string(15) ""
» Blog » Do miętusów świat należy!
15-07-2011 01:42

Do miętusów świat należy!

Odsłony: 9

To niejako koment i zaproszenie do gry w jednym, bo jak określił sam wielce obrażony niespełniony poeta, z gracją nam podziękował i się rozstał: Co prawda żadnych słów nie było, tylko rozłąka bolesna i już :P

Ok, skoro Kastor jak tchórz ostatni bez słowa sam się wywalił, jest z powrotem miejsce na jeszcze jednego gracza :)

W dodatku! Poszukujemy kogoś kto ma poczucie humoru nie określone grubo polityczną poprawnością i kto wszelkiego rodzaju niesmaczne żarty będzie postrzegał jako niesmaczne żarty albo chociaż miał jaja powiedzieć, że mu się nie podobają, zrozumielibyśmy.
Poszukujemy także ludzi, którzy gdy gracz 1 do gracza 2 powie: zabiję cię, bo coś... nie będzie dzwonił na policję z zawiadomieniem o próbie morderstwa.

Obawiamy się, sądząc po obrażonej tyradzie na blogu, że wszelkiego rodzaju zaczepkę słowną ongiś gracz wziąłby na zbyt poważnie i na domiar złego, zadzwoniłby do greenpeacu gdyby się tylko dowiedział, że jemy mięso zapewne wyciągając wniosek, o maltretowaniu zwierząt.
A każdy dowcip jaki między sobą opowiadaliśmy o swoich matkach, kolega Kastor mógłby wysnuć wniosek, że jesteśmy kazirodczymi synami kobiet o wątpliwej obyczajności XD

Mało tego! Kolega Kastor zapomniał dodać, że na tej sesji tydzień wcześniej, w trakcie gry, wraz z kolegą Melem wymienialiśmy się poglądami na temat swoich miast, w których ja, kulturowy cham, nazwałem Zieloną Górę Wioską z szamanem gdzie dopiero wynaleziono sikanie na stojąco, a on, drugi przebrzydły cham dyskryminujący wewnątrz-polskie kulturowe granice okraszające nasze unikalne miasta, nazwał mą rodzimą Łódź tankowcem... pełnym łajna... po czym setnieśmy się uśmiali prawiąc sobie słowne przepychanki.

Ba w czasie sesji naśmiewaliśmy się z transwestytów, a przed sesją z niepełnosprawnych, sądząc, że gdyby kubica dostał syndromu touretta te nudne wyścigi byłyby przynajmniej zabawne :P

Nie kumając najwyraźniej, że za każdym razem gdy opowiadamy dowcip: Jaki jest wzór na ucieczkę z Oświęcimia? Prędkość wiatru razy wysokość komina :P lub co to jest: Żyd z butlą gazową na plecach? Obóz wędrowny! :P - śmiejemy się z czegoś, bo jest to zakazane i przez to nas tak śmieszy.  Z tyrady można wyciągnąć także, że my niejako chodzimy po ulicach na czarno ubrani (ja tylko w zimę, bo mi kolor płaszcza pasuje do kapelusza i parasola ^^) a tak to wypraszam sobie! Na co dzień mam piękną beżową marynarkę! (Och nie! :O czyżby indykacja dominacji białego człowieka?!) A w dodatku na nazwisko mam Białas! (Poważnie! :O) Nie! Kastor! Nie bij! Nieeeeeeeeeee!

XD

A odnośnie sabotu Ryśka, to dowiedziałęm się o tym na godzinę przed sesją... z resztą powiedział, że raczej będzie, a może go nie być.

Trudno się mówi, nie było.

 

Ale na zakończenie, przypomniała mi się ciekawostka. Kiedys byłem nałogowym palaczem. Uwielbiałem palić, ale sam nigdy nikogo nie zmuszałem do wciągania dymu... jego sprawa by się nie zaciągać czymś co szkodzi... I miałem taką zasadę, że gdy siedziałem sobie w parku lub przy stoliku w pubie, restauracji, czy gdziekolwiek, i ktoś komu dym przeszkadzał do mnie się zwrócił: "Przepraszam, czy mógłby pan zgasić papierosa?" Pewnie, żaden problem. Po to się ma język i głowę by przemawiać.

