string(15) ""
» Blog » D&D: Cech nosacza (archetyp Łowcy 5e)
13-08-2022 10:42

D&D: Cech nosacza (archetyp Łowcy 5e)

W działach: D&D, klasy, wiedźmin, Ku przygodzie 5e | Odsłony: 102

D&D: Cech nosacza (archetyp Łowcy 5e)

Niedawno z okazji Dnia Darmowych Gier Fabularnych wydawnictwo Copernicus Corporation udostępniło elektroniczny suplement Szkoła Ślimaka do gry fabularnej Witcher RPG opisujący niekanoniczną szkołę wiedźmińską. Zainspirowało mnie to do stworzenia "dedekowego" Cechu Nosacza, ścieżki archetypu dla Łowcy, klasy, która najlepiej oddaje specyfikę wiedźmińskiego fachu.

Wiedźmini z Cechu Nosacza specjalizują się w walce dwoma mieczami i z zabójczą wprawą skupiają swe ataki na upatrzonym celu. Ponadto nie są w ciemię bici i nie dadzą się naciągnąć pierwszej lepszej przekupce. Członkowie tego cechu uwielbiają cebulę i wspominanie starych dobrych czasów. Często zdarza się im romansować z wiedźmami, w związku doskonale znają ich sztuczki. Najbardziej znanym przedstawicielem tej szkoły był Janusz z Sosnowca. Jego kochanką była Grażyna Promocji, zwana również Chytrą Babą z Radomia.

Rozpiska mechaniczna + nosaczowe memy gratis ;)

 

PS: @Radnon czy poza Revised Ranger pojawiła się jakaś próba naprawienia Łowców przez WotC? (samej klasy, a nie archetypów).
 

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.