string(15) ""
» Blog » Cześć + WTS
22-06-2012 00:48

Cześć + WTS

W działach: Nowe Pokolenie | Odsłony: 3

Cześć wszystkim!
Za radą Zigzaka pragnąłbym przedstawić wam nowy projekt WTS razem z prośbą o pomoc i rady. Tak więc postaram się tu streścić to co napisałem w tym (http://forum.polter.pl/WTS-MK--Nowe-Pokolenia.html-vp1178872.html#p1178872) temacie.

Inspiracje:
-Kreskówka Wakfu
-Mangi typu Shonen
-Komiksy o nasteletnich bohaterach (Teen Titans, Young Jusyice)

Główne założenia
-Kilka(naście?) ras metaludzkich wykraczających poza Tolkienowski kanon.
-Wyyysoki poziom magii.
-Postacie graczy jako młodzi-gniewni chcący zmienić oblicze świata w jakiś sposób.
-Konwencja heroiczno-mangowa
-Odłożenie na bok kwestii logiki względem naszego świata i tutejszych zasad fizyki
-Rule of Cool

Skrócona wersja historii świata, lekko zmieniona:
Było sobie Imperium rządzone prze dwie kasty, Magów (szlachta) oraz kapłanów. Magowie byli raczej despotycznymi władcami i chłopstwo nie miało się najlepiej. Oczywiście próbowali się buntować, ale każdy taki bunt był szybko pacyfikowany.Rzecz zaczęła się zmieniać gdy nadeszła nie dokreślona jeszcze katastrofa.]
Zmusiła ona ludzi do ucieczki. Część z nich postanowiła szukać schronienia w innych wymiarach. Potężni magowie stworzyli portale przez które mogli przejść tylko wybrani. Oczywiście nie brano tylko magów, ale każdy musiał sobie zasłużyć. Każdy mag wraz ze swoją świtą przeniósł się do innego wymiaru.
Po zapieczętowaniu portali magowie utracili połączenie ze źródłem swojej mocy. Jednak wszyscy ludzie zaczęli wchłaniać naturalną magią obcych światów. Dzięki temu szybko zapomniano o dawnych podziałach społecznych. Mimo to po paru pokoleniach magowie urośli do rangi proroków, a następnie bóstw. Po paru wiekach (lub ponad tysiącleciu, zależy kogo pytać) okazało się, że niebezpieczeństwo minęło. Można wracać do domu.
Okazało się, że Imperium przetrwało, skupiając całą nienawiść ludu na tchórzach i zdrajcach którzy uciekli w chwili gdy byli najbardziej potrzebni. Nie tylko przetrwało, ale i rozwinęło się. Bez nadzoru magowie mogli sięgnąć po zakazane do tej pory ścieżki magii. Dało im to niespotykaną do tej pory potęgę.
Dzięki zaskoczeniu i nowej magii nowym ludziom udało się wydrzeć wystarczająco ziemi by móc powrócić w pełni i zacząć tu życie na nowo. Jednak przez lata izolacji ludzie stali się nieufni wobec innych. Nie dość, że imperium prowadziło z każdą nacją wojnę, często dochodziło do sporów pomiędzy nimi. Doprowadziło to do szybkiego zepchnięcia nowo przybyłych do defensywy. Po kilku latach wojny doszło do statusu quo. Na obrzeżach imperium powstało parę niedużych państw częściowo od niego uzależnionych. Wiadomo jednak, że ten stan nie będzie trwał długo.

I tu do akcji wkraczają nasi bohaterowie. Młodzi, gniewni, chcący zmian i władającymi niespotykanymi do tej pory mocami. Dlaczego? Teraz każdy z nich ma sobie krew maga założyciela, więc po powrocie magia obcych światów zaczęła rezonować z tutejszym splotem. Nowe pokolenie jest więc dużo potężniejsze niż ktokolwiek przedtem. A przynajmniej ma dość potencjału by takim zostać.

Każda pomoc zostanie z chęcią przyjęta. Napisana wyżej historia to wersja skrócona i poprawiona tego z forum. Jeśli ktokolwiek będzie miał pomysły które lepiej będą realizować główne założenia, chętnie je przyjmę.

Dzięki, że dotarliście aż tutaj.
Jaqob

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
+4
Cool story bro.

Jakbyś przeczytał ten tekst jeszcze raz, to by się o wiele lepiej czytało innym.
22-06-2012 02:49
Eva
   
Ocena:
+1
Lepiej czy nie - ale być może dałoby się z niego więcej zrozumieć. To znaczy ja aktualnie nie kumam którzy są którzy, co jest "obce", co jest "tutejsze" i w ogóle niczego po "bliżej nieokreślonej katastrofie".
22-06-2012 17:32
Tyldodymomen
   
Ocena:
+1
Anima Prime.
22-06-2012 19:14
   
Ocena:
+1
Sorry za ten chaos. Wczoraj o północy wydawało się to dużo logiczniejsze.
Postaram się to jakoś ogarnąć i w zgrabnej formie wrzucić na forum bo nie znalazłem możliwości edytowania wysłanej już notki.
22-06-2012 20:16
Aesandill
   
Ocena:
0
Jaqob
W prawym górnym szukaj
Pod reklamami, mały pasek
22-06-2012 21:08
Indoctrine
   
Ocena:
0
No właśnie Tyldo - Anima Prime.

System wydaje się dość podobny, a właściwie możliwy do zmieszczenia w AP.

Jaqob - poczytaj o tamtym, by ewentualnie nie wyważać otwartych drzwi. AP wyjdzie niebawem po polsku.
23-06-2012 11:21

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.