string(15) ""
» Blog » Czas,w którym mnie nie było.
21-11-2013 19:24

Czas,w którym mnie nie było.

Odsłony: 1027

Długo, oj długo nie było mnie na polterze. Wpadam sobie od czasu do czasu zerknąć co dzieje się na blogach - i widzę zastój. Karczmarz dalej bije rekordy popularności swoimi merytorycznymi wpisami o prowadzeniu, Zet dalej taktownie gardzi światem, dzeme próbuje wytłumaczyć coś repkowi, zaś sam Mistrz Pozdrowień tłumaczy użytkownikom serwisu
"od użytkowników dla użytkowników",że nie mają racji. Aes grzecznie odmawia trollerki, trolle trollują jakby z mniejszym entuzjazmem jakby i one zauważyły zastój. Ktoś nowy się pojawia,ktoś nowy znika. Polter stoi w miejscu.

Zaobserwowałam też, że na artykuły i noty już w ogóle nie patrzę. Wiem, że żeby przeczytać coś od serca muszę wejść na blogi.

Nowe pomysły na zmiany, znów jakby mniej trafione, ale jakoś nikt nie ma siły walczyć o to, żeby to wyjaśnić.

Gdzieś zniknęło moje ukochane "tworzymy razem grę". A może tylko ja nie mogę znaleźć nic nowego na moim zepsutym telefonie.

Tęsknię za wami słodziaki :*

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
0

Pewnie jest właśnie takim niedzielnym graczem

Kiedy ostatnio grałeś w RPG poza weekendem?

21-11-2013 22:12
KFC
   
Ocena:
0
Bicz pliz, może jeszcze Ci śmietanę z kolan zlizać i dać 100 zł za "kolendę"? ...
22-11-2013 00:30
Kamulec
   
Ocena:
+1

@AdamWaskiewicz

Zamieszczenie zestawienia dobrych artykułów na wałkowane tematy (ale o RPG, a nie definicji i zagadnień okołoerpegowych) też mogłoby się przydać — bo będzie do odszukania dla tych, co zainteresują się sprawą za rok, dwa, pięć.

22-11-2013 02:21
Agrafka
   
Ocena:
+2
Mi najbardziej brakuje ogólników,które mogą się przydać większości. Takich to jak odróżnić gospodę od zajazdu,karczmy,oberży czy tawerny. Takich jak to zrobić sensowne miasto fantasy,na jakim planie i wokół czego powinno się skupiać. Takich jak czy bandytów się zabija,łapie czy też tylko straż się tym zajmuje. Rzeczy,które mogą się przydać. Nie wiecie czego chcemy? Chcemy prelekcji w formie pisanej. Chcemy czegoś,z czego wyjadacze-ale nie super,mega,eksperci - będą się mogli czegoś nauczyć. I takie teksty rzeczywiście mogą wychodzić po miesiącach,one się nie starzeją. Ale jak teraz napiszę recenzję pacmana to raczej nie będzie miała wzięcia (chyba,że oldskulowcy będą chcieli przypomnieć sobie stare dobre czasy). Tabelki przykładowych czarów,plany budynków,opisy broni - jeśli nie macie pomysłu to zawsze można nas zapytać. Ale wychodzenie z założenia,że będziemy się cieszyć starociami jest po prostu błędne.
22-11-2013 07:04
Z Enterprise
   
Ocena:
+1

Nowe pomysły na zmiany, znów jakby mniej trafione, ale jakoś nikt nie ma siły walczyć o to, żeby to wyjaśnić.

Wypraszam sobie :P

Zet dalej taktownie gardzi światem

Taktownie? Wypraszam sobie :P

A teraz, tak bardziej serio. Nowy Polter jest jaki jest. to nigdy nie był doskonały twór, a próby ulepszania go hurraoptymizmem i honorem użytkowników widzę raczej kiepsko - raczej nie pomogą, a mogą zaszkodzić. Oczywiście to tylko bezproduktywne jątrzenie, bo przecież nie zaproponuję nic innego, formuły, która byłaby idealna i super by się sprawdziła. Dlaczego? Bo nie. Bo przecież trolla zigzaka i tak nikt nie posłucha.