 

Na zakończenie dopowiem, że do dowcipów rasistowskich i innych, ba! często zdarzają nam się i skatologiczne! I makabryczne! Jak najlepiej wyciągnąć niemowlę z miksera? :D Nachosami! I gorsze!

Jeśli brzydzą cię te drugie to po prostu mówisz i reszta przestaje...  ale gdy rzecz była o tych pierwszych, to zabrakło i tej blogaskowej dumy i zapalczywości by z takim zdaniem wystąpić? Nie mając odwagi, rozłączyć się i udając, że przerwało zacząć z butą i dumą rozpisywać się o kolejnej umyślonej krucjacie.

 

 

PS. Powiem szczerze, że byłem ostrzegany od innych ludzi co z KK(K)  <- lol, nie mogłem się powstrzymać XD ... mieli styczność też na skajpie, że dwulicowo postępuje. Nie chciałem wierzyć, bo zdawał się miłym gościem... cóż, okazał się tchórzem nie mającym dość odwagi by najzwyklej w świecie powiedzieć byśmy przestali żartować, bo coś takiego go gorszy...

 

Już pominę, że wzięcie poniższego na poważnie graniczy z absurdem! XD A teraz proszę, zamieszczę taki o to stenogram z rozmowy na sesji:

Ja i Mel

J - O staary, musisz obczaić ten film, Red Cliff, ci chińczycy są zajebiści! W jednej scenie, koleś podkrada się łodzią pod obronę wroga, bo jego armia nie ma strzał... wróg ostrzeliwuje te łodzie, strzały się wbijają w burty i słomę i rąbnęli im tak ze 100 tys strzał! Premier Chao Chao wydaje się dość wkur****y! A w ogóle to obczaj tego RPGa Jade Empire.

M - Ta, ale chińszczyzna mnie nie kręci. Oni się tam nazywają Ciu Ciu

J - Chao Chao... to jest premier...

M - Łaj tam, łaj tam, dla mnie to wszystko jakieś miałczenie!

J - A ty stękasz lepiej!

M - Przynajmniej ja mam jakąś kulturę! O!

J - Masz kulturę... bakterii chyba.

M- Ej! To i tak więcej niż w Afryce! XD Coś co nadal lepi chatki z gówna (polecam Cejrowskiego program o Masajach i  technice uszczelniania ścian i budowania domostw z zasuszonej trawy i łajna :P) nie może mnie pobić!

J - Coś w tym jest, skoro bobry i wikłacze konstruują bardziej zaawansowane twory architektoniczne XD Je***e bobry...

M - Wiesz, Kastor, my to generalnie nie lubimy Murzynów, Amerykanów też nie... niemców

J - No i Francuzów! Pamiętaj o Francuzach.

M - Tak, Francuzów, Szwedów, generalnie wszystkich :P

J - Oj wypraszam sobie! Azjatów lubię! Ciężko pracują, poza tym mam fetysz słodkich małych chinek :P ... Ale generalnie do murzynów nic nie mamy :P O ile nie przyjeżdżają żerować na zasiłkach, co nie?

M - No...

 

You got to be shitting me, you took this serious, kid... you got to be shitting me.

 

 

EDIT!

 

A poniżej, bardzo proszę, pierwsze z chamsko-rasistowskich komentów jakie Kastor usuwa, bo nie wsmak mu z nimi dyskusja:

1)Czyli co i jakie argumenty Kastor uznaje za chamską apoteozę nazizmu

2)Nardabianie i tłumaczenie - znaczy, skoro się ze mną nie zgadzasz - jesteś kreatura... zagdzasz się? A to przepraszam, jesteś na poziomie XD

 

Screeny przez Laverisa

Kastor NIE CHCE nawiązać dyskusji z nimim kto się z nim nie zgadza

Wybiórczość

Kolejne poważne posty, skasowane przez tchórza z dziecinnych powodów

 

 

Będzie więcej w ciągu zbierania :D

Komentarze


YuriPRIME
   
Ocena:
+1
Pewnie tyldo :P O tym właśnie tu dyskutujemy

15-07-2011 15:16
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
mądra tylda znalazła :) buziaczki :*
15-07-2011 15:18
whitlow
   
