string(15) ""
» Blog » Debata Trollmistrzów
10-07-2012 12:12

Debata Trollmistrzów

Odsłony: 8

Czas na debatę pomiędzy dwójką debiutujących trollmistrzów, celebrytów Poltera.

 

Postanowiłem zaprosić obu celebrytów do małej, kulturalnej debaty, w której przedstawią różnice pomiędzy swoim trollowaniem, dzięki czemu będziemy mogli lepiej ich poznać. Byc może niektórym z nas pomoże to również podjąc decyzję, który z nich stanie się naszym autorytetem.

 

A ci jak wiadomo, non disputandum są.

 

Żeby debata była sprawiedliwa, nie zaproponowałem obu twórcom stworzenia listy pięciu pytań, na które będzie musiał odpowiedziec zarówno pytający, jak i pytany. W zamian, wszystkie pytania napisałem ja.

 

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by publicznośc zadawała pytania "z sali" - zastrzegam jednak, że uczestnicy debaty nie mają obowiązku na nie odpowiadac, a pytania wybitnie złośliwe lub krytyczne bedą leciały, podobnie wszelkie ewentualne przejawy trollerki, pyskówek z autorami, docinków itd.

 

Pamiętajcie proszę o tych zasadach. Ja sam ograniczę się do mediowania i moderowania.

 

Zanim jednak przejdziemy do samej debaty, czas poznac naszych zawodników.

 

W niebieskim narożniku Zigzak.

W czerwonym narożniku DeathlyHallow.

 

(kolory wybrałem nie po awatarkach, a kolejność niealfabetyczna)

 

Co zaś do samej formy odpowiadania na pytania - proponuję, aby autorzy odpowiadali pojedynczo na każde pytanie w komentarzach ponizej notki - gdy obaj odpowiedzą na pytanie pierwsze, przechodzimy do pytania drugiego itd. Gdy już odpowiedzą na wszystkie 15, przyjdzie czas na pytania od publiczności. Oczywiście jeśli powstaną jakieś wątpliwości co do odpowiedzi, publicznośc może się dopytywac - ale zbyt długie dyskusje będę ucinał. Każda odpowiedź na jedno z piętnastu pytań będzie doklejana w notce, aby lepiej się je śledziło.

 

Tak więc przed wami lista 15 pytań, które ułożył wasz prowadzący. Chwytajcie się za pomidory, ziemniaki i puste butelki po browarze. Możecie rzucac też oczywiście kwiatami, majteczkami i innymi dowodami uznania, jeśli uznacie, że autorzy na nie zasługują. Pamiętajcie jednak, by rzucac z szacunkiem.

 

Oto pytania:

1. Jakie są źródła inspiracji z których czerpiesz do trollowania?

 

Zigzak: Głupi ludzie i ciasne poglądy. Czasem darcie łacha z czyjejs wpadki albo przejęzyczenia. Tylko tyle i aż tyle.

 

DeathlyHallow: Jestem samoukiem wychowanym na ulicy, nikt nie uczył mnie trollować, zdaję się na siebie.

 

2. Jak wygląda wasza strategia trollowania na Polterze, w zależności od rozmówcy oraz sytuacji?

 

Zigzak: Trudne pytanie. Ale zwykle najlepiej bić w miękkie i tam, gdzie sięodslania, by wyprowadzic z równowagi. Im wiekszy damadż, tym bardziej sie wkurza, przez co jakosc trollerki się obniza, ale za to rosnie furia u oponenta.

 

DeathlyHallow: Jak zapewne zauważyli moi fani trolluję jedynie Zigzaka, bo jest głupi. Ciężko się do tego dostosować, zwykle stosuję metodę Stanisławskiego.

 

3. Jakie są wasze metody doskonalenia swojego trollowania? Ćwiczycie poza Polterem?

 

Zigzak: Nie, tylko na Polterze. Doskonalę zas poprzez celową prowokację i badanie reakcji.

