» Blog » Czas zmian... (?)
30-12-2021 18:10

Czas zmian... (?)

Odsłony: 1181

Czas zmian... (?)
Nowy Rok lada moment. Co powiecie na zmiany? Lubicie zmiany? A teraz do sedna. Uważam, że polter powinien przejść kilka(naście/dziesiąt) zmian. Po co? 

Żeby zwiększyć zaangażowanie czytelników, piszących (którzy też są czytelnikami), żeby pojawiali się nowi autorzy not blogowych, żeby było więcej komentujących. Żeby polter nie był kuźnią sztonów i okazją do dostania darmowych książek/komiksów/gier, a był miejscem dyskusji. 

Łatwo powiedzieć, nie? No to lecimy z pomysłami, kolejność losowa. Gdy już podzielicie się swoimi pomysłami (proszę na tym etapie nie krytykować i szukać dziury w całym, raczej rzucać losowymi pomysłami, czas na odrzucenie pomysłów na pewno będzie), chciałbym je skonsultować z administracją, żeby sprawdzić, które łatwo wprowadzić w życie, które trudno, a które tak sobie. 

Proszę o komentarze z pomysłami, także tych, co publikują/redagują a nie skazili swoich rąk komentarzami. 

  1. System punktowania sztonami

1.1 Premiowane sztonami (do ustalenia czy dodatkowo czy w ogóle) powinny być teksty, które mają udostępnienia/lajki na fejsie. Teraz jest trochę dziwnie, bo długie teksty, niekoniecznie poczytne, kosztujące dużo osób dużo pracy mogą dostać więcej sztonów niż krótkie (lub w sumie długie też), a interesujące teksty. 

1.2 Premiowana powinna być aktywność na fejsie. Nie wiem jak, ale powinna. Teraz jest tak, że nawet autorzy tekstów nie lajkują/udostępniają swoich tekstów (a wiem, że mają konta na fejsie i są aktywni).

1.3 Premiowani powinni być użytkownicy, wkręcający nowych. Czyli taki Exar wysyła linka do rejestracji koledze, kolega w niego klika i myk, Exar dostaje np. 20 sztonów. Można pewnie pomyśleć o jakiś mechanizmach bezpieczeństwa, żeby ludzie fejk kont nie zakładali, ale to do ustalenia. Może "świeżak" też jakieś sztony na start powinien dostać, na zachętę i zrozumienie o co w nich chodzi?

1.4 Noty blogowe też powinny być premiowane sztonami. Na pewno te wartościowe; jak dokładnie, trzeba by ustalić, ale ogólnie pisanie czegoś innego niż recenzje, czasem spontanicznie, też powinno być punktowane. (znowu – walczmy z syndromem fabryki recenzji). 

1.4.1 Aesthevizzt 1 notka = 1 news = 2 sztony; można rozważyć większą stałą ilość sztonów dla dłuższych notek mających określone minimum znaków/słów

1.4.2 Aesthevizzt nagradzanie sztonami plusowanych komentarzy (każdy komentarza 1 plus = 1 szton)

1.4.3 Aesthevizzt nagradzanie sztonami zebranych poleceń (1 polecenie = 10 sztonów)

1.4.4 Aesthevizzt comiesięczną sondę-konkurs na notkę miesiąca z możliwością wygrania sztonów (100 za 1. miejsce, 50 za 2. miejsce i 30 sztonów za 3. miejsce)

1.5 Powinny powstać i/lub być częściej upubliczniane i promowane artykuły o sztonach i ich wpływie na działanie serwisu. 

1.6 Autorzy tekstów powinni być odpowiedzialni za swoje teksty. Powinni monitorować komentarze i na nie odpowiadać. Na fejsie powinni lajkować komentarze i ew. na nie odpowiadać. 

  1. System komentarzy/notyfikacji

2.1 Dodanie: @ktoś – wtedy takie @ktoś dostaje wiadomość, że ktoś o nim/do niego pisze (pewnie dobrze, jakby mógł to wyłączyć).