Ocena:
+1
łosz tiujwa!
Po pierwsze primo
@Yuri- w dzisiejszym koncercie życzeń piosenka dedykowana dla Ciebie! Enjoy :)

http://www.youtube.com/watch?v=bj7 GGx8Joq4&feature=related


łowcy nazistów są dobrzy. Pozwolę sobie zapodać linka
http://horror.widmo.biz/viewtopic. php?t=10772&postdays=0&postorder=asc &start=0&sid=5a777423d841bb6bca99f09 a75c0c6d3

Mamy analogię. Pokrótce: chłopaczyna założył kapelkę i chce się nią pochwalić. Muzyka w/g mnie dupna, ale thats not the case. Naraz nalatuje na niego dwóch gości doszukując się treści naziolskich. Chłopaczyna odpowiada im i to nawet z sensem że nazi nie jest, ale goście wiedzą lepiej.
15-07-2011 16:24
YuriPRIME
   
Ocena:
0
Danke :) Swoją drogę ta pun girl z klipu całkiem fajna ^^
15-07-2011 16:28
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Co się stało, że niektórych notek nie widać z głównej?
15-07-2011 16:43
Scobin
    Od moda
Ocena:
+2
@YuriPRIME, zigzak

1. Jakiś czas temu jako moderator zbanowałem Cravena, który był wcześniej szefem Działu Filmowego (było zresztą wokół tej decyzji sporo kontrowersji). A zatem – nie, osoby, które były w redakcji, nie mają żadnych specjalnych chodów.

2. Ukrycie notki =/= "zamknięcie tematu".

3. Moderatorzy nie siedzą na Polterze bez przerwy, poza tym nie ma nas aż tak dużo, chorujemy, wyjeżdżamy itd. Dlatego czasami nasza reakcja jest szybka, czasami nie. To się raczej nie zmieni. :-)

4. Być może macie rację co do innych notek, być może nie. Niezależnie od tego – umówmy się, nie ma chyba nic, co by mogło doprowadzić do odkrycia tego konkretnego wpisu YuriPRIME-a. Przecież to jest bezpośredni pojazd personalny (osobowy?), prawie nic innego w tej notce nie ma. ;)

@~

http://rpg.polter.pl/Cthulhu,blog. html?11296

Pozdrawiam!
15-07-2011 17:28
~ShadowOfDeath

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
No cóż - żarty te brzmią nieśmiesznie i niesmacznie... szczególnie wypowiadane z ust przedstawicieli grupy ludnościowej, która nazywa się w cywilizowanych językach germańskich Slavic - co jest etymologicznie pochodne od słowa "slaves" czyli niewolni...

Żebyście to chociaż jeszcze jakiś paszport folksdojcza mieli, albo choć legitymację Mongolskiej Partii Nazistowskiej, ale nie...

Także, wy polnisze szwajnebande, wracać cum taśma montażowa, to nie jest sanatorium żebyście sobie tutaj niższa raso urządzali takie facecje i krotchwile

Raaaaaaaaaussss!!!

XDDDDDDDDDDDDDD
15-07-2011 18:07
YuriPRIME
   
Ocena:
+2
@Scobin

A to możesz określać jak chcesz, mnie najbardziej dziwi interpretacja regulaminu przez samą administrację. Ja nawet mam gdzież, że ten topic jest ukryty zrobiłem do niego nawiązanie :P Winnym się należało, a doszedłem do wniosku, że w stosunku do dwulicowych szuj nie mam ani cierpliwości ani jakoś chęci wszystko ugładzać. To po pierwsze, ALE śmieszy mnie jak najbardziej dziwaczne stwierdzenie, że jeśli ktoś wykasuje posty, albo bloknie komentarze to jego notka jest nie-flejmowa... zostałem tak poinformowany, że KK ukarany zdjęciem tych swoich popelin nie zostanie bo nie karmi flejmu XD No owszem, nie karmi w swoim temacie, bo jest zablokowany, ale trzeba być chyba ślepym, by uznać to za rozwiązanie sprawy flejmu! TYM BARDZIEJ jego notka stała się flejmerska, a admini osiągnęli wprost przeciwny efekt do zamierzonego! Lud by pokrzyczał w tamtej notce, która po kilku innych utonęłaby w morzu reszty notek i jeden flejmerski temat odpłynąłby w zapomnienie. A tak w ciągu niecałego pół-dnia powstało na blog-sferze 9 TEMATÓW!, z czego każdy odnosi się do tego jednego właśnie! Naprawdę sądzicie, że jeśli komuś się zabroni mówić, a ta osoba ma coś do powiedzenia, to wzruszy ramionami i zaprzestanie? Skoro ma coś do powiedzenia, to otworzy swój temat żeby się odwdzięczyć, a wy tym bardziej podsycacie flejm. Bo już nie tylko powstają wątki odnośnie sprawy Kastora, które mogły być zawarte po prostu w jednym lub dwóch topicach, ale powstają dziesiątki komów i tematy jadące na to co wyrabia administracja ze swoją polityką anty-flejmu, oraz tematy zawierające odnośniki do ukrytych przez was tematów XD Coś co mogło się zamknąć w tej notce, albo jeszcze jednej, rozlazło się wam jak karabachy po kuchni.

