» Webkomiksy » Dług Króla

Dług Króla


wersja do druku

Dług Króla
Paweł 'Szaweł' Płóciennik Ur. 18 lutego w Warszawie. Wychowany na wolskim osiedlu za Żelazną Bramą. Redaktor naczelny magazynu Hardkorporacja; wokalista i tekściarz zespołu Żelazna Brama; rysownik komiksowy; radiowiec (w Radiu Kampus 97,1 fm). Strony:
Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi 2008 Kategoria Profesjonalistów
Paweł Płóciennik o komiksie: Dług Króla to pierwsza cześć serii Pete. Tedyboy. Opowiada ona o rock n'rollowcu Pete, zamieszkałym w Liverpoolu. Tedybojsi, brylantyna na masło, łańcuchy w dłoniach, porachunki między dzielnicami, muzyka rock n'roll - tym przesiąknąć chciałem ten komiks. Kolejna część pt. Dziewczyna z portu ukazała się w Jeju #8. Wkrótce kolejne produkcje spod szyldu Tedyboy. Przy komiksie Dług Króla pomagały mi liczne fotografie z okresu lat 50. i 60. z Liverpoolu i nie tylko. Liczne księgi o grupie The Beatles (która pojawia się również w historii) sporo mi pomogły. Do tego albumy muzyczne, których mam całą kolekcję The Beatles - zrobiły również swoje. Szczególnie te z okresu wczesnego bigbeatu. Winyl się kręci, skóra ciśnie w jajca, a ja wciąż nie straciłem zapału do dalszego przedstawiana życia ulicy prosto z miasta robotniczego Liverpool 1955-1960. Ow Yeah!
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Komentarze

string(15) ""

sirDuch
    +
Ocena:
0
Niezła koncepcja graficzna (choć pozostawia niejasne wrażenie że gdzieś już coś podobnego widziałem), dobrze dobrana do typu opowieści.
Ogólnie klimacik historii jak dla mnie spoko.

Mimo że epizod jest zamknięty czuje się że to tylko część szerszej opowieści. Z chęcią przeczytam kolejne fragmenty.
21-06-2009 10:36
~Nick Drake

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
świetny komiks.

z ostatniego Jeju znam drugi odcinek serii o Tedyboyu i jak dla mnie to jest jedna z najmocniejszych pozycji w całym magazynie.

Zamieszczony powyżej pierwszy odcinek też świetny, rysunki może nie powalają, ale historia broni się sama. No i klimacik.

Zaskakująco dojrzałe bym powiedział :)


Czekam na dalsze odcinki, jak tak dalej pójdzie to może z tego wyjść jedna z najciekawszych serii.

Powodzenia.
26-06-2009 11:34
Krishakh
   
Ocena:
0
Heh, ciekawostka :).
30-06-2009 09:50

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.