» Artykuły » Inne artykuły » Czekamy na: Śmiercionośne fale

Czekamy na: Śmiercionośne fale

Czekamy na: Śmiercionośne fale
Oczekiwanie na kolejny tom cyklu, którego pierwsza część była interesująca, wydaje się być sprawą oczywistą. Jednak w przypadku Śmiercionośnych fal jest to o tyle nietypowe, że koniec powieści otwierającej tę trylogię pozostawił ambiwalentne odczucia. Z jednej strony historia została zamknięta, z drugiej ma się poczucie, że wiele kwestii wymaga jeszcze dopowiedzenia.

Sytuację rozjaśnia nieco zapowiedź drugiego tomu, z której wynika, że zmienia się główna postać. Pojawi się ktoś nowy, nieznany z Lasu zębów i rąk – Gabry. Z opisu można wywnioskować, że ponownie bohaterkę będą cechować ciekawość i pragnienie sprawdzenia, co znajduje się za Barierą. Zastanawia mnie, czy w takim razie schemat fabularny bardzo będzie się różnił od tego w pierwszym tomie. I czy dowiemy się czegoś jeszcze o Mary?

Czekam na Śmiercinośne fale z obawą, że książka nie utrzyma poziomu debiutu autorki. Wiadomo już sporo o uniwersum, więc zainteresowanie nim nie będzie głównym atutem kontynuacji, jak to było w przypadku Lasu.... Większe wrażenie musi zatem robić fabuła, która powinna być oryginalna w porównaniu z poprzedniczką. Mam też nadzieję, że znowu będzie można zanurzyć się w mroczną atmosferę, która pozwalała mocno angażować się w losy bohaterów.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Komentarze

string(15) ""

chimera
   
Ocena:
0
Zachęcony pozytywnymi recenzjami sięgnąłem po poprzednią powieść. Miałem dosyć po ok. 40 stronach. Nigdy więcej nie tknę niczego z gatunku paranormal romance.
21-11-2011 18:26
Iman
   
Ocena:
0
To nie jest przecież paranormal romance! Właśnie wg mnie "Las zębów i rąk" wyróżnia się na tle "zmierzchopodobnych" powieści wydawanych ostatnio masowo. Dlatego tak czekam na kontynuację.
21-11-2011 19:32

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.