Outpost 2

Dług. Rozrachunek z ciemną stroną bogactwa

Artykuły

Dług. Rozrachunek z ciemną stroną bogactwa - Margaret Atwood

Dług. Rozrachunek z ciemną stroną bogactwa - Margaret Atwood

30-10-2010 16:48 | Bartosz 'Zicocu' Szczyżański | Komentarze: 0
Dług. Rozrachunek z ciemną stroną bogactwa to zbiór wykładów Margaret Atwood, w których analizuje ona zagadnienie dłużności, rozważa wzajemne relacje dłużnika i wierzyciela, zastanawia się nad rolą długu w życiu współczesnego człowieka i motywem zadłużenia w literaturze. Jest to temat aktualny w cza...

Noty

Dług. Rozrachunek z ciemną stroną bogactwa

12-07-2010 17:49 | Komentarze: 0
Co łączy grecką boginię Nemezis, Ebenezera Scrooge’a, Fausta, szamanów yatari, małpki kapucynki, zjadaczy grzechów, światowy kryzys finansowy oraz amerykańskich studentów?

Dług.

Dług pieniężny, honorowy, dług, który może zostać spłacony jedynie krwią lub… własn...

Wieści

Dług już w sprzedaży

Dług już w sprzedaży

13-09-2010 16:55 | Bartłomiej 'baczko' Łopatka | Komentarze: 0
Nakładem wydawnictwa Znak dzisiaj do sprzedaży trafiła książka Margaret Atwood pt. Dług. Rozrachunek z ciemną stroną bogactwa. Poltergeist objął tę pozycję patronatem.
Dług. Rozrachunek z ciemną... - recenzja

Dług. Rozrachunek z ciemną... - recenzja

30-10-2010 16:51 | Bartłomiej 'baczko' Łopatka
"Szkoda, że ta intrygująca treść nie została popartą odpowiednią formą. Na pewno wpływ na taki stan rzeczy ma to, iż Długu nie miałem okazji posłuchać, a tylko przeczytać, ale mam wrażenie, że Atwood nie potrafiła obudzić w sobie duszy gawędziarza. Są pisarze, nie tylko beletryści, którzy potrafią czytelnika wciągnąć w opowieść, sprawić, że będzie on chłonął tekst bez mrugnięcia okiem. Dług takiego stanu nie wywołuje."

Zapraszamy do lektury recenzji książki Margaret Atwood pt. Dług. Rozrachunek z ciemną stroną bogactwa, której autorem jest Bartosz 'Zicocu' Szczyżański. » więcej