2.2 Dodanie: emotikonów w komentach.

2.3 Dodanie: możliwość wrzucenia zdjęcia w komencie.

2.4 Johny – każdej pracy można dać serduszko (nasze plus jeden), jeśli opublikujesz wiersz i ktoś da serduszko od razu widać powiadomienie na twoim koncie. Jeśli ktokolwiek skomentuje pyk powiadomienie. Jeśli wspomni cię w komentarzu pyk powiadomienie. Jeśli skomentujesz czyiś wiersz i ktoś skomentuje pod tobą pyk powiadomienie. Non stop jesteś bombardowany powiadomieniami

2.5 Johny – system śledzenia komentarzy. Trzeba by był włączony domyślnie i dawał powiadomienia z wszystkich wątków w których bierzemy udział, z tekstów które napisaliśmy (to się dzieje) z plus jeden które otrzymaliśmy czy polecajek z notek blogowych. Zaletą takiego systemu jest to, że jest natychmiastowy - wchodzisz na Poltera i jeśli jesteś zalogowany od razu dostajesz sygnał że coś się dzieje.

2.6 Johny – polecajki dla zwykłych artykułów na stronie. Tyle razy coś przeczytam i podoba mi się ale nie mam nic mądrego do dodania i zostawiam bez odzewu. Czasem aż chciałoby się dać to plus jeden czy inne polecenie autorowi za dobrą robotę.

2.7 Exar: notyfikacja, gdy wchodzi news z danym tagiem.

  1. Szata graficzna/nowinki

3.1 Nie wiem jak, ale może warto przemyśleć, czy nie czas na unowocześnienie wyglądu (jak? nie wiem)

​3.2 Może warto zrobić PDFa raz w miesiącu z najnowszymi tekstami (newsletter) i wrzucać na maila czytelnikom?

3.3 Co do maila – może wszyscy powinni dostać jakiegoś maila z info, że żeby im coś wysyłać, muszą wyrazić zgodę (bo teraz chyba nie wyrazili?)? Wtedy moglibyśmy też korzystać z maili jako kolejnego medium.

3.4 Fejs – zwiększenie aktywności, o tym już kiedyś było, wiem, że sam miałem to przejąć ale trochę utknąłem na szacie graficznej (bo pomysły zostały zaakceptowane przez górę).

3.5 Może jakieś spotkanie/a użytkowników online? (znowu, wiem, że podjąłem się warsztatów redakcyjnych, ciągle pamiętam).

3.6 Aesthevizzt – kreatywne konkursy dla użytkowników (na napisanie rymowanki, zrobienie zdjęcia, grafiki, etc), tak żeby prace były zgłaszane w komentarzach

3.7 Aesthevizzt  – wrzucanie najlepszych notek na fb

3.8  Aesthevizzt  – upublicznienie info o tym, że Polter przyjmie publicystykę fantastyczną i nagrodzi ją pieniężnie – rozmowy z blogosferą

3.9 Aesthevizzt – amnestia dla zbanowanych (tak, wiem było ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

3.10 Aesthevizzt – wieści powinny mieć na poziomie lajkowania godzinę publikacji, żeby nie leciały hurtem gdy redaktor wstanie.

3.11. Aesthevizzt – moderacja wchodzi później do gry

3.12. Aesthevizzt- Inne social media (Kaworu: Twitter, Jaworock: Instagram, youtube)

3.13 Aesthevizzt/Exar – artykuły podsumowujące najlepsze noty blogowe – też w sociaj media

3.14 Aesthevizzt – więcej pozycji w polu komentowane

 

I pytania, na które spodziewałbym się odpowiedzi od redakcji:

Czy uważasz, że powinniśmy zmienić formułę poltera z "kuźni recenzji" na miejsce dyskusji okołofantastycznych?

