string(15) ""
» Blog » Deus Ex The Shell
24-04-2013 09:44

Deus Ex The Shell

Odsłony: 39

Deus Ex The Shell
W temacie stareńkiego Deus Ex-a powiedziano, wydawałoby się, już wszystko. Okazuje się jednak, że wielokrotnie rozbierana na czynniki pierwsze gra wciąż potrafi inspirować. Wypłynąwszy w cyfrowego przestwór oceanu trafiłem niespodziewanie na rodzynek w postaci fanowskiej animacji. Rodzynek nie jest może pierwszej świeżości i ten i ów może rozpoznać na nim ślady swoich zębów ale na przestworzu się nie wybrzydza.

Utrzymana w gitsowej estetyce animacja przedstawia scenę pojmania Paula Dentona w hotelu 'Ton. Autor pozwolił sobie na pewną swobodę twórczą w odtwarzaniu wydarzeń - to JC przyprowadza Paula do hotelu i to Paul pomaga mu się z niego wyprowadzić. Zuchom z UNATCO przewodzi Gunther Hermann, MIB's zaś pojawiają się po wszystkim z ofertą planu emerytalnego dla niepokornego agenta serii N.

W komentarzach youtubkowych pojawił się głos zachęcający do uruchomienia projektu na KS, który dałby autorowi animacji środki na popełnienie filmu pełnometrażowego. Szkoda, że nawet w przypadku pozytywnego odzewu fanów, projekt taki rozbiłby się najprawdopodobniej o barykadę praw autorskich. Niemniej - enjoy!Dla podbicia nostalgia factor - kadr z oryginału:

Komentarze


Aesandill
   
Ocena:
+5
Idę zainstalować :)
24-04-2013 09:51
Got
   
Ocena:
+1
Aż wstyd się przyznać ale nigdy nie grałem :C
Pora nadrobić!
24-04-2013 10:40
Squid
   
Ocena:
0
Modele i montaż momentami nie tak dobre, jak w solidnym anime, ale światło, cień i kolory - wyśmienite!
25-04-2013 10:46
de99ial
   
Ocena:
0
Odbijałem się od tej gry kilka razy. Nie wiem kiedy w końcu pokonam tę niechęć.

Na pocieszenie - od ME też odbijałem się ze trzy razy, ale w końcu pokonałem siebie. Gra - pierwsza część - jest dobra, ale saga.... Pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza finał.
25-04-2013 11:09
Cherokee
   
Ocena:
0
@Squid - heh, chyba jestem słuchowcem, bo moją uwagę zwróciła przede wszystkim strona audio. Świetnie dobrane głosy postaci, zwłaszcza Hermann, takaż muzyka, będąca udanym nawiązaniem do oryginału, no i ten szum deszczu, gdy GH wygląda przez okno w ciemny zaułek. Padający deszcz i policyjne syreny... Very cyberpunkish. ;-)
25-04-2013 16:11

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.