 

DeathlyHallow: Człowiek się z tym rodzi. Zdarza mi się trollować fb i twittera wpisami o polityce. Dobry trening,

 

4. Trollowanie a Polter. Jak to w skrócie wygląda?

 

Zigzak: Wygląda to tak: Polter = trollowanie (fun) + inicjatywki (powaznie)

 

DeathlyHallow: Malaggar jest tu dobry, ale nie umie się zaangażować, dystans i poza ironisty go zgubią.

 

5. Jak realizujesz, zaczynasz flejm na Polterze?

 

Zigzak: Zaczepiam najgłosniejsze dziecko w piaskownicy. Albo to płaczące, albo to krzyczące na innych.

 

DeathlyHallow: Szukam komci Zigzaka, sprawdzam czy są głupie i zawsze są, potem już leci.

 

6. Jaki model odpowiadania na czyjeś argumenty dominuje w twoim trollowaniu?

 

Zigzak: Bezposredni i szczery, ale z zachowaniem (powiedzmy) dobrego smaku. Wolę ironię niż jechanie po kimś osobiście, albo wyzywanie kogoś od najgorszych. Uwazam takie zachowania za niesportowe.

 

DeathlyHallow: Moja osobista metoda jaką skromnie nazywam 'merytorycznym berserkerem'.

 

7. Skąd czerpiesz naukowe źródła do flejmowania w dyskusjach?

 

Zigzak: Z wiedzy wlasnej, doswiadczeń, obserwacji mistrzow trollerki, internetu i samych tez stawianych przez oponentów - bardzo często pojawiają się dziury logiczne w ich argumentacji, wiec da się ją obrócic przeciw nim samym.

 

DeathlyHallow: Z Harry'ego Pottera.

 

8. Z jakich narzędzi korzystasz podczas trollowania na Polterze? Jakie byś polecił?

 

Zigzak: Jestem purystą, raczej nie stosuję takich narzędzi jak obrazkowe memy - czasem jakas piosenka albo filmik z youtuba - ale to tak od święta. Cytaty z filmów - te czasem stosuję. Nie lubię posilkowac się wiki, ani ludzi, ktorzy to robią. Zwykle jest to niesportowe. Podobnie z autorytetami - tu juz musi sie toczyc naprawde powazna bitwa, by sięgac po taki kaliber. Wyciaganie go do malych sprzeczek uwazam za niesportowe.

 

DeathlyHallow: Nie odpuszczać, nie machać ręką. Odpuścisz bucowi - podwoisz jego samoocenę. Troll musi umieć się poświęcić w walce z innym trollem. Zejść z piedestału. Pobrudzić sobie ręce. Żeby potem inni mogli dyskutować w oczyszczonej atmosferze.

 

9. Wymień jeden lub dwa elementy trollowania, z którym nigdy się nie spotkałeś poza twoim trollowaniem.

 

Zigzak: Cel, jaki temu przyswieca. Ludzie zwykle strasznie się angazują w swoją prawdę, mają jakąś misję w trollowaniu - a mnie chodzi o zabawę. Dystans jest najwazniejszy.

 

DeathlyHallow: O dziwo tutaj ludzie lubią jasną granicę między wypowiedzią ironiczną a na serio. Ja lubię poruszać się w szarej strefie. Dobra wypowiedź to taka, w której płaszczyzny trollerskiej i merytorycznej nie da się wyraźnie oddzielić.

 

10. Jakie jest spektrum tematów, zagadnień, na które flejmujesz?

 

Zigzak: RPG i Mojsze RPG. Prawdy Objawione. Etyka. Wszędzie tam, gdzie mozna znaleźć fanatyków i idiotów. We feljmy polityczne i religijne zwykle sie nie mieszam. Nawet jesli dyskutują debile - ograniczam sie do obserwacji, a czasem nawet apeluję o spokój. Nie dyskutuję też z ludźmi, ktorzy tracą zdrowy osąd ze względu na emocje. Ale czasem się nimi bawię. Są śmieszni.

 

DeathlyHallow: Polityka, religia, gry rpg, muzyka rozrywkowa, nierostrzygalne spory metafizyczne, Harry Potter.

 

11. Co cię urzekło w trollowaniu, że postanowiłeś obrać tę drogę zdobywania popularności?

 

Zigzak: Zawsze lubilem gnoic mędrków z monopolem na prawdę. I udowadniac im, ze się mylą.

 

DeathlyHallow: Robię to poniekąd z musu. Popularność to miły dodatek, ale nie pozwalam, by woda sodowa uderzyła mi do głowy.

 

12. W jakiego typu użytkowników celujesz trollem i czy uważasz, że mogą znaleźć się inni użytkownicy z którymi można trollować?

 

Zigzak: Celuję w głupców i fanatyków. Fascynują mnie także psychole - igranie z ogniem to w koncu moja maksyma - "stosy nie rozświetlą ciemności, ale dobry flejm daje ciepło" - czyli wiem ze nic nie zmienię, ale przynajmniej posmiac sie mozna - a z głupot smieje sie najlepiej. Zwlaszcza objawianych tonem mędrca. Fajnie się trolluje z inteligentnymi ludzmi - lubię trolfiesty z Malaggarem i Drachem na ten przyklad. Nuriel potrafi byc upiersliwy, jak się zaweźmie, ale zawsze dyskusje z nim są fascynujące. Moim prywatnym ulubieńcem jest oczywiscie prowadzący tą debatę.
Nie lubię natomiast, gdy zaczepiają mnie dzieciaki w stylu DH czy Krzemyka.

 

DeathlyHallow: Zigzak. Tylko. Inni są spoko.

 

13. Jak oceniasz praktykę swoich działań, na podstawie pytania 2. i 10.?

 

Zigzak: Pierwsze miejsce wsrod blogow Polterowych? Opinia buca i chama, gnojącego co większych buców? Opinia seksistowskiej swini? Jakoś tak... Bardzo dobrze sie z tym czuję, mam wrazenie pewnego balansu pomiędzy trolladą a powazną dzialanoscią - staram się, by mnie zarowno kochali jak i nienawidzili. Tak jest ciekawiej.

 

DeathlyHallow: Zawsze może być lepiej. Zigzak nie zmądrzał, więc trudno mówić o jednoznacznym sukcesie.

 

14. Z jakiego trollerskiego/flejmogennego wyczynu jesteś najbardziej dumny i dlaczego?

 

Zigzak: Był ktoś taki kiedyś - nazywał się Laveris.

 

DeathlyHallow: Nie myślę o tym w ten sposób, częściej roztrząsam niewykorzystane możliwości i popełnione błędy.

 

15. Co sądzisz o swoim współdyskutancie? Jak myślisz, gdzie widzisz jego największą siłę, a największą słabość?

 

Zigzak: - fantyzm i upór - to grozne cechy. Ale są też latwe do obrócenia na swoją kożyść. Najslabszy punkt? Nieumiejętnosc trzymania nerwów na wodzy, brak klasy i doświadczenia.

 

DeathlyHallow: Jego [Zigzak - przyp. moderatora] największa słabość to zupełnie niczym nie podparta arogancja i pogarda dla inaczej myślących. Nie da się też nie wspomnieć o suchym poczuciu humoru i seksizmie. Siłą jest niewątpliwie jego upór, zauważalna erudycja oraz panowanie nad językiem pisanym.

 

Dla potomności, komentarz Zegarmistrza na temat odpowiedzi Zigzaka:

1) Głupi człowiek i ciasne poglądy. Czasem darcie łacha z czyjejs wpadki albo przejęzyczenia. Do tego dużo wolnego czasu. To źródła sukcesu Zigzaka.

2) Znaleźć coś, co wystaje, chwycić i nie puszczać. Ściągnąć do swojego poziomu i pokonać doświadczeniem.


3) Niestety prawdopodobnie mówi prawdę. Świadczy to o tym, że jest bardzo groźnym trollem.


4) W Zigzak, prawdopodobnie na skutek samorzutnej ewolucji opracował bardzo niebezpieczne połączenie kilkudziesieciu technik trollingu, z ktorych natury prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy. Jak wiele innych, silnych trolli operuje głównie o swoją jaskinie.


