string(15) ""
» Blog » D&D: D-Day
06-06-2021 00:23

D&D: D-Day

W działach: D&D, npc, kompania braci | Odsłony: 36

D&D: D-Day

D-Day. 77 lat temu, w nocy z 5 na 6 czerwca 1944 r. rozpoczęła się operacja Overlord, czyli aliancka inwazja na Francję, która miała otworzyć drugi front w Europie. Jako pierwsi do walki zostali wrzuceni spadochroniarze, którzy pod osłoną nocy zostali zrzuceni nad Normandią, aby w jak największym stopniu osłabić niemiecką obronę wybrzeża i tym samym ułatwić zadanie piechocie, która miała wylądować z samego rana na plażach.

Poniżej zostawiam statblocki dla Wintersa i spadochroniarzy. Wcześniej mieliście okazję poznać sanitariusza Eugene'a Roe. Z taką drużyną spokojnie możecie sami spróbować swoich sił w zdobywaniu baterii "88", albo wykorzystać jako NPCów, którzy zagubili się podczas Nocy nad Nocami i zawitali do multiwersum D&D.

Ciekawostka dot. serialowego Wintersa

Pierwotnie w rolę Wintersa miał wcielić się Tom Hanks. Jednak ostatecznie postawiono na realizm i Tom Hanks ostatecznie zadowolił się malutkim kameo w 5. odcinku (Crossroads/Skrzyżowanie) jako brytyjski czerwony beret.

Większą rolą może pochwalić się jego syn, Colin, który w 8. odcinku (The Last Patrol/Ostatni Patrol) wcielił się w rolę młodego porucznika Henry'ego Jonesa, któremu koneksje otworzyły drogę do błyskawicznych awansów (w sumie niewiele mu to dało, bo zmarł w 1947 r. po operacji po wypadku samochodowym).

Na koniec w bonusie odezwa gen. Dwighta Eisenhowera do żołnierzy, marynarzy i pilotów alianckich sił ekspedycyjnych. Ponoć "Ike" wizytując przed inwazją oddziały nie miał odwagi spojrzeć w oczy żołnierzom wiedząc, że bardzo wielu z nich polegnie.

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.