» Blog » Dwie nowe pozycje
22-04-2023 06:38

Dwie nowe pozycje

W działach: RPG, ASL | Odsłony: 137

Dwie nowe pozycje
Ostatnio u mnie cicho z nowymi tekstami. Ale już niedługo.

Moja słaba silna wola zmusiła mnie do zakupu dwóch kolejnych pozycji okołofantastycznych, które chciałbym dla Was zrecenzować. A jak doszło do zakupu?

Metoda M&M. Myśl i Marketing. Bakcyl i Marketing.

Pewnego dnia, może nawet lata temu, wstajesz rano, wchodzisz na stronę pewnego producenta gier i pojawia się MYŚL. Kurde, ale to fajne. Muszę to zobaczyć, wypadało by to opisać dla ekipy na polterze. Na szczęście w Polsce tego nie ma, więc powoli temat powinien zacząć chorować, aby pewnego dnia umrzeć. Ale tak nie jest – marketing robi swoje, karmi bakcyla, myśl się pojawiła, myśl nie ginie, po prostu jest przez coś przesłoniona, przez jakiś inny, bardziej dostępny temat. I pewnego dnia wchodzisz do sklepu online z grami, z zupełnie innym bakcylem a tu MYK – pojawia się on – ten pierwszy, długo przykrywany temat. No i kupujesz (to znaczy ja kupuję), i ten wczesny temat jak i ten, który "potrzebujesz". Pocieszasz swój portfel, że przynajmniej za przesyłkę nie trzeba płacić...

Też tak macie? Też Wasze bakcyle są hodowane latami, aż w końcu się łamiecie? Macie jakieś marzenia, które nigdy nie będę zrealizowane, bo pozycje, które wykiełkowały, są już niedostępne?

 

Komentarze


82284

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nie. Nie hoduje bakcyli latami.
22-04-2023 16:21
Johny
   
Ocena:
0

Fajny temat. Jeśli chodzi o bakcyle RPGowe to u mnie powstają bardzo często od razu po przeczytaniu zajawki/recenzji o jakiejś grze. Tylko że u mnie odłożenie kupna zazwyczaj pomaga. Zauważam, że mogę być szczęśliwy bez kolejnego nabytku. Jak bakcyl wraca, to po prostu znowu przekładam kupno o kilka dni, co pozwala wygasić chęć wydania pieniędzy.

U mnie pomaga też to że czytam wolno. I jak widzę, że mam zaległości w lekturze to mówię sobie, ze po co kupować coś nowego kiedy jeszcze starych rzeczy nie przeczytałem.

No i jeszcze to, że moja drużyna nie we wszystko chce grać. Do tego lubi długie kampanie i nie lubi jednostrzałów. Więc teoretycznie mamy ograniczone moce przerobowe na nowe systemy. W praktyce to się zaczyna zmieniać i kupujemy coraz więcej gier.

Gdyby nie te zabezpieczenia, już dawno bym sobie kupił Cyberpunk Red, Blade Runner, Na tropie Cthulhu, czy Mutant: Rok Zerowy.

Dla mnie bakcyle nagorsze są jak widzę jakieś dobre promocje. Wtedy jest największa szansa że nie przełożę kupna, bo przecież wtedy nie będzie promocji i coś kupię.

A i tak, mam całe mnóstwo RPGów, które chciałem kupić a już nie są w sprzedaży.

22-04-2023 19:35
Exar
   
Ocena:
0

Nie. Nie hoduje bakcyli latami.

Czyli kupujesz wszystko co Ci wpadnie w oko? :) Czy może w ogóle nic nie kupujesz? 

23-04-2023 12:55
82284

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Kupuje tylko to co odpowiednio mocno wpadnie w oko lub ew. w mocno promocyjnej cenie ;)
23-04-2023 14:48
Johny
   
Ocena:
+1

A zdradzisz sekret jakie to nowe pozycje kupiłeś? :).

24-04-2023 19:18
82284

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
  • Na jesieni Agona z dodatkiem podczas wyprzedaży u Rebela.
  • Pod choinką znalazłem Tajemnice Dziwnolasu, więc nie wiem czy się liczy ;)
  • Demo Herosi vs Horrory razem z Zagubionym czarodziejem (Baśniogry) w sklepie Gnom
  • Zabić Smoka! podczas zbiórki.
  • w wolnej chwili mam w planach uzupełnić podręczniki do Wyprawy za Mur na DriveThruRPG (promka), mam na oku też Bestiariusz do Słowian, ale poczekam aż wyjdzie (Hengal coś się ociąga)
24-04-2023 21:51
Johny
   
Ocena:
+2

W sumie to pytanie było do Exara :). Ale i tak dzięki :).

25-04-2023 18:06
Exar
   
Ocena:
0
Pierwsza to Five Parsecs from Home - solo bitewniako-erpeg, a druga to dodatek do ASL.

Five Parsecs from Home już przeczytane, teraz tylko kilka meczyków i będę chciał go Wam przedstawić.
25-04-2023 20:02

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.