Czy byłbyś w stanie poświęcić jakiś % czasu, który poświęcasz na pisanie recenzji na pisanie tekstów nie-recenzenckich?

Będę wrzucał pomysły jeszcze przez jakiś czas, Wasze, z komentarzy, też. 

Ostatnia aktualizacja: 02.01. 17:28. Trochę się więcej kategorii zrobiło niż było na początku, gdy będę pomysły słał dalej to poukładam.

Komentarze


Kaworu92
   
Ocena:
+1

Hm... o ile się orientuję to nie przewaga recenzji czy np: słabe powiązanie Poltera z FB jest problemem. Recenzji zawsze było relatywnie dużo na stronie i użytkownicy kiedyś byli, a teraz ich nie ma. Powody są inne (mam pewną teorię, często się z nią spotykałem tu i ówdzie, ale mogłaby sprawić, że pewnym osobom się zrobi smutno, więc ją przemilczę) i tak długo jak nie zrobimy czegoś z oryginalnymi powodami, dla których użytkownicy "odpłynęli", tak długo zmiany technologiczne - nazwijmy je tak - w niczym nie pomogą. 

30-12-2021 19:46
Exar
   
Ocena:
+1
No dobra, załóżmy że była jakaś tajemnicza sytuacja, która spowodowała, że ludzie odeszli. Rozumiem, akceptuję.

Czy ta sytuacja ciągle trwa?
Jeśli nie, to czemu ludzie wchodzą na poltera i nie piszą? Nie komentują? Nie polecają?
30-12-2021 20:06
82284

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0

Należy zacząć od skasowania pkt 2.7 regulaminu (żeby się nie okazało, że ta notka go narusza i zostanie wygaszona) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1.1. w tym roku ledwie kilka wpisów na fb przekroczyło magiczną barierę 10 lajków, więc ten punkt może okazać się martwy. Bardziej na miejscu redakcji zastanowić się czy nie wprowadzić max. ilości sztonów za tekst.

1.2. Bardziej niż na fejsie skupiłbym się na aktywności w serwisie. Sztony za komentarze to słabe rozwiązanie, ale może jeśli napisze komentarz i dostanie plusy, to te plusy powinny zmieniać się w sztony.

1.3. Sztony na start  spoko, tylko ile 10? 100? Dawno dawno temu bawiłem się w naganianie ludzi na pewne forum i w sumie to mizerne efekty przynosiło. Więcej było z tym roboty niż było to warte.

1.4. Notka wg mnie powinna liczyć się tak na news. Na koniec miesiąca można zrobić sondę-konkurs na notkę miesiąca z pulą 100/50/30 sztonów dla 3 najlepszych notek.

1.5. jest taki teskt polterze tylko trzeba go odkopać.

2.  -jak najbardziej dobre posuniecie. Dodałbym też opcję wstawiania lenny face'a i grupowania komentarzy w wątki tak jak na fejsie

3.2. można rozsyłać newsletter  bez konieczności robienie pdfa, ale cieżko powiedzieć czy cos to pomoże. U mnie czesto takie maile toną w morzu spamu.

3.4. tak sobie myślę, że nie ma sensu wrzucać na fb linków do newsów z trailerem filmu tylko od razu link do YT. Warto też zastanowić się czy cześć linków nie zastąpić "śmiesznymi obrazkami/memami".

Inne

- kreatywne konkursy dla użytkowników (na napisanie rymowanki, zrobienie zdjęcia, grafiki, etc), tak żeby prace były zgłaszane w komentarzach

- wrzucanie najlepszych notek na fb

- upublicznienie info o tym, że Polter przyjmie publicystykę fantastyczną i nagrodzi ją pieniężnie

- amnestia dla zbanowanych (tak, wiem było ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

- to o czym pisał Kaworu (i chyba o tym samym wspominał Enc)

