string(15) ""
» Blog » Czas,w którym mnie nie było.
21-11-2013 19:24

Czas,w którym mnie nie było.

Odsłony: 1027

Długo, oj długo nie było mnie na polterze. Wpadam sobie od czasu do czasu zerknąć co dzieje się na blogach - i widzę zastój. Karczmarz dalej bije rekordy popularności swoimi merytorycznymi wpisami o prowadzeniu, Zet dalej taktownie gardzi światem, dzeme próbuje wytłumaczyć coś repkowi, zaś sam Mistrz Pozdrowień tłumaczy użytkownikom serwisu
"od użytkowników dla użytkowników",że nie mają racji. Aes grzecznie odmawia trollerki, trolle trollują jakby z mniejszym entuzjazmem jakby i one zauważyły zastój. Ktoś nowy się pojawia,ktoś nowy znika. Polter stoi w miejscu.

Zaobserwowałam też, że na artykuły i noty już w ogóle nie patrzę. Wiem, że żeby przeczytać coś od serca muszę wejść na blogi.

Nowe pomysły na zmiany, znów jakby mniej trafione, ale jakoś nikt nie ma siły walczyć o to, żeby to wyjaśnić.

Gdzieś zniknęło moje ukochane "tworzymy razem grę". A może tylko ja nie mogę znaleźć nic nowego na moim zepsutym telefonie.

Tęsknię za wami słodziaki :*

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
+1

I ja to słyszę, i ja tak wierzę,
Płaczę i mówