string(15) ""
» Blog » Dużo Kuźni na Pyrkonie!
15-03-2013 10:05

Dużo Kuźni na Pyrkonie!

W działach: Wolsung, Veto | Odsłony: 6

Dużo Kuźni na Pyrkonie!

Już w przyszły weekend zapraszamy do Poznania na Pyrkon. Kuźnia Gier znalazła się w gronie sponsorów imprezy, spotkacie nas tam oczywiście ze stoiskiem handlowym (a tam zakupicie najnowsze dodatki do Wolsunga i Veto)i sporą dawką przeróżnych atrakcji. Prelekcje, konkursy, premiera Slawii, nauka figurkowego Wolsunga SSG i inne punkty programu już wkrótce w Poznaniu! Zapraszamy!

https://www.facebook.com/events/467147150023751/

 

 

Konkursy:


1. Tytuł - Niesamowity konkurs wiedzy o Wolsungu!
Prowadzący– Piotr 'Diabeł' Skorok
Godzina – Sobota 22.00
Miejsce: Konkursowa 1 (budynek: 7, I p.)
Czas trwania – 2h
Opis - "Ladies and Gentlemen! Jak dobrze znacie świat Wolsunga? Jak bronić się przed atakami ghouli, dlaczego pływanie w Teterze jest niewskazane, gdzie znajduje się Thule i wiele innych pytań czeka na was. Jesteście gotowi podjąć wyzwanie? "

2. Tytuł – Zwariowany konkurs Kuźni Gier
Prowadzący– Mateusz 'Kornik' Fornal oraz Maciej 'Sqva' Zasowski
Godzina – Sobota 10.00
Miejsce: Konkursowa 2 (budynek: 7, I p.)
Czas trwania – 1h
Opis– ARRR! Kapitan Niecnota i jego niecna banda rozbójników powraca! Jeżeli uważasz, że podołasz wyzwaniom, jakie piraci przygotowali dla was, to zapraszamy do wspólnej zabawy.


RPG:1. Tytuł - Erpegowe epoki wiktoriańskie
Prowadzący – Marek 'Planetourist' Golonka
Godzina – Piątek 18.00
Miejsce: RPG 1 (budynek: 7, I p.)
Czas trwania – 1h
Opis - "Drogie Damy, Drodzy Dżentelmeni, zapraszam do wzięcia udziału w spotkaniu poświęconemu wiktoriańskim grom fabularnym – od polskiego Wolsunga przez niedawno wydany w naszym kraju Castle Falkenstein po niezbyt chyba znany, a bardzo ciekawy świat Rippers. Goście uraczeni zostaną najważniejszymi informacjami o każdej z tych gier i pomysłami na łączenie pomysłów z różnych z nich, a także zaproszeni do ogólnej dyskusji o wiktoriańskości i jej wykorzystaniu w grach. "

2. Tytuł - Damy i Dżentelmeni, czyli kto?
Prowadzący - Marek 'Planetourist' Golonka
Godzina – Sobota 20.00
Miejsce: RPG 1 (budynek: 7, I p.)
Czas trwania - 1h
Opis - "Ladies and Gentlemen! - wypada, by konferansjer tak właśnie witał swoich gości bez względu na to, w jakich sferach się obracają. A jednak nie każdy może się tytułować Damą bądź Dżentelmenem. Co więc jest potrzebne, by dołączyć do tego zacnego grona? Kto w ogóle wymyślił te słowa? I jak to wykorzystać na sesji?"

3. Tytuł - Rozsław się w Slawii
Prowadzący - Marek 'Planetourist' Golonka
Godzina – Sobota 11.00
Miejsce: RPG 1 (budynek: 7, I p.)
Czas trwania - 1h
Opis -"Podręcznik Slawia jest już na półkach, ale wymyślanie Slawii jako kraju nie skończy się nigdy. Jeżeli masz jakiś pomysł na mieszkańca Slawii, slawijską miejscowość czy związaną z tym krajem przygodę, wstąp do nas i opowiedz o niej! Najciekawsze pomysły trafią potem na oficjalną stronę Wolsunga (w sensie: zobowiązuję się je spisać. A czy puścimy je na Wolsung.pl, czy na Wolsungerię to już nie do mnie pytanie. Od dawna dręczę Puszona, żeby się jasno określił, czy wskrzeszamy Wolsungerię w celu promocji Slawii.)"