30-12-2021 20:39
Kaworu92
   
Ocena:
+1

@Exar: Pamiętam, że po ogłoszeniu, że nie można publicznie komentować decyzji moderacji (co było w moim odczuciu głupiutkim rozwiązaniem, bardzo ad hoc i sytuacyjnym, bo jeden użytkownik ciągle publikował notkę blogową tej samej treści - nie ma czegoś ogólnie o stosowaniu się do decyzji moderacji w regulaminie?) z Poltera odeszło x osób. To tak na sam start... ;-)

30-12-2021 20:44
Tiszka
   
Ocena:
0

Co do recenzji - jednym z problemów jest fakt, że nasza aktywna redakcja jest stosunkowo nieduża (no ilu jest nas piszących: Kaworu, Exar, Adam, Asthariel, Olga, Balint, Karriari, Shadov, czasem ja, Aninreh i Henryk) - a napisanie konkretnego tekstu poza-recenzenckiego to sporo roboty.

W ciągu roku dałam radę zrobić dwa wywiady i teraz ten dwuczęściowy art w poczekalni - research + poprawki zajęły mi łącznie miesiąc. A mam na głowie całą naszą korektę i po prostu nie mam kiedy więcej :P  Ani troche fajnych rzeczy napisała. Podejrzewam, ze inni są zajęci/nie czują się kompetentni. 

Może rozwiązaniem jest ściągnąć znajomych piszacych nie-recenzje? 

31-12-2021 12:31
Kaworu92
   
Ocena:
0

Ja też nie czuję się kompetentny do nie-recenzji :-P :-) I fakt, przydałby się jeszcze ktoś do redakcji językowej, tylko Ty Tiszko to robisz.

31-12-2021 12:49
82284

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1

@Tiszka

~10 osób to serio sporo. Mam wrażenie (możliwe, że błędne), że na Polterze pokutuje przekonanie, że im tekst dłuższy i bardziej szczegółowy tym lepszy. Często czytelnik jak zobaczy ścianę testu poczuje się przytłoczony i po paru akapitach skapituluje i ucieknie. Sądzę, że krótkie testy typu moich wpisów o korbaczach i kiścieniach oraz buławie i buzdyganie, tudzież notki nawiązujące do aktualnych wydarzeń (DC Comics vs. Valencia, Współczesny tragizm) miałyby lepszą oglądalność niż liczące hektary słów recenzje niszowych erpegów. Latem pojawiła się ciepło przyjęta notka o Euroconie 1976 i do tej pory nie została doczekała publikacji. Rozumiem, że redakcji zależy na publikowaniu maksymalnie dopieszczonych artykułów, ale często czas gra na niekorzyść, bo po co czytać recenzję na Polterze gry/książki/erpega/film, która wyszła pół roku temu skoro dawno się już ją kupiło i przetrawiło, albo przynajmniej zapoznało z recenzjami z innych źródeł.

Miałbym jeszcze małą uwagę co do newsów - jeśli nazbiera się ich kilka(naście) to publikowanie wszystkich na raz sprawi, że część z nich nie zostanie w ogóle zauważona bo od razu trafią na drugą stronę aktualności. A druga sprawa - rozumiem, że każdy dział ma swojego szefa, ale jeśli jakiś news wisi kilka dni w poczekalni, bo akurat szef działu jest poza zasięgiem, to coś chyba jest nie tak.

Co do ostatniej kwestii, którą poruszyłaś - może warto popytać bloggerów, czy nie chcieliby udostępnić swoich wpisów na Polterze?

31-12-2021 13:50
82284

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0

@Kaworu92

A nie dałbyś rady napisać artykułu o optymalnym buildzie jakiejś klasy/specjalizacji do erpegów, które recenzujesz i przy okazji mógłbyś bardziej szczegółowo wdać się w kwestie niuansów mechaniki. Pamiętaj, pałergejmerzy lubią to! ;)

31-12-2021 13:56
Exar
   
Ocena:
+2

@Aesthevizzt

Należy zacząć od skasowania pkt 2.7 regulaminu (żeby się nie okazało, że ta notka go narusza i zostanie wygaszona) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie sądzę, żeby wpłynęło to na liczbę nowych pozyskanych czytelników. Mogą minąć lata, zanim ktokolwiek "dojdzie" do tego poziomu.