Podstawę jaskini Zigzaka stanowią techniki: Worek Świętego Mikołaja (Zigzak pozyskuje poparcie i sympatię innych userów organizując inicjatywy i rozdając prezenty), Tysiąc Żywych Tarcz (pozyskani przez Zigzaka followersi stają w jego obronie i popierają jego wypowiedzi, nawet jeśli są głupie, bo nie wypada im odmówić) oraz Oślepiająca Aura Sympatii (Zigzak dzięki pierwszej technice ma opinię sympatycznego, więc omija go moderacja, a w razie linczów zwykli userzy, zamiast się przyłączyć stoją z boku).


5) Wychodząc z jaskini Zigzak zazwyczaj stosuje techniki Jedna Zapałka Podpala Wieś + Blask Płomieni Wabi Trolle (czyli wchodzi pod cudzy blog, pisze coś głupiego, w wyniku czego zbieraja się trolle i dochodzi do wielkeij kłótni) lub Przyszedł Troll I Zrobił Kupę (wchodzi pod blog i pisze coś głupiego, w wyniku czego notka też wydaje się głupia).


W walce z innymi trollami ufortyfikowanymi w swoich jaskiniach Zigzak stosuje zazwyczaj technikę Szympans Rzuca Kupy Z Drzewa, to jest pisze notkę na swoim blogu kompromitującą cel, w wyniku której ten musi wyjść ze swojej nory i podjąć walkę we wrogim sobie środowisku, lub zostać u siebie i przegrać walkowerem.


6) Ja, Ekspert! + Betonowa Twierdza Umysłu + Tron Pychy + Instant Selektywna Ślepota + Niezmierzona Fosa Ignorancji + Misjonarski Zapał w defensywie.


Toń W Potoku Wymowy + Spadnij Ze Ściany Tekstu + Niemożliwe Do Odczytania Kipu Linków + One Man Zerg Swarm w ofensywie.


7) Technika Ja, Ekspert sprawia, że Zigzak jako ekspert od wszystkiego nie potrzebuje naukowych źródeł. Instant Selektywna Ślepota sprawia, że Zigzak ignoruje fakty przeczące jego tezom, popełniane przez siebie błędy oraz nie musi zapoznawać się ze źródłami. Pozwala mu to częściej w turze kontratakować technikami ofensywnymi. Niezmierzona Fosa Ignorancji, Tron Pychy i Betonowa Twierdza Umysłu sprawiają, że jest de facto odporny na argumenty przeciwników.


8) Brak konieczności dodatkowego komentarza.


9) Brak takowych elementów. Zigzak jest typowym trollem łączącym zapędy misjonarskie z oślim uporem. Jedyna różnica polega na tym, że urósł do bardzo dużych rozmiarów.


10) RPG i Mojsze RPG. Prawdy Objawione. Etyka. Wszędzie tam, gdzie można znaleźć fanatyków i idiotów. Przy czym technika Ja, Ekspert sprawia, że fanatykiem i idiotą Zigzakowi jawi się każdy, kto się z nim nie zgadza.


11) Cytujac Zigzaka "Zawsze lubilem gnoic mędrków z monopolem na prawdę. I udowadniac im, ze się mylą." Technika Ja, Ekspert w połączeniu z Tronem Pychy sprawia, że każdy, kto nie zgadza się z Zigzakiem degradowany jest do poziomu mędrka.


12) Technika Tronu Pychy sprawia, że Zigzak znajduje się poza zasięgiem zwykłych ludzi i ich krytyką. Ich opinie dla niego się nie liczą. Prawdopodobnie jedynymi, jednostkowymi atakami, jakie mogą go dosięgnąć są uderzenia silnych trolli opierających swoje metody o Życzliwą Neutralność w rodzaju Dracha.


Prawdopodobnie jednak, gdyby wdali się w nim w walkę zostaliby ściągnięci do jego poziomu i pokonani doświadczeniem, jak wszyscy inni. Mogliby też bardzo poważnie się ubrudzić.