Sposób walczenia z flamem przez ukrywanie treści wychodzi wam naprawdę jak gaszenie pożaru naftą...

...speaking of flames.
15-07-2011 18:07
Scobin
    @YuriPRIME
Ocena:
0
1. Co konkretnie widzisz w tej chwili "flejmogennego" w tamtym wpisie Kastora? Nie w odpowiedziach (pożary potrafią wybuchać z byle powodu), ale w samym wpisie?

2. O ile wiem, Kastor sam postanowił zablokować komentarze pod swoją notką. Nie bardzo widzę, w jaki sposób to obciąża konto moderatorów. Nie bardzo też widzę, co byśmy mieli zrobić, żeby ludzie nie pisali notek, o których wspominasz. Wysłać każdemu 10 000 dolarów w nieoznakowanych banknotach? ;)

3. Jeżeli polterowi blogerzy chcą pisać notki właśnie na taki temat, to mają do tego prawo [dopóki nie łamią prawa ;)]. Natomiast my zachowujemy sobie prawo do niepromowania notek, które w naszej ocenie łamią regulamin. Piszę uczciwie "W naszej ocenie", bo tego się nie da zalgorytmizować – zawsze musi być ktoś, kto rozpatrzy daną sprawę i podejmie decyzję. Niezależnie od argumentacji zawsze znajdzie się ktoś, kogo dana decyzja nie usatysfacjonuje (z różnych powodów).

Gdyby ktoś wymyślił prawo, które będzie (a) funkcjonalne i (b) niewymagające (w praktyce) interpretacji, byłby bogaty. :)
15-07-2011 18:28
YuriPRIME
   
Ocena:
+2
@Scobin
te 85 komów pod jego tekstem bardzo dobrze pokazywało co flejmowego się znalazło(no... póki ich nie usunął) :P mało tego, jak już

Twierdzenie, że wpis ten jest nie flejmowy jest jak twierdzenie a la "Wczoraj na zabawach z prostytutką policja przyłapała polityka sprawującego wysokie stanowisko w organach przedstawicielskich Pańśtwa Poslkiego, sympatyka i wspieracza Polskiej lewicy, Alexandra K."
Jasno nie napisane, ale jakoś bez najmniejszej odemnie odezwy ludzie skapowali, że chodzi o moją grupę. Trąbię o tym na forum, na blogach, o podkastach itd, zamieszczam te info regularnie i gdzie się da o tym mówię. Temu nazywam to maskaradą.

2) zrobić dokładnie to samo, co robicie z innymi - też ukryć, połowa tego flejmy przez was w dużej mierze wywołanego, polega nie na tym, że Kastor coś powiedział - co powiedział to powiedział i ludzie też mu odpowiedzieli, ale właśnie, że żadnej reakcji z waszej strony nie było, od pierwszego postu Malaggara, po JoAnnę przewija się ta sama konkluzja.

Acha i daruj proszę stwierdzenia(może uprzedzę, bo mam wrażenie, że zaraz padną) że przecież skoro ocenzurował to i wypowiedział się niebezpośrednio, to teoretycznie, logicznie i tak dalej i tak dalej oficjalnym grzecznym żargonem ;) to nie podsyca flejmu. Pożar ocenia się chyba po zaistnieniu płomieni a nie zaistnieniu rozpałki, a ten jak widać rozbuchał się na całego.

