Już w najbliższą sobotę (11 lutego) we Wrocławiu zaplanowano czwartą edycjaęfestiwalu komiksu niezależnego Złote Kurczaki. Impreza odbędzie się w infopunkcie/kawiarni Barbara (ul. Świdnicka 8c) i będzie trwała od godziny 11:30 do około 21:00. Organizatorzy udostępnili program, nominacje do nagród oraz kilka dodatkowych informacji.
Program imprezy:
- 11:30 — Oficjalne otwarcie.
- 12:00-12:30 — Spotkanie z grupą artystyczną Warchlaki.
- 12:35-13:05 — Spotkanie z artystką Anną Krztoń.
- 13:10-13:40 — Spotkanie z królem SZLAMU – Łukaszem Kowalczukiem, autorem super serii Vreckless Vrestlers.
- 13:45-14:25 — Spotkanie z węgierską grupą BP ZINES (HU) (spotkanie w języku angielskim).
- 14:30-15:10 — Spotkanie z Marcinem Surmą aka: XULM.
- 15:15-16:10 — Spotkanie z Berlińskim artystą Mawil'em (DE) (spotkanie w języku angielskim).
- 16:15-17:10 — Spotkanie z rozchwytywaną na zachodzie Katarzyną Niemczyk współpracującą z amerykańskim wydawnictwem Marvel.
- 17:15-18:10 — Spotkanie z angielskim dżentelmenem Jackiem Teagle'em (UK) (spotkanie w języku angielskim).
- 18:15-19:00 — Spotkanie z Michałem Słomką z międzynarodowego wydawnictwa CENTRALA.
- 20:00-20:30 — PREMIERA! Pokaz specjalny Filmu: The Absence of Eddy Table Dava Coopera i Rune Spaans.
- 20:30 — Wielka Gala wręczenia Złotych Kurczaków.
- 22:00 — Złoto-Kurczakowe Afterparty.
Nominacje do nagrody Złote Kurczaki 4:
Kategoria ZIN:
- Bart #2
- Biedacy
- Darmozin
- Monstwór
- Warchlaki #2
Kategoria SCENARZYSTA:
- Anna Krztoń (First Weeks, Szkice z wakacji, The Cracow Period)
- Bartosz Sztybor (Roznosiciel, Wujcio Andrzej i litery, Zbliżenia międzyludzkie, Złota rybka)
- Jacek Frąś (Melon Integral Special Edition)
- Jan Mazur (Żywa biblioteka)
- Kuba Ryszkiewicz (Nie przebaczaj 2)
Kategoria RYSOWNIK:
- Anna Krztoń (First Weeks, Szkice z wakacji, The Cracow Period)
- Filip Myszkowski (Bezból)
- Łukasz Mazur (Domek w środki lasu żywych trupów)
- Marianna Strychowska (Nie przebaczaj 2)
- Zavka (Głodny Jaś i żarłoczna Małgosia)
Kategoria OKŁADKA:
- Bart #2 – Filip Wiśniowski,
- Bezból – Filip Myszkowski,
- Domek w środki lasu żywych trupów – Łukasz Mazur,
- Głodny Jaś i żarłoczna Małgosia – Zavka,
- Warchlaki #2 – Barbara Okrasa.
Kategoria KOMIKS:
- Domek w środki lasu żywych trupów – Łukasz Mazur,
- Głodny Jaś i żarłoczna Małgosia – Zavka,
- Melon Integral Special Edition – Jacek Frąś,
- Nie przebaczaj 2 – Kuba Ryszkiewicz, Marianna Strychowska,
- Szkice z wakacji – Anna Krztoń.
Zwycięzców Złotych Kurczaków za 2016 rok poznamy już 11 lutego podczas oficjalnej gali wręczenia nagród.
Zapowiedziane premiery komiksowe:
- Pomściciele #2 (Bazgrolle)
- Jeff Job Hunter (Bazgrolle)
- The Muscle Kids (Bazgrolle)
- Maciej F. Trump: Pussy Grab (Bazgrolle)
- Profesor Lavone i 24 godziny śmierci (Bazgrolle)
- nowy numer eMeFKi News
- nowy komiks Jacka Teagle'a
- nowa pozycja z serii DARO the HERO
Dodatkowe materiały:
Na portalu SounCloud można posłuchać podcastu wydawnictwa Bazgrolle na temat Złotych Kurczaków:
Teaser filmu The Abscence of Eddy Table (2016):