4. Tytuł - Bestialski Wolsung, czyli o dobrym wykorzystywaniu bestiariusza
Prowadzący – Kasia 'Morphea' Ochman
Godzina – Sobota 19.00
Miejsce: RPG 1 (budynek: 7, I p.)
Czas trwania - 1h
Opis -"Kiedy ostatnim razem skorzystałeś z wolsungowego bestiariusza? A kiedy ostatnim razem wprowadziłeś bestie z niego nie jako mięso armatnie, lecz jako godnego przeciwnika lub nawet sprzymierzeńca?
Podczas prelekcji pochylimy się nad potworami i stworami parowego świata, by przekonać się ile niesamowitych rzeczy można uczynić z takimi wolsungowymi stworzonkami."

5. Tytuł – SLAWIA – PREMIERA najnowszego dodatku do Wolsunga
Prowadzący – Artur 'Garnek' Ganszyniec oraz Michał 'Puszon' Stachyra
Godzina – Sobota 16.00
Miejsce: RPG 1 (budynek: 7, I p.)
Czas trwania – 1h
Opis – W świecie Wolsunga Slawia to odpowiednik Polski obciążonej Klątwą. Sprawia ona, że nic w tym kraju nie wychodzi tak jak powinno. Niestety Klątwa doścignęła również nas wydawców, sprawiając, że był to najdłużej oczekiwany dodatek do Wolsunga.
Ale teraz wreszcie jest, możecie go zobaczyć, a na prelekcji dowiedzieć się dodatkowych szczegółów, poznęcać się nad nami za opóźnienie oraz zadać masę kłopotliwych pytań.

6. Tytuł - Jak zaprojektować świetną grę
Prowadzący – Artur 'Garnek' Ganszyniec
Godzina – Sobota 20.00
Miejsce: RPG 1 (budynek: 7, I p.)
Czas trwania – 1h

Opis - "Czy przyszedł ci kiedyś do głowy świetny pomysł na grę, dodatek, przygodę, lokację lub inną świetną rzecz związaną z RPG? Jeżeli tak, zapraszamy – opowiemy o tym jak przejść od pomysłu do produktu, który zainteresuje kogokolwiek poza tobą i twoimi przyjaciółmi. Jeżeli nie, to i tak zapraszamy – prelekcja będzie ciekawa i pełna zabawnych acz praktycznych anegdot z życia zawodowego projektanta gier."

7. Tytuł - Wolsung: Rewolucje
Prowadzący – Artur 'Garnek' Ganszyniec
Godzina – Sobota 21.00
Miejsce: RPG 1 (budynek: 7, I p.)
Czas trwania – 1h
Opis - "Nasza ulubiona gra, oprócz porywającego świata w klimatach wiktoriańskiego fantasy, ma również do zaoferowania oryginalną, dynamiczną mechanikę. Na tej prelekcji podzielimy się z wami pomysłami na rozmaite ewolucie i rewolucje w zasadach Wolsunga – zarówno tymi, które już zasugerowaliśmy w dodatkach, jak i zupełnie nowymi. W programie: spektakularne manewry, nowe pomysły na wykorzystanie kart, twoje własne kombosy atutów i gadżetów, alternatywne szablony antagonistów, testy umiejętności jako konfrontacje, Wolsung od prehistorii po mana-punk i inne. Innymi słowy – porozmawiamy o tym, jak używać zasad, by służyły one waszym pomysłom na postaci, przygody i sesje."

8. Tytuł - Bez Bogów. Bez Potworów. Tylko Ludzie.
Prowadzący – Jacek 'Darken' Gołębiowski
Godzina – Sobota 17.00
Miejsce: RPG 1 (budynek: 7, I p.)
Czas trwania - 1h
Opis - Kochaj, zabijaj, kradnij, zdobywaj i poznaj cenę, którą przyjdzie Ci za to zapłacić. TSoY to system RPG, w którym to gracze wybierają za co otrzymują punkty doświadczenia albo gdzie można jednym rzutem kości rozwiązać dowolną sytuację w grze. Poznaj świat który prawie uległ zagładzie, bogowie nie odpowiadają na modły, zaś całe narody muszą stawić czoła zmianom. Nie ma bogów, nie ma potworów. Są tylko ludzie.


Warsztaty:


1. Tytuł - Rysunek postaci w wybranej stylistyce na przykładzie m.in. Wolsunga i Saint Seiya Legends
Prowadzący – Artur 'GrafNaStyk' i Paweł 'Bringentor' Hejna
Godzina – Sobota 16.00
Miejsce: Komiks/Małe konkursy (budynek: 14, III p.)
Czas trwania – 2h
Opis - Warsztaty rysunkowe dotyczyć będą stworzenia naszej indywidualnej postaci lub grupy postaci, którymi chcielibyśmy zagrać w określonej stylistyce. Porównamy co sprawdza się w steampunku, klasycznym fantasy, komiksowym noir i innych, a także poeksperymentujemy trochę z schematami i formą.
Dowiecie się czego należy się wystrzegać tworząc wizualizację własnej postaci oraz jak detale mogą diametralnie zmienić ich odbiór. Przygotujcie się na wzajemne uczenie się, nie na jednostronny wykład ;)