To już poruszałem odnośnie tego rozpartywania i wolności słowa i było to ruszane wielokrotnie. Ukrywanie notek a ich usunięcie, to albo de facto to samo bo nie wielu będzie się kwapić po nią szperać w blogu autora chyba, że ten posłuży się absurdalnym znów niepotrzebnym zabiegiem, zrobienia notki z linkiem do notki. Więc wychodzi na to samo, tylko rośnie spam. A z drugiej strony nie rozumiem jak to jest, że wedle regulaminu notka winna być taka i owaka, ale komentarze już nie. Nagminnie szkodnik pokroju Emperor Sharda, łazi w te i we wte wrzuca wszystkim bez ogródek, nawołuje by ci spierdalali (cytat),
I to idzie bez żadnego odzewu. Pod notką można zrobić najgorszy syf i jest okej. Na odpowiedź dostałem formułkę, że od tego jest funkcja troll, co ukrywa odpowiedź... to może macie coś w kodzie zrąbane, bo to ukrywa odpowiedź, jasne... dla danego użytkownika. Po wylogowaniu się nadal mogłem je zobaczyć, choć taki szkodnik dostał z 5 lub 6 oznakowań trollskich.
15-07-2011 18:41
Scobin
   
Ocena:
0
Jasno nie napisane, ale jakoś bez najmniejszej odemnie odezwy ludzie skapowali, że chodzi o moją grupę.

Hm, a czy brałeś pod uwagę to, że moderatorzy mogli nie zdawać sobie z tego sprawy, jeżeli nikt im o tym nie napisał? Na przykład ja nie miałem zielonego pojęcia, że z sesjami "Deathwatch" przez Skype'a można skojarzyć właśnie Was – gdyby nie nasza rozmowa w tej chwili, pewnie nadal bym nie wiedział. Natomiast wybuch flejmu mnie nie dziwił, bo flejmy lubią wybuchać z byle powodu. :)

Być może w takiej sytuacji notka Kastora rzeczywiście powinna zostać ukryta. Nie chcę jednak tego teraz rozstrzygać, wolałbym się najpierw skontaktować z innymi modami (jako że sprawa jest, jak to mówią, w toku, gorąca i rozwojowa). Jeszcze się odezwę.

Pozdrawiam!
15-07-2011 19:02
YuriPRIME
   
Ocena:
+2
@Scobin
Staszku,
Kastor pisząc swoją notę dobrze wiedział, że my ją zobaczymy, dobrze wiedział, że przeczytamy i uznać, że nie odpowiemy na tamtejsze oszczerstwa i obrzucanie błotem, przypinanie łatek, jest po prostu absurdalne. Oczywiście, że odpowiedziałbym, odpowiedzieliby i reszta (wielu za raz to rozkminiło i odpisało - stąd te jego 85 komów na dzień dobry i ten wpis w edicie o rozczarowaniu i decyzji zamknięcia dysputy.
Jedni przeglądają na forze dział od d&d, inni od wampira... jeszcze inni od wh... jak sie jeden zagadką drugiego nie pasjonuje i nie zagląda na drugie forum, to nie wie prawdopodobnie co tam w trawie piszczy :P Ty nie wiedziałeś o co chodzi, a te osoby, z którymi rozprawialiśmy o WH40k i podcastach, które coraz więcej słucha, wiedzieli :)
15-07-2011 19:09
~

Użytkownik niezarejestrowany
Scobin
   
Ocena:
0
OK, rozmawiałem z innymi modami – wpis Kastora został ukryty ze względu na obecność danych umożliwiających identyfikację osób, o których mowa.

Pozdrawiam!