 

@Kaworu

z Poltera odeszło x osób. 

Ile wynosi ten x? 10? 20? To jest nic w skali internetów. Poza tym, odpłynęli, po co drążyć. Żyjmy tym co jest teraz, nie tym, co było 5 lat temu.

 

@Tiszka & @Kaworu

a napisanie konkretnego tekstu poza-recenzenckiego to sporo roboty.

Ja też nie czuję się kompetentny do nie-recenzji

Nie bardzo rozumiem do końca czemu. Owszem, są tematy trudne, wymagające sporo wnikania (osobiście najwięcej czasu mi zeszło na prawdopodobieństwo w grach, bo musiałem się wielu rzeczy nauczyć), ale przeczytanie 400 stron podręcznika też nie trwa 5 minut. 

Co do kompetencji - serio myślicie, że trudniej napisać tekst, losowo - o seksualności w grach, niż przeczytać 800 stron, znowu losowo, Numenery, i to ciekawie opisać? Zerknijcie też na punkt 1.4 - nie chcecie "na grubo" publikować? Spoko, wrzućcie przemyślenia na bloga, może się okazać, że ta nota będzie 100x ciekawsza niż poważny artykuł z milionem odnośników do lliteratury. Bo go napiszecie na spontanie, na luzie, odniesiecie się do konkretnych wypowiedzi konkretnych osób - będziecie budować właśnie społeczność i relacje (a sztony dostaniecie, bo będziecie mieli fajny artykuł i nowy system będzie nagradzał najlepsze noty).

@Tiszka

A mam na głowie całą naszą korektę i po prostu nie mam kiedy więcej

No i właśnie o tym piszę od początku - polter to kuźnia recenzji. Czy tak ma być? Czy chcemy 5 recenzji na tydzień, których poczytność nie jest oczywista? Które mają 0 komentarzy, a jak jest komentarz, to nawet autorom nie chce się na niego odpisać?

Jakbyś nie miała 5 recenzji na tydzień, tylko np. dwie, to miałabyś czas na pisanie innych tekstów. 

 

Inna rzecz, to to, o czym pisałem na początku - recenzje są fajne dla piszących, bo autorzy mają fanty gratis + sztony. A blog nie. Ale gdyby dobre noty blogowe też można było osztonować (albo bezpośrednio nagrodzić "z magazynu"), to już czysty rachunek ekonomiczny nie byłby taki oczywisty - bo notę blogową napiszesz w popołudnie, nie musi jej redagować 9 z naszych 10 redaktorów, może potem sztony wymienić na fanty itp. itd. Gdybyśmy też bardziej promowali noty blogowe na polteru, to myślę, że miałyby niejednokrotnie więcej odsłon niż 15 częściowe recenzje.

 

@Aesthevizzt

rozumiem, że każdy dział ma swojego szefa, ale jeśli jakiś news wisi kilka dni w poczekalni, bo akurat szef działu jest poza zasięgiem, to coś chyba jest nie tak.

Moja perspektywa jako redaktora wieści jest taka: większość wieści nie napisanych przez Adama, Tiszki, Kaworu i Shadov (przepraszam, jeśli kogoś pominąłem) wchodzi bez redakcji/oficjalnego procesu, albo ta redakcja jest cichociemna i jej nie widzę (a staram się wieści redagować codziennie albo i dwa razy dziennie). Co ciekawe, Adam wrzuca wieści do planszówek, a dział planszówek chyba nie bardzo wrzuca cokolwiek do siebie :). Więc cały system wieści to w moim odczuciu praca 3-4 w porywach do 5-6 osób, z czego korektę i lajkowanie (te drugie potrzebne do akceptacji) robią z reguły 2 osoby (ja i Adam, z czego Adam widzę unika lajkowania i korekty tekstów nie ze swoich działów).

A co do punktu o nie wrzucaniu wszystkiego na raz, to dobry punkt, ale mi ciężko to ogarnąć, bo bym musiał lajkować np. post co 4 czy 6 godzin, a nie-polterowe obowiązki na to nie pozwalają.

31-12-2021 14:19
82284

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1

@Exar

Odnośnie nieszczęsnego punktu regulaminu - napisałem to w kontekście tego, że być może zostanie uznane, że Twoja notka go narusza, a blogosfera nie jest miejscem na prowadzenie tego typu dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mam wrażenie, że Kaworu chciał zwrócić uwagę na to, że tamta decyzja okazała się na tyle brzemienna skutki, że do tej pory za Polterem wlecze się zła sława serwisu o apodyktycznie panującej administracji nie znoszącej sprzeciwu.

Swoją drogą, na niektórzy userzy Wykopu byli mocno zdziwieni tym, ze Polter jeszcze istnieje/tudzież zapomnieli, ze taki portal w ogóle istniał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

31-12-2021 14:34
Exar
   
Ocena:
0

Nie wydaje mi się, ale zobaczymy :). Ja niczyich działań nie komentuje, ale ktoś inny może myśleć inaczej :).

do tej pory za Polterem wlecze się zła sława serwisu o apodyktycznie panującej administracji nie znoszącej sprzeciwu.

Nie wydaje mi się, raczej ludzie nie znajo. Może trzeba zmienić administrację? Kto w ogóle jest administracją na polteru? 

31-12-2021 14:39
Tiszka
   
Ocena:
0

@Kaworu: "I fakt, przydałby się jeszcze ktoś do redakcji językowej, tylko Ty Tiszko to robisz."

Akurat już nie tylko ja :D Mamy od listopada nowego kolegę, zajmuje się tylko korektą - Jaworock :) 

31-12-2021 14:55
82284

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0

@Exar

W sumie nie miałem tej kwestii poruszać w ogóle poruszać, ale... trudno... najwyżej spakuje swoje zabawki i grzecznie poproszę o usunięcie konta z całym dobrodziejstwem (?) inwentarza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Problemem jest osoba redaktora naczelnego i jego nastawienia do krytyki i chęć pokazania, że to on zawsze ma rację.

Przy okazji ubiegłorocznego artykułu-zajawki o Cyberpunku, który został negatywnie odebrany, zamiast napisać to co Ty (przyczyny powstania tekstu) lub Kamulec (albo Radnon? - jakie teksty my, userzy byśmy chcieli aby pojawiały się w serwisie, wdał się z głupią pyskówkę z Encem (?)

Napisałem, że netfliksowy Wiedźmin to gniot, to zaczął mało eleganckie wycieczki osobiste pod adresem mojej osoby.

Mógłbym jeszcze napisać o notkach, ale 2.7 zabrania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W każdym razie w kontekście tego co napisał Kaworu, myślę, że ten problem, pomimo upływu lat, niestety nadal jest aktualny.

31-12-2021 14:58
Tiszka
   
Ocena:
+3

@Aesthevizzt Co do dlugości tekstów - nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, ale generalnie walczę z tym przede wszystkim przy recenzjach. Na razie skutek taki średni, ale powoli drga (chociaż przy okazji wywołałam na chwilę wojnę na linii Adam-Gower :c ). W każdym razie np. teksty RPG zaczęły być dzielone, a recenzje Shad krótsze - małe zwycięstwo!

__________

@Exar:

Nie bardzo rozumiem do końca czemu. Owszem, są tematy trudne, wymagające sporo wnikania (...) Co do kompetencji - serio myślicie, że trudniej napisać tekst, losowo - o seksualności w grach, niż przeczytać 800 stron, znowu losowo, Numenery, i to ciekawie opisać?

