string(15) ""
» Blog » Dark Heresy II - przedsprzedaż
27-10-2014 20:19

Dark Heresy II - przedsprzedaż

W działach: RPG | Odsłony: 1245

Dark Heresy II - przedsprzedaż

Przedsprzedaż ruszyła. Po raz pierwszy od dawna działam wbrew sobie i wydaję całkiem sporą kwotę na grę fabularną, której na dobrą sprawę bardzo mocno nie potrzebuję. To w zasadzie jakieś czary, bo już dawno temu obiecałem sobie, że nie będę kupował podręczników by stały na półce.

Tym razem jest inaczej. To nie odgrzewany kotlet sprzed 10 lat, gra autorska aspirująca do miana profesjonalnej ani niszowy system indie. Copernicus sięga po system, który ukazał się kilka miesięcy temu. Nie mam wielkiego zaufania do Baniaka, nie jestem wielkim fanem tłumaczeń Kastora, ale potrafię zaufać wydawcy. Wpadkę z Chromebookiem 2 litościwie przemilczę. Kupuję Dark Heresy 2, bo to jednak jest gra fabularna, wokół której może powstać większy szum - bitewniakowcy mogą sobie przypomnieć, że kiedyś lali kultystów Chaosu bandami łowców czarownic, zabójców trolli i czarodziejów. Wędrowali po Farunie. Pojedynkowali się z Sithami na miecze świetlne. Trzymam kciuki za Przebudzenie ziemi, ale chyba to DH2 ma szansę wyjść poza niszę.

 

Komentarze

Autor tego bloga samodzielnie moderuje komentarze i administracja serwisu nie ingeruje w ich treść.

Araven
   
Ocena:
0

Może mi Ktoś wytłumaczyć, czym Dark Heresy II różni się od mechaniki Warhammera II. Postacie w DH II są znacznie silniejsze niż w tradycyjnym WH II ? Czy nie bardzo? W czym tkwi atrakcyjność tego systemu? Dla mnie to zmiana uniwersum co najwyżej, zamiast tłuc chaos w Starym Świecie, tłucze się go w przyszłości. Co w tym takiego super jest, i innego od Warhammera II edycji?

Na razie nie kupiłem, bo nie bardzo widzę tą atrakcyjność DH II, dla mnie to taki Warhammer II, tyle, że w przyszłości.  Spróbujcie mnie przekonać do zakupu.

29-10-2014 00:44
Vukodlak
   
Ocena:
+8

Różni się tym, że jest bardziej skomplikowana. Reszta to generalnie szczegóły i dekoracje, za wyjątkiem mocy psykerów. Każda profesja ma rozwinięcia +20 do wszystkich cech i dostęp do każdej umiejętności/talentu, tyle tylko, że z różnym kosztem w PeDałkach. Cały sekret w tym, że możesz pobiegać z połer słordem i nawalać 2k10+7 z przebiciem pancerza 6, a przeciwnicy mają wyższe PP, niż drugoedycyjne 5 punktów na lokację ciała. No, dodali jeszcze Percepcję. xD

A ściąganie bitewniakowców do RPG, i vice versa, to ściema. Próbowali przecież przy okazji wydawania II Ed. WFRP i nie było szału. Z Battle jest jak z planszówką: znacznie łatwiej umówić się z jedną osobą i rozegrać czterogodzinną partyjkę, niż zgarnąć trzech kumpli w tym samym dniu (bo praca, bo dziecko, bo żona strzela focha...) i jeszcze wymyślać scenariusz, reagować na rozwalające sesję akcje graczy, kombinować bo jeden płacze, że System Does Matter, drugi że za dużo kości i mu immersja w fabułę cierpi, a trzeci w ogóle nie ogarnia o co chodzi, bo ostatnią sesję miał 7 lat temu i "chyba już z tego wyrosłem"...

Ja też się boję, że przedpremiera zaspokoi nasz rynek RPG i będzie po wszystkim. Chciałbym zobaczyć chociaż jedną kompletną linię wydaną w tym kraju, najbliżej był Earthdawn. Mam nadzieję, że to tylko bezpodstawne czarnowidztwo i będzie fajnie. A że cała ta akcja to najzwyklejszy crowdfunding i badanie rynku pod płaszczykiem "ankiety", zaś Baniak prowadził w nagraniu wesołą propagandę, to sprawa jasna. Chyba nie ma się o co obrażać i żądać szczerości. W handlu RPG mało miejsca na szczerość, więc nie ma sensu być naiwnym i jej oczekiwać.

29-10-2014 00:59
Enc
   
Ocena:
0
@KFC:
Nie napisałem, że kupią.
29-10-2014 05:59
KFC
   
Ocena:
+2
Hmmm to jaki był cel wspominania o nich? :>
29-10-2014 06:38
Beamhit
   
Ocena:
+7

[Uwaga, post żartobliwy]

@Araven

Różni się tym, że w WH teoretycznie poszukiwacze przygód mogą opuścić zaplanowaną przygodę i pójść gdzieś indziej, a akolici w DH jak pójdą gdzieś indziej niż planuje przygoda, to Inkwizytor ich rozstrzela ;)

"Ja też się boję, że przedpremiera zaspokoi nasz rynek RPG i będzie po wszystkim."

Głowa do góry, przecież jest tylu zainteresowanych ludzi! No popatrzcie kto chce kupić lub kupił:

Czarnotup "kupię by postawić tylko na półkę"

KFC "kupię, ale to i tak odświeżona koopa"

Vukodlak "kupię drugi raz to samo, mimo że oszukała mnie banda dysydentów"

XLs "nie będę w to grał, ale kupię"

29-10-2014 09:55
XLs
   
Ocena:
+1

XLs "nie będę w to grał, ale kupię"

Sprostowanie: "Nie mam najmniejszego zamiaru tego prowadzić, jednak mogę zagrać Gracze też kupują podręczniki" ;)

29-10-2014 10:24
KFC
    @Beam
Ocena:
0

Nie wróżę im wielkiego sukcesu jeśli tylko takich mają kupujących :D

29-10-2014 14:54
jakkubus
   
Ocena:
0

@Beamhit

A reszta egzemplarzy wędruje do Anioła Gniewu. ;)

29-10-2014 15:10
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+2

A reszta egzemplarzy wędruje do Anioła Gniewu. ;)

A co? Tylko nimdil moze zbierac  RPGi? Jestem profesjonalnym kolekcjonerem i zawsze kupuje kilka sztuk. Zreszta warto miec duplikat na wypadek gdyby popalcowala sie okladka... ;)

29-10-2014 16:49
Enc
   
Ocena:
0
@KFC: trzymam kciuki, żeby też kupili, tylko tyle.

@Beam: w sumie byłem trochę nieszczery, bo prowadziłem trochę DH1. Gracze mogą chcieć zagrać w DH2.
29-10-2014 18:32

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.