Ale obserwując i łącząc obiekcje Kamulca i moje (i dzemeuksisa na ten przykład)  nagle tworzy się nam dość dziwny twór, by nie rzec - przerażający.

Mamy ludzi, jak Kamulec, którzy poświęcają swój czas na poprawki, które potem są odrzucane, bo poprzednia wersja zebrała już uznanie. A skoro je zebrała, to znaczy, że ktoś tam z jakąś reputacją ją polecił, i zaaprobował. Jesli dobrze rozumiem system, reputację autorską i tak dostaniesz, niezależnie czy jesteś grafomanem czy chryzostomem klawiatury - bo kolega z poltera, lepiej ogarnięty poprawi, bo TWA z konwentu zapoleci, bo możesz zafejsbukować w kwestii żebrolajków.

W efekcie możemy otrzymac grafomana, który poleca swą reputacją innych, być może większych grafomanów, nie wyłapując błędów, ortów czy literówek. A np Kamulec wyłapie. Pójdzie jednak wersja, która ma więcej lajków, co może przydarzyć się wcześniej, jesli dostateczna liczba grafomanów-autorów, nie potrafiących obiektywnie ocenić redakcji tekstu to poleci. Proste? Proste i jak widać,głupie.

Teraz tak - autor-grafoman dostaje za swoją pracę punkty waluty - z braku ustalonej nazwy i by nawiązać do logo, nazwijmy je Porońcami. Za walutę idzie sobie na Koło Fortuny BNP i staje w szranki z innymi do walki o tę wymarzoną książkę - niech to będzie ta mityczna Sztuka Ogrodnictwa cz 4. Obstawia w ciemno, cały swój majątek wyharowany na pisaniu grafomańskich tekstów które poprawiał kolega - powiedzmy 25 Porońców. W ciemno obstawia też kolega który poprawiał, i jeszcze parę innych osób, np mistrz pióra i erystyki, który swoje prace wrzuca praktycznie gotowe, gdzie wdowy i sieroty dawno wyginęły, gdzie przecinki stoją karnie jak elfy w Helmowym Jarze, a cały tekst pachnie ogromną pieczenią z miodem (bo jest tu dużo miodu i mięsa). O dziwo, nie dostaje ekstra waluty za swoją zajebistość (która nie poszła na redaktorów, zbednych w tym momencie) tylko ma tyle samo Porońców co grafoman, którego poprawiało trzech innych (z których każdy też dostał swoją działkę).

Tak więc, zajebisty autor generuje 25 porońców w obiegu licytacyjnym, a kiepski - 50, albo i więcej, w zależności od ilości poprawiaczy. Generuje je tylko po to, by je włożyć w licytację, przy czym jego waluta szybko się dewaluuje, bo słabiaki wymagające korekt i redakcji generują zbędny pieniądz w obiegu, tworząc więcej ludzi posiadających zasoby, które mogą wydać tylko na zabawę w uwalanie innym fantów. Mądre? Nie bałdzo.

Dalej, mamy moderatora, który stosuje zasadę "państwo to ja", czyli jako osoba prywatna może wymierzać "sprawiedliwość", jeśli poczuje się osobiście urażony zwrotem, który w powszechnym użyciu nie jest obraźliwy, co najwyzej kolokwialny. Równocześnie zmiany w BNP kastrują sporo z jego mocy, bo ulubiona zabawa z poprzednie ery Poltera to była zabawa w chowanego - moderator chował, a trolle szukały co fajniejsze notki.

Teraz, po kastracji zwanej BNP, ukryte noty i tak widać na głównej stronie blogowej. Więc ukrywanie to szopka i jasełka. 

Więc Agrafko, czy naprawdę Polter stoi w miejscu? Nie. Stał na krawędzi od dość dawna. Teraz wykonał znaczący krok w przód.