 

To zależy nieco od tekstu - ale do każdego trzeba się przygotować i po prostu nie każdy to umie. Przykładowo dobry tekst o seksualności w grze, który to temat przywołałeś, wymaga na ten przykład a) stworzenia tezy: o czym konkretnie piszesz? (bo inaczej o tym, jak można odgrywać osoby o innej płci/orientacji, o seksie w RPG, o molestowaniu, o dyskryminacji na bazie płci/seksualnosci w MMO... sam wiesz) b) wiedzy o danej grze lub grach, w tym także o społecnzości, c) wiedzy z zakresu akademickiego lub umiejętności researchu ze zrozumieniem, zeby nie napisać np. "transwestyci w grach to popularne zjawisko" i uwierz, że to nie jest prosta kompetencja (chyba że w naszej bańce :D), d) kogoś, kto to w miarę merytorycznie sprawdzi. Jasne, że da się tego nauczyć, po prostu nie ażdy czuje się pewnie i nie każdy to zrobi za pierwszym, drugim, piątym razem dobrze. Więc czas, czas... 
 

No i właśnie o tym piszę od początku - polter to kuźnia recenzji. (..) Jakbyś nie miała 5 recenzji na tydzień, tylko np. dwie, to miałabyś czas na pisanie innych tekstów. 

 

5? Widziałeś naszą poczekalnie? Czasami muszę zebrać zadek w troki i zrobić 5-8 korekt dziennie i odechciewa mi się wszystkiego xD Ale to już leży w gestii szefow działów. Pisałam niedawno do Anzelma z prośbą, żeby dawał ludziskom mniej do recenzji, bo tekstów przybywa w tempie wykładniczym - no ale bez odpowiedzi. I co ja tu więcej mogę? :) 

31-12-2021 15:10
82284

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0

@Tiszka

Tak, widziałem i popieram.

Co do publicystki - mam wrażenie - że mylisz ją w artykułami akademickimi/naukowymi. Jasne, że autor powinien mieć jakąś wiedzę o temacie, ale do postawienia tezy i logicznego uargumentowania jej nie trzeba mieć doktoratu.

31-12-2021 15:21
82284

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1

@Exar

Do moich pomysłów możesz dopisać jeszcze:

- sztony za zebrane plusy w komentarzach w serwisie (wszędzie - newsy, artykuły, notki) (1 plus = 1 szton),

- sztony za wrzucone notki (1 notka  = 1 news = 2 sztony)

- sztony za zebrane polecenia notek (1 polecenie = 10 sztonów)

- konkurs na notkę miesiąca (1.miejsce = 100 sztonów, 2. miejsce = 50 sztonów, 3. miejsce = 30 sztonów).

- zaproszenie bloggerów do współpracy z Polterem w zakresie udostępniania artykułów, wymiany buttonów (żeby logo Poltera pojawiało się na blogach współpracujących)

- aktualizacja artykułu: https://polter.pl/dnd/linki-txt76

- zmiana nastawienia Redaktora Naczelnego do pełnionej funkcji i użytkowników.

31-12-2021 15:32
82284

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0

3.10 Aesthevizzt – wieści powinny mieć na poziomie lajkowania godzinę publikacji, żeby nie leciały hurtem gdy redaktor wstanie.

Dla jasności - miałem na myśli publikowanie newsów na portalu (a nie na fb). Jeśli chodzi o system weryfikacji treści newsa warto, byście pomyśleli nad tym, aby osoby, które są na stałe w redakcji (tj. redaktorzy, których wymieniła Tiszka + korektorzy) miały możliwość natychmiastowego publikowania newsów z "poczekalni", bo z tego co mi się wydaje to obecnie jest potrzebna akceptacja 2 osób (lub kliknięcie przez szefa działu). Celem takiego rozwiązania jest uniknięcie sytuacji, że zbiera się kilkanaście newsów, które są po kilku(nastu) godzinach publikowane jednocześnie i wówczas pojawia się ryzyko, że te które zostały wrzucone jako pierwsze na stronę mogą zostać niezauważone przez czytelników, bo pojawią się na samym spodzie lub na drugiej podstronie.

