string(15) ""
» Blog » D&D: Ku przygodzie 5e – Wrzesień 2021
02-10-2021 11:35

D&D: Ku przygodzie 5e – Wrzesień 2021

W działach: D&D, przygody, quentin, broń, pancerz | Odsłony: 60

Mamy już jesień. Wieczory są coraz dłuższe, co sprzyja wieczornym sesjom. Mam nadzieję, że materiały z niniejszej aktualizacji przydadzą się Wam podczas nich :)

1. Krwawa Mgła

Przygoda dla 4-5 postaci na 5 lvl. Drużyna będzie musiała przeprowadzić śledztwo, aby ustalić, co wydarzyło się w niewielkiej osadzie i następnie zneutralizować wszystkie zagrożenia. Istotną kwestią jest mierzenie upływu czasu. Mój tegoroczny debiut na Quentinie.

2. Wycieczka po Holandii z szeregowym Websterem

Notka historyczna z okazji 77. rocznicy operacji Market Garden. Na koniec statblock szeregowego Davida Kenyona Webstera, jednego z bohaterów Kompanii Braci.

3. Podwójne bronie 5e

Pamiętacie i tęsknicie za egzotycznymi wynalazkami takimi jak: straszny korbacz, miecz dwuostrzowy, gnomi młot z hakiem, orkowy podwójny topór lub krasnoludzki urgrosh? Notka poświęcona przeniesieniu tych broni do D&D 5e.

4. Puklerz i pawęż 5e

Piąta edycja Dungeons & Dragons wrzuciła wszystkie tarcze do jednego worka. Z kolei D&D 3e rozróżniało aż 4 rodzaje tarcz (nie licząc tarczy ze szpikulcami). W tej notce postaram się przysposobić je do realiów D&D 5e. Poza tym są w niej 2 atuty i zasady opcjonalne dot. biegłości w tarczach.

5. Haladie

Obusieczny sztylet z Półwyspu Indyjskiego składający się z dwóch zakrzywionych ostrzy osadzonych po przeciwległych stronach jednej rękojeści. Ciekawostki o Darth Maulu i Castlevanii gratis ;)

PS: Podczas zbierania materiałów natrafiłem na dyskusję sprzed ponad dekady na forum historycznym osoby o znajomo brzmiącym nicku, która najwyraźniej wstydziła się przyznać, że szuka realnych odpowiedników dwuostrzowego miecza z "dedeków" ;)

6. Maduvu

Połączenie małej tarczy z dwoma rogami antylopy indyjskiej wykorzystywane w tamilskiej sztuce walki Silambam. To była jubileuszowa setna notka na moim blogu :)

1
Notka polecana przez: Exar
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.