Długie Halloween

Artykuły

Batman: Mroczne zwycięstwo

Batman: Mroczne zwycięstwo

Negatywna diagnoza dla Gotham

26-06-2015 09:30 | Mały Dan | Komentarze: 0
W kwietniu 1939 roku na ekranach amerykańskich kin pojawił się sentymentalny romans z szeroko rozbudowanym wątkiem melodramatycznym zatytułowany Mroczne zwycięstwo, w którym główne role odegrali Bette Davis, George Brent i Humphrey Bogart. Głośny film Edmunda Gouldinga w głównej mierze kon...

Noty

Batman Noir. Długie Halloween (wyd. zbiorcze)

07-07-2019 22:30 | Komentarze: 0
Jubileuszowa kolekcja komiksów o Batmanie. Laureaci Nagrody Eisnera Jeph Loeb i Tim Sale przedstawiają wciągającą opowieść z początków kariery zamaskowanego obrońcy Gotham, w której występują najwięksi i najbardziej przebiegli wrogowie Batmana. Ukazują także tragiczną historię narodzin złoczyńcy zwanego Two-Face. 

Wydana z okazji 80-lecia Batmana seria BATMAN NOIR to kolekcja znanych opowieści o Mrocznym Rycerzu w nowej odsłonie – z oryginalną, czarno-białą grafiką w ołówku i tuszu. 

Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics #07: Batman: Długie halloween #1

04-11-2021 13:57 | Komentarze: 0
Ta pasjonująca, stylowa opowieść w konwencji czarnego kryminału rozgrywa się na początku kariery Batmana i opowiada o mordercy Holidayu, który atakuje w dni świąteczne przez okrągły rok. Batman musi odkryć tożsamość zabójcy...

Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics #08: Batman: Długie Halloween #2

04-11-2021 14:04 | Komentarze: 0
Zabójca Holiday grasuje po Gotham City, co miesiąc atakując kolejne ofiary. Batma, który nie przywykł jeszcze do roli samozwańczego stróża prawa, musi wytropić mordercę, nim komuś jeszcze stanie się krzywda.

Wieści

Młot przybija piątkę

Młot przybija piątkę

02-11-2014 21:51 | Młot | Komentarze: 0

Aleja Komiksu uruchomiła akcję Przybij piątkę komiksowi, która polega na wskazaniu pięciu tytułów polecanych osobom nie czytającym komiksów. Już dwie osoby zdążyły mnie nominować, dlatego przedstawiam komiksy, które serdecznie polecam. Kluczem mojego doboru była ich dostępność.

» więcej
Batman Noir, czyli nowa kolekcja od Egmontu

Batman Noir, czyli nowa kolekcja od Egmontu

08-07-2019 22:36 | Joanna 'Shadov' Walczak | Komentarze: 0

Z okazji 80-lecia jednego z najbardziej rozpoznawalnych bohaterów DC Comics – Batmana – Egmont przygotował specjalną pięciotomową, czarno-białą kolekcję Batman Noir. W skład jej wejdą Długie Halloween, Hush, Powrót Mrocznego Rycerza, Zabójczy żart, a także Pewnego dnia.

» więcej