EDIT: Zauważyłem, że pisałeś jeszcze o komentarzach. Generalnie autorzy blogów mogą sami decydować o tym, jakie komentarze będą u siebie tolerowali, nie ingerujemy w to. Co najwyżej dana notka może zostać ukryta, jeżeli autor dopuszcza nagminne łamanie regulaminu w komentarzach, ale to wszystko.
15-07-2011 19:53
Szczur
    @Scobin
Ocena:
+5
3. Moderatorzy nie siedzą na Polterze bez przerwy, poza tym nie ma nas aż tak dużo, chorujemy, wyjeżdżamy itd. Dlatego czasami nasza reakcja jest szybka, czasami nie. To się raczej nie zmieni. :-)

Staszku, odebraliście prawa moderatorskie repkowi, który siedział na necie, przeglądał blogi i napierdalał mało sensowne jednolinijkowce w tym czasie?
16-07-2011 11:45
Malaggar
   
Ocena:
+2
Tyle zawiści Szczurze! Tyle niechęci tylko dlatego, że ktoś ma gdzieś obowiązki, których się dobrowolnie podjął!
Tyle zła! Na pewno jesteś rasistą!
16-07-2011 12:08
Scobin
   
Ocena:
0
Staszku, odebraliście prawa moderatorskie repkowi, który siedział na necie, przeglądał blogi i napierdalał mało sensowne jednolinijkowce?

Krzysztofie, widzę, że należałoby nieco rozszerzyć to, co powiedziałem:

"3. Moderatorzy nie siedzą na Polterze bez przerwy, poza tym nie ma nas aż tak dużo, chorujemy, wyjeżdżamy itd. Niektóre sytuacje są niejasne, czasem mamy różne zdania, w niektórych wypadkach decyzje zapadają po konsultacjach w gronie modów. Dlatego czasami nasza reakcja jest szybka, czasami nie. To się raczej nie zmieni. :-)".

Ogólnie – wiążąca decyzja w sprawie notki Kastora zapadła mniej więcej dobę po jej napisaniu. Też sądzę, że dobrze by było, gdybyśmy zareagowali nieco szybciej. Ale z wymienionych wyżej powodów nie mogę zagwarantować, że w przyszłości tak będzie.

Poza tym oczywiście możesz używać tutaj określeń typu "napierdalał mało sensowne jednolinijkowce" (jeśli autor bloga nie ma nic przeciwko temu), ale wiedz, że coś się dzieje... tzn. wiedz, że w ten sposób skutecznie zniechęcasz mnie do dalszej rozmowy.


ktoś ma gdzieś obowiązki, których się dobrowolnie podjął!

Michale, przesadzasz. :-) Oceniasz postawę człowieka na podstawie jednej sytuacji spośród bardzo, bardzo wielu.

(EDIT, ok. g. 14: Zresztą repek podjął decyzję, jak sam pisze w powyższym komentarzu – tyle że inną niż ostateczna decyzja Zsu-Et-Ama).


Pozdrawiam!
16-07-2011 13:11
Malaggar
   
Ocena:
+2
Staszku, ależ ja słyszałem o paru innych "jednych sytuacjach". Ptaszki ćwierkają, ludzie gadają, psy szczekają.
Pseudokarawana idzie dalej.
16-07-2011 13:21
Repek
   
Ocena:
0
Ćwiiiir!

1. Nie ukrywałem notki KK, bo uważałem, że po usunięciu przez niego dyskusji można ją zostawić. Zwłaszcza, że osoby nią zainteresowane odpowiedziały w również nie ukrytej notce i była relacja z obu stron.

2. Decyzję o ukryciu ostateczną podjął Zsu-Et-Am. To on ma ostateczne słowo w takich sytuacjach.

3. Pozdrawiam.

/Ćwiiir.
16-07-2011 13:32
Szczur
    Staszku
Ocena:
+1
Trudno, że zniechęcam ciebie skutecznie do dalszej rozmowy. Jakoś to przeboleje, bo wiem, że niestety w ten sposób i tak do niczego nie dojdziemy.
Ty będziesz idealistycznie twierdził, że wszystko jest OK, ja pozostanę przy swoim stanowisku, że paru przygłupów w redakcji ma dużo słabości do Kastora co wielokrotnie pokazali, ten zaś ma dużo słabości do regularnego łamania regulaminu, na które zadziwiająco często moderatorzy 'reagują z dużym opóźnieniem' i zawsze dopiero po zwróceniu im przez kogoś uwagi.


@repek
Czyli jako odpowiedzialny moderator czekałeś 85 komentarzy aż jeden z użytkowników zasugeruje Kastorowi, żeby ukrył dyskusję.
Nie przeszkadzaj sobie dalej moderatorskimi obowiązkami w pisaniu humorystycznych jednolinijkowców.
16-07-2011 13:33

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.