Wstępny plan:
1. Powitanie,krótka prezentacja osób prowadzących.
2. Przedstawienie celu warsztatów.
3. Zaprojektowanie postaci w wybranej stylistyce z uwzględnieniem jej historii.
4. Wybór stylistyki i dobranie atrybutów postaci.
5. Praca własna nad konceptem postaci.
6. Umiejscowienie jej w realiach wybranej stylistyki.
7. Prezentacja ilustracji w widocznej części Pyrkonu ;)
8. Zakończenie Warsztatu i podziękowanie uczestnikom

Warsztaty prowadzą bracia od lat dziecięcych hobbystycznie zajmujący się tworzeniem postaci, a dziś starający się przekuwać swoją pasję na sposób na życie :)


Turnieje:1. Tytuł – Turniej Veto dla początkujących
Prowadzący – Artur 'Arto' Sobala oraz Maciej 'Sqva' Zasowski
Godzina – Niedziela 11.00
Miejsce: Karcianki (budynek: 7a)
Czas trwania – 3h
Opis: Turniej przeznaczony dla graczy początkujących. Ilość rund zależna od ilości uczestników.

2. Tytuł– Turniej premierowy dodatku "Królobójstwo"
Prowadzący – Jarosław 'Żółw' Komorniczak oraz Jerzy 'Greg' Nowak
Godzina – Sobota 11.00
Miejsce: Karcianki (budynek: 7a)
Czas trwania – 5-6h
Opis: Format Sealed (każdy uczestnik otrzymuje 6 boosterów, z których składa minimum 30-kartową talię).
Wpisowe: 65 zł
Każdy uczestnik otrzymuje kartę okazyjną Królobójstwo!


Nauka gry:1. Tytuł– Nauka Gry Veto
Prowadzący – Artur 'Arto' Sobala, Maciej 'Sqva' Zasowski oraz Aleksander 'Ison' Radoman
Miejsce: Stoisko KG/ Karcianki (budynek: 7a)
Czas trwania – w godzinach pracy stoiska Kuźni Gier
Opis: Jeżeli chcecie poznać wspaniały Sarmacki Świat oraz zagrać w największą polską karciankę, serdecznie zapraszamy na stoisko Kuźni Gier bądź do Games Roomu, gdzie doświadczeni gracze z przyjemnością nauczą was grać w VETO.

2. Tytuł – Nauka Gry Wolsung SSG
Prowadzący – Jarosław 'Żółw' Komorniczak, Mateusz 'Kornik' Fornal
Miejsce: Stoisko Kuźni Gier
Czas trwania – w godzinach pracy stoiska Kuźni Gier
Opis: Wciel się w Niezwykłego Dżentelmena, Honorowego Orka z Triady bądź Szalonego Naukowca i poprowadź swój klub do zwycięstwa, ucząc się zasad figurkowej gry Wolsung SSG oraz poznając bajeczny świat Wolsunga. Zapraszamy na stoisko Kuźni Gier.


Prelekcje inne:


1. Tytuł – Intertekstualność nerdozy
Prowadzący – Maciej 'Lucek' Sabat, Michał 'Puszon' Stachyra
Godzina – Sobota 10.00
Miejsce: RPG 2 (budynek: 7, I p.)
Czas trwania– 1h
Opis: Smuga cienia, kryzys wieku średniego i pierwsze porsche, kupione sobie na otarcie łez za straconą młodością już za nimi. Ze szczenięcych czasów zostało im tylko zamiłowanie do masowej konsumpcji kultury popularnej. Znani ze swoich szerokich (nierzadko: zbyt szerokich) gustów oraz wyrobionego (ostrzeżenie: zarzuca na zakrętach) smaku dżentelmeni z Krakowa, postanowili rozpocząć działalność misyjną. Od dziś dzielić się będą ze zdumioną Publicznością (tak, tak - to Wy) opiniami i odczuciami na każdy temat (w myśl zasady polskiego specjalisty: nie znam się, więc się wypowiem). Filmy, gry, komiksy, muzyka, książki, wydarzenia artystyczne i niekoniecznie, telewizja, skandale, życie towarzyskie wyższych sfer - o wszystkim słyszeli, widzieli i mówili. Nie wszędzie ich zaproszono, ale za to jak już przyszli, to zjedli wszystko. Premierowy odcinek na Pyrkonie! O konwentach, fanach, grach, jedzeniu i hobby, w krytycznym sosie intertekstualnej nerdozy.

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.