasie :)
26-11-2011 14:17
Repek
   
Ocena:
0
@Ulrich
+1. Szczególnie, ze sporo osób się deklarowało, prosiło o ustawienie dogodniejszych terminów, a potem nie skorzystało. :) Tym większe brawa dla autora - sprężył się naprawdę w imponującym stylu.

Pozdrawiam
26-11-2011 15:52
deScourge
   
Ocena:
+3
Dziękuję bardzo za wszystkie komentarze - tutaj oraz pod przygodą do Warhammera. Zdobycie pierwszego miejsca w każdym konkursie mile mnie zaskoczyło i jestem wdzięczny obu grupom jury za pozytywną ocenę moich prac. Prawdziwym zwycięstwem będzie jeżeli scenariusze przydadzą się innym ludziom.

Napisanie przygód na oba konkursy nie było łatwe i musiałem się trochę napocić, ale podołałem. Niestety mój pośpiech odbił się negatywnie na wizualnej stronie tekstu (interpunkcja, ortografia itp.), za co bardzo przepraszam. Mam nadzieję, że nie przeszkadza to zbytnio w czytaniu.

Jeżeli nie będzie to dla nikogo problemem, to prosiłbym o kilka słów komentarza na temat przygód. Byłbym bardzo wdzięczny za wskazanie elementów scenariuszy, które najbardziej się podobały, oraz tych (szczególnie takich), które były jakościowo najgorsze. Zawsze warto poprawiać swój warsztat.

Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam.
26-11-2011 23:06
Repek
   
Ocena:
0
Ja Ci powiem tylko tyle komentarza, że lecę pakować drugie pudło z nagrodami za punkty. :)

Pozdrawiam!
26-11-2011 23:16
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+3
Swój komentarz odnośnie scenariusza napisałem już przy ogłoszeniu wyników konkursu, ale jeszcze raz powtórzę, że lektura tego tekstu była dla mnie prawdziwą przyjemnością. Pomimo jakichś drobnych potknięć językowych, braku wodotrysków graficznych, handoutów i czego tam jeszcze można sobie zamarzyć, to naprawdę kapitalny scenariusz - z jednej strony dobrze osadzony w realiach i klimacie systemu, a z drugiej uciekający od epatowania bestiariuszową obrzydliwością i ogranymi schematami.

A biorąc pod uwagę, że pisałeś równocześnie prace na dwa konkursy, to gratulacje należą się tym większe, że zdołałeś opracować dwa teksty na tak wysokim poziomie.
26-11-2011 23:25
Gorath
   
Ocena:
+1
Przygoda niezła, ale mnie nie olśniła.

Kuleje trochę ścieżka fabularna, jest miejscami ciut za sztywna - przydałoby się więcej szczegółów; łatwiej wtedy prowadzić graczy różnymi drogami. Ciężko też odkryć sposób pokonania Śniącego - warto podrzucić graczom kilka dodatkowych wskazówek.

Mocną stroną tekstu jest warstwa obyczajowa, rzadko w Cthulhu wykorzystywana. Duży plus za klimatyczny opis Chicago, wątki etnograficzne oraz subtelność w operowaniu Mitami. Warto przeczytać, warto zagrać.
28-11-2011 09:14

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.