Poza tym przydałoby się, żeby redaktorzy mieli wentyl bezpieczeństwa w postaci możliwości poprawiania tekstów po ich opublikowaniu (w sytuacji, gdy jakaś literówka umknie podczas korekty).

31-12-2021 16:01
Exar
   
Ocena:
+1
Tak to zrozumiałem:)
31-12-2021 16:06
Tiszka
   
Ocena:
+2

@Aesthevizzt Nie mylę :D Nawet do wywiadu trzeba zrobić research i mieć na niego plan oraz pomysł (plus czas - chociażby na spisanie i redakcje autorską). I umieć rozmawiać, żeby nie zagadać obiektu :D Przykładowo Kaworu pewnie miałby tu mały problem, za to dobrze sprawdziłby się w luźniejszych tekstach (notki blogowe, komentarze do wydarzeń, jakiś felietonik o tym, dlaczego gramy w RPG itp. - ale felietony najlepiej czytają się w formie cyklicznej, a to już kwestia regularnego znajdowania czasu). 

Takie teksty jak te Aninreh o twórczości fanowskiej wymagają wiedzy oraz researchu i to tak z głową; a gdyby pisać o seksualności w grach, to w ogóle sueprdelikatna sprawa i trzeba dobrze wiedzieć, o czym się pisze, a nie lecieć na żywioł. 

Generalnie chodzi mi o to, że nie każdy chce i umie napisać dobry (zaznaczam: dobry) materiał publicystyczny (bo taki-sobie-żeby-zapchać to np. nawet ja złożę w godzinę, ale po co?). To wymaga wyćwiczenia, a na Polteru myślę, że mamy moooooże 3 osoby, które mogłyby się podjąć prób merytorycznej redakcji tekstów osób dopiero się uczących, ale też niekoniecznie mają czas :( 

 

31-12-2021 20:07
82284

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2

Niby tak, ale nie do końca. Jeśli piszesz o czymś o czym masz jakieś pojecie zbieranie materiałów nie będzie aż tak czasochłonne. Dużo zależy też od tematyki  i tego co chcemy zawrzeć a tekście. Jakoś na wiosnę  pokusiło mnie, aby napisać możliwie jak najbardziej wnikliwą notkę o Płaczce. W efekcie brudnopis edytorze tekstu liczył sobie kilkanaście stron i jeśli by go trochę doszlifować mógłby sprawdzi się jako praca dyplomowa. Ale szczerze mówiąc nieszczególnie jestem zadowolony z tej kobyłki, bo pewnie większość osób, które natrafią na tę notę szybko uciekną przytłoczone ilością tekstu.

(bo taki-sobie-żeby-zapchać to np. nawet ja złożę w godzinę, ale po co?)

Po to żeby Polter przestał być fabryką recenzji i zaczął być platformą do dyskusji? Dziennikarz hiszpańskiego dziennika "AS" Alfredo Relaño co parę dni stuka takie mini-felietony o tym co aktualnie w (madryckiej/hiszpańskiej) piłce piszczy. Nie są one jakoś szczególnie odkrywcze, ale tego typu materiały są punktem wyjścia do dyskusji i wymiany opinii.

Dlatego napisałem, że w moim odczuciu teksty o których piszesz to bardziej artykuły naukowe niż publicystyczne.

Oczywiście nie twierdzę, że recenzję mają zniknąć i mają teraz mają pojawiać się tylko hurtem felietony. Ale jeden krótszy luźniejszy tekst w tygodniu zamiast recenzji. Nie gwarantuję też, że dzięki temu Polter w mgnieniu oka zaludni się i wypełni dyskusjami, ale z drugiej strony dotychczasowy kurs nie sprawdza się.

01-01-2022 18:13

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.