13 i 14) Komentarz jest zbędny.


15) Zigzak jest wyjątkowo groźnym trollem. Fanatyzm, ślepa głupota, ignorancja, protekcjonalny ton i ośli upór sprawiają, że de facto nie ma wad i nie jest możliwe pokonanie go konwencjonalnymi metodami. Jest w stanie w pojedynkę walczyć z nawet kilkunastoma innymi, silnymi i zdolniejszymi trollami.


Mimo to jego siła polega głównie na bardzo prymitywnych metodach, które używa mimo wszystko bez stylu. Wskazuje to, że nie rozumie, jak działają jego techniki na wyższym poziomie. Jego metody bazują na przytłoczeniu przeciwnika przewagą doświadczenia oraz dużą ilością HP i prawdopodobnie sprytny troll stosujący niekonwencjonalne metody mógłby go pobić.

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

44573

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
A ja jestem Duchem Snietym! Ty i ten "zigzak" mozecie byc moimi Maryjkami bede was zapladnial!
10-07-2012 16:42
~WiedzminkoŁaj

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Popieram Kokosanka w sprawie osób płci żeńskiej mających aspiracje do bycia męską... :)
10-07-2012 16:42
44563

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Sam sie zapladniaj zboczencu jeden! Za kare nie podpisze z toba faktury na reklame na Polterze!!!
10-07-2012 16:44
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Beamhicie - ale polecając, masz mozliwosc wsparcia Laverisa w jego drodze do korony polterblogów. Oraz, jesli zbierzesz wiecej chętnych, wpis ma szansę trafic do CD action :)
10-07-2012 16:46
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
wow, wow, kaczory
10-07-2012 16:46
Drachu
   
Ocena:
+7
No żesz kurwa mać!
Gdzie Wy pracujecie? Kto Wam płaci za pisanie takich bzdur z roboty?

Mal - moja lista nie była pełna, po prostu podałem przykłady stylu jaki lubię i jakiego nie lubię. Generalnie pyskówek zbyt długich nie czytam - jeśli komuś się chce wdawać w kilkunastopostowy spór "wcale nie - wcale tak - jesteś głupi - sam jesteś głupi", to mi się nie chce tego czytać. Dlatego słabo znam np. styl trollerki Zigzaka, bo flejmy pod jego notkami mają po kilka stron - czyli dla mnie za dużo.
Tak samo nie lubię wychodzenia na ostro. Ja mogę sobie czasem pożartować, ale kwasić się z ludźmi nie lubię. Nawet przed moją króką listą wahałem się, czy aby nie za mocno.

Polter miał swego czasu kilku mocnych zawodników, którzy potrafili naprawdę dobrze żreć się w necie. Ignorowanie części notek, a kłócenie się z pojedynczymi zdaniami wyrwanymi z kontekstu. Subtelne przeinaczenia, spychanie rozmowy na inne tory, a do tego wsparcie grupy - to byli mistrzowie, nie do zajechania w swoim otoczeniu. I jak wychodzili "na noże" to było ostro (inna sprawa, że wychodzili na te noże tylko od wielkiego dzwonu).

BTW - wbrew temu co piszą Zigi i Zegarmistrz, to nie miałem się nigdy za trolla i lubiłem myśleć, że piszę raczej na temat. Jasne, żarcik tu czy uwaga tam są fajne, ale żeby tak uczciwie wkurzać ludzi, to nie dla mnie.

PS. Ja na razie znikam. Wrócę jak się uspokoi.
10-07-2012 17:05
Salantor
   
Ocena:
+7
Do zobaczenia za rok, Drachu.
10-07-2012 17:08
44563

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nasz sztab postara sie aby juz sie nigdny nie uspokoilo wiec żegnaj Drachu nasz brachu!
10-07-2012 17:12
zegarmistrz
   
Ocena:
0
No żesz kurwa mać!
Gdzie Wy pracujecie? Kto Wam płaci za pisanie takich bzdur z roboty?


Ja dziś odbębniam weekendowy dyżur w robocie i mam spokój. Chciałem iść na basen, ale pada.