 

22-11-2013 09:32
nerv0
   
Ocena:
0

Po kronikach fandomii to moje ulubione wpisy. :-)

Ojej. :)

22-11-2013 10:22
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Pamiętacie czasy, kiedy Kastor wyturlał rasizm z fandomu? A to był ostatni fajny flejm, teraz to tylko odcinanie kuponów od dawnych krotochwili. Borejko, wróć!
22-11-2013 11:00
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+5

@ Kamulec, Agrafka
Czyli znowu wraca hasło "weźmy się i zróbcie". A to niestety tak nie działa - fajnie, chcielibyście przeczytać teksty o tym i o tamtym; wymagające specjalistycznej wiedzy i dobrze napisane. Tyle, że same się one nie napiszą (dziękujemy, kapitanie Obvious!), ale chętnych do ich tworzenia też jakoś nie widać. Teksty w stylu "jeśli nie macie pomysłu to zawsze można nas zapytać" trudno traktować poważnie - bo nie jest tak, że siedzi tuzin autorów z chęciami i wolnym czasem, za to bez pomysłu i tylko czeka na zamówienie, co by tu napisać, żeby ludziom się podobało. Żekłbym nawet, że wprost przeciwnie. Co jakiś czas powraca takie hasełko, że "ja Wam powiem co, a Wy napiszcie" - tylko jakoś pisać tekstów na zamówienie nie ma komu.

22-11-2013 11:09
Z Enterprise
   
Ocena:
+4

Co jakiś czas powraca takie hasełko, że "ja Wam powiem co, a Wy napiszcie" 

dopisz do niego - "za odpowiednią opłatą", a zapewniam cię, że chętni się znajdą. Oczywiście jeśli nie będą to pokerowe sztony do gier hazardowych na polterze.

Żekłbym nawet

Korekta za free, od fana dla fana - Rzekłbym :P

22-11-2013 11:24
Aramin.
   
Ocena:
+2

Jak tak czytam tę dyskusję i parę innych, to zastanawiam się, czy jest ktoś kto odbiera BNP pozytywnie.

22-11-2013 11:59
Z Enterprise
   
Ocena:
+3

repek i gower, to na pewno.

22-11-2013 12:06
WekT
   
Ocena:
0

Czas polteru to czasu łorahameru. A że David Warharmer (jak mawiał mój wuefista) umarł to i konkursu nie ma. Aż się dziwie że nikt tego jeszcze nie obwieścił.

A po co skoro nie ma Warhammera :(

22-11-2013 12:22
~n0

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
dopisz do niego - "za odpowiednią opłatą", a zapewniam cię, że chętni się znajdą. Oczywiście jeśli nie będą to pokerowe sztony do gier hazardowych na polterze.


Ba. A zasponsorujesz tekściarzy, czy to też pomysł w stylu: Płaćcie ludziom za teksty. A z czego macie płacić? To już na pewno jakoś sami wykombinujecie. :P

Sorry, ale żeby Polter mógł płacić ludziom za teksty sam powinien na nich jakoś sensowniej zarabiać, zapewne poprzez pobieranie opłat za możliwość ich przeczytania. Bo nie wierzę, że z samych klików i reklam serwis jest w stanie wyciągnąć dość grosza by móc zapewnić jakieś rozsądne wynagrodzenie autorom. Owszem, jest jeszcze opcja P+, ale ile osób regularnie ją opłaca? Ja kupiłem ją sobie raz, na samym początku z ciekawości i więcej do niej nie wróciłem. :/
22-11-2013 12:28
Z Enterprise
   
Ocena:
+1

N0 - naprawdę? Kurde, nie wiedziałem że to tak działa. :P

Argument, że "a co, masz kasę żeby nam dać, żebyśmy dali autorom?" jest z czapy, bo umyka jedna ważna rzecz - niezależnie od tego, czy jest kasa czy nie, system motywacji w której nie płaci się ludziom, jest słabszy niż taki, w którym się płaci (nie, nie chodzi mi o płacenie Porońcami).

