string(15) ""
» Blog » Czego potrzebuje Wiatyk i jakie mam plany
04-05-2014 15:01

Czego potrzebuje Wiatyk i jakie mam plany

W działach: Wiatyk | Odsłony: 226

Cześć, ludziska.

Prace nad darmową grą fabularną Wiatyk dotarły do etapu, gdzie nie bardzo mogę je pociągnąć samodzielnie. Pozostaje mi czekać na efekty wysiłków wolontariuszy, którzy zgadzają się mnie wesprzeć tam, gdzie brak mi kompetencji.

Treść podręcznika już jest. Została obszernie skomentowana przez zainteresowanych czytelników (zarówno z Poltera, jak i przez osoby udzielające się na blogu http://bialylew.blogspot.com/ i nie tylko) i miała okazję zostać odchudzona, poszerzona, przepisana po wiele, wiele razy. Podręcznik zawiera opis świata, mechanikę, porady dla prowadzącego, liczne generatory wydarzeń i okoliczności ułatwiające dynamiczne prowadzenie sesji a także krótki opis różnic pomiędzy Wiatykiem, a nowoczesnymi grami fabularnymi.

Obecnie:

  • zadeklarowały się osoby do przygotowania korekty, składu i stworzenia klymatycznej mapki. Stronka powinna być gotowa za 2-4 miesięcy. Okazało się, że nie trafiłem z terminem i studentka programowania, choć zaciekawiona tematem, musi mieć na wglądzie zbliżającą się sesję studencką;
  • planuję opracować print-friendly wersję bez ilustracji oraz wersję ilustrowaną z grafikami na licencji Creative Commons.

Do zrobienia wersji ilustrowanej potrzebuję jednak małej pomocy. Przydałby się grafik / graficy z ochotą do poświęcenia mi k4 godzin i zrobienia:

  • loga;
  • jakichś prostych ozdobników, które mógłbym wykorzystać w podręczniku i na stronie (w stylu kreska, kółko, kreska);
  • jakiejś ramki do ilustracji w obrębie podręcznika.

Wszystko to najlepiej na licencjach CC.

Składacz in spe planuje dobranie jakichś ładnych czcionek, więc to nie będzie problemem.

Gdyby ktoś miał ochotę w tym uczestniczyć lub zna osobę, do której mógłbym się zgłosić - będę wdzięczny za pomoc i kontakt.

Na stronie poza podręcznikiem planuję zamieszczać osobne teksty i aktualizacje - bardziej uniwersalne materiały do gier fantasy (jak leżący w moich notatkach generator gospód), refleksje ogólnoRPG-owe, odświeżony artykuł "Czym są gry fabularne" (fun fact - znalazłem mój stary tekst http://gry-fabularne.pl/co-to-sa-gry-fabularne/ tutaj. Kto by się spodziewał), raporty z sesji i rozbudowane-ponad-przyzwoitośc-tekstu-w-podręczniku przykłady zastosowania różnych zasad mechanicznych. Kto wie - może znajdzie się jeszcze jakaś osoba, która chciałaby dorzucić swoją grę lub mechanikę na stronkę.

Ze stroną jest ten problem, że straciłem pracę i nie bardzo mogę sobie pozwolić na wykupienie domeny i serwera. Jeżeli ktoś chciałby mi zaoferować trochę miejsca, chętnie przyjmę pomoc.

Podsumowując:

  • podręcznik i strona Się Robią,
  • "projekt Wiatyk" będzie wykraczał poza sam podręcznik główny, co nie zmienia faktu, że chcemy go zrobić równie dobrym, jak podręczniki profesjonalne,
  • głównymi problemami jest brak grafika i serwera dla strony i będę bardzo wdzięczny za pomoc na tym tle.

Zastanawiam się też nad jakimś sloganem. W stylu "Wiatyk - nowe przygody w starym stylu". Ale nie jestem za dobry w marketingu (nie umiem mówić półprawdy : P), więc jest to mikroprojekt na boku. ; )

Będzie fajnie.

Komentarze


dzemeuksis
   
Ocena:
+4

Wiatyk.pl już zarejestrowana (sceduję, jak będzie trzeba), miejsce na serwerze też się znajdzie.

04-05-2014 16:42
Aure_Canis
   
Ocena:
0

omg

04-05-2014 17:14

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.