Btw. Czasem mówię troll na każdego dyskutanta. Taki skrót myślowy. Akurat ty mógłbyś robić za internetowego świętego.
10-07-2012 17:48
Malaggar
   
Ocena:
+1
mógłbyś robić za internetowego świętego

Gdybyś nie był trollem.
10-07-2012 17:51
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Zalogowani, nie zamieniajcie nam blogosfery w miejsce walk prozigzakowców i antyzigzakowców. Proszę :(
10-07-2012 17:53
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Chlopcy, już przestańcie mi dodawać statusu legendy, juz biedny Salantor się wystraszył Trójcy. Było fajnie, ale jeśli wam zależy na pomniejszeniu mojej legendy, to nie dorzucajcie do niej węgla - ognia tym nie zadusicie, a dajecie tylko więcej paliwa.
Legendy umierają lepiej, gdy się o nich zapomina. Ale widząc zaangażowanie co bardziej wesołej częsci polterowiczów, na razie wszystko wskazuje, że będę żył wiecznie i śnił się po nocach co niektórym polterowiczom, dopóki mi się to nie znudzi.
Więc, jesli chcecie cos zrobic dobrze, posluchajcie porady trolla, ktory wam mówi, jak go można zniszczyć - przestańcie się podniecać każdym moim słowem.
Dzis z wlasnych lęków stworzyliście hydrę wielogłową - to jest właśnie ta masowa histeria. I ja się nią sycę, jest jak wysoko oktanowa benzynka dla mojego miotacza ognia. Chcecie miec spokoj od zigzaka? Przestańcie go zaczepiać. I reagowac histerycznie na jego zaczepki.
Tylko pytanie - co będziecie wtedy robić? Wszak większość krzykaczy tutaj nie robi prawie nic innego.
Zanudzilibyście się bez takich jak ja. Bo w koncu kopanie szczeniaczków to nie to samo, co rzucenie się kupą na zigzaka, prawda? Mentalnosc gryzących ta sama, ale nagroda jakby mniejsza, gdy kopiemy bezbronne cielęta.
Dlatego tez nie konczycie flejmu, dlatego wciąż się ciskacie - bo mnie to bawi, bo was prowokuję celowo, bo dajecie się wmanewrować. Ale najbardziej dlatego, że chcecie tego.
Gdybyscie chcieli wygrac z zigzakiem, zapomnielibyście o nim.
Pozdrawiam.
10-07-2012 17:58
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4
Potwierdzam, ten zigzak jest naprawdę.
10-07-2012 18:03
Szarlih
   
Ocena:
+2
Czemu trollfeście umierasz?
10-07-2012 18:25
~trollfest

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Bo jestem już nudny i nikomu niepotrzebny :(
10-07-2012 18:28
Alkioneus
   
Ocena:
+1
Ale jaja, ale draka
zigzak jedzie zigzaka
10-07-2012 18:34
44578

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Zigzak moj maly klonie, ladnie odwracasz kota ogonem, jestem z ciebie bardzo dumny.

Jednak czym sam sie w sumie chwalisz, jestes strasznie narcystycznym chamem, wiec twoja logika jest oparta na blednym zalozeniu.

My tu nie jestesmy po to zeby trollowac ciebie.
10-07-2012 19:06
44563

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
My tu jestesmy zeby trollowac caly portel przez pryzmat twojej osoby. Dlatego ze jestes najwiekszym krzykaczem na Polterze to wzielismy sobie ciebie na nasz sztandar.
10-07-2012 19:08
Alkioneus
   
Ocena:
+1
ktoś po prostu dosłownie wziął do serca metaforę o walce z wrogiem jego własną bronią
10-07-2012 19:11
44573

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
I bedziemy na nim tak dlugo az wszyscy zgodnie przyznaja ze z tego kiedys fajnego portalu zostaly zgliszcza a zwykle buce i wsioki zrozumieja co znaczy prawdziwy trolling


P.S. mamy na tym portalu juz 8-10 kont i bedzie ich wiecej.
10-07-2012 19:12

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.