Poza tym, polter pozyskuje właśnie jakiegoś ważnego sponsora strategicznego, jak my tu pitu pitu (plotki po internecie takie chodzą) więc, jak najbardziej "To już na pewno jakoś sami wykombinujecie".

Chociaż, jakbym był inwestorem strategicznym, to bym się bardzo cieszył, gdybym mógł inwestować w portal, na którym nie trzeba płacić teksciarzom - lepiej im rzucić trochę koralików i perkalu, niech się biją.

 

22-11-2013 12:36
Agrafka
   
Ocena:
+1
Przepraszam,ale postawmy sprawę jasno - jeśli serwisu nie ma kto prowadzić, to nic dziwnego że serwis upada. Przecież nie rzucimy pracy żeby to robić za was. Możemy sporadycznie pomagać, ale nie ma szans, żeby to w ten sposób sprawnie działało. Albo poszukajcie kogoś kto ma masę wolnego czasu i chce dla serwisu robić to za darmo dostosowując się do waszych wymagań, albo serwis będzie oceniany coraz gorzej - co w chwili obecnej można zaobserwować.

Wybaczcie, że tak to ujmę, ale butthurt o nasze wątpliwości jest zwyczajnie nie na miejscu. Po to tu jesteśmy, żeby pisać co nam nie pasuje. A moderacji radzę się zastanowić czy rzeczywiście chce opinii od użytkowników czy nie - i najlepiej wydać jakieś oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Bo takie ucinanie nas jest kompletnie niepoważne. Tym bardziej po pytaniach co można zmienić. System nie działa dobrze - bez względu co o tym myślicie.
22-11-2013 12:43
Z Enterprise
   
Ocena:
+1

Agrafko, a może zróbmy zawody w rzucaniu grochem o ścianę?

22-11-2013 12:46
Kamulec
   
Ocena:
+2

Krytyk!

@AdamWaskiewicz

Skoro Polter nie zachęca autorów do publikacji przydatnych prac, to jednak nie działa.

22-11-2013 12:52
nerv0
   
Ocena:
0

polter pozyskuje właśnie jakiegoś ważnego sponsora strategicznego

Cóż, ostatnio mało się polterami interesuję, więc nic o tym nie wiem. :P

niezależnie od tego, czy jest kasa czy nie, system motywacji w której nie płaci się ludziom, jest słabszy niż taki, w którym się płaci (nie, nie chodzi mi o płacenie Porońcami).

Zgoda, ale, że nie wierzę w możliwość wyłożenia realnej kasy za teksty, to w takim razie co?

Mnie cały BNP też nie porwał, wiele rzeczy mi się nie podoba, ale o nich już wszyscy pisali. Oczywiście najbardziej doskwiera brak ciekawych tekstów. Ty mówisz, że ich nie ma bo nie płacą. Ale kiedyś też nie płacili, a teksty były. Dla mnie to po prostu wypalenie starej gwardii i brak świeżej krwi. Kiedyś już zresztą o tym pisałem.

Ale z mojej strony EOT, bo pisanie w poważnym tonie na poważne tematy jest dla mnie zbyt nudne i frustrujące. Biorąc przykład z Aesa wycofuję się z tematu.

22-11-2013 12:58
Z Enterprise
   
Ocena:
0

Ty mówisz, że ich nie ma bo nie płacą. 

Ja nie mówię, że czegoś nie ma, bo nie płacą, tylko odpowiadam Adamowi w kwestii 

Co jakiś czas powraca takie hasełko, że "ja Wam powiem co, a Wy napiszcie" 

Czyli o teksty zlecone przez redakcję. Motywacja Porońcami jest słaba.

Ogarniaj dyskusję! :P

22-11-2013 13:04
Tyldodymomen
   
Ocena:
+2

Pisanie na poważnie o niepoważnym  jest niepoważne

22-11-2013 13:04

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.