» Artykuły » Inne artykuły » Czekamy na: Jedenaście pazurów

Czekamy na: Jedenaście pazurów

Czekamy na: Jedenaście pazurów
Koty uchodziły niegdyś za magiczne i chociaż obecnie nasze domowe Mruczki może nie wyglądają już aż tak dziko, ich niezależność nadal sprawia, że zdają nam się być wyjątkowo tajemnicze. Niezależnie od ich obecnego statusu, koty nadal kojarzą się z mistyką.

Nic więc dziwnego, że stają się inspiracją dla wielu twórców fantastyki. Jedenaście pazurów to druga antologia wydawnictwa superNOWA im właśnie poświęcona. Pierwszą był zbiór Trzynaście kotów wydany w 2001 roku, zawierający teksty autorów takich jak Ewa Białołęcka, Eugeniusz Dębski i Andrzej Sapkowski.

Widocznie jednak dla kotów to za mało, gdyż zmusiły kolejnych znanych twórców, by poświęcili im nieco więcej uwagi. Wśród nich znaleźli się między innymi Łukasz Orbitowski, Witold Jabłoński i Paweł Ciećwierz – sama ich obecność powoduje, że warto zainteresować się tą książką. Największe nadzieję wiążę z tekstem Piotra Patykiewicza, który w komentarzu na stronie wydawnictwa wypowiada się o obłudnej naturze futrzaków.

Jednak tym, co najbardziej skłoniło mnie do oczekiwania na tę pozycję, jest zapowiedź wydawcy, który zapewnia, że wśród tych jedenastu tekstów będzie można znaleźć opowiadania z bardzo różnych gatunków: od horroru po space operę. Dzięki temu antologia ta może okazać się interesująca nie tylko dla miłośników kotów. Mam nadzieję, że rzeczywiście każdy z autorów zaserwuje coś unikalnego, zaskoczy nowatorskim podejściem do własnego pupila. Poziom tekstów powinien być równie dobry, co w Trzynastu kotach, ale pomysły – całkiem nowe. Spodziewam się tajemnic i refleksji nad kocią naturą, ale także pewnej dawki humoru. Poza tym chciałabym, żeby była to lektura idealna na romantyczny jesienny wieczór… z kotem, oczywiście!
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Komentarze

string(15) ""

baczko
   
Ocena:
0
Kolejna książka do zakupienia ;)
28-10-2010 17:14
Umbra
    Kurde
Ocena:
0
zapomniałem o tych trzynastu kotach, swojego czasu chciałem przeczytać. Sam uwielbiam te stworzonka (z dziewczyną mieliśmy swojego czasu 3 koty w mieszkaniu, niezapomniane przeżycia:) i sam piszę bajkę z kotem w roli "prawie głównej" ;). Czekam z niecierpliwością i muszę w końcu przeczytać poprzednią antologię.
28-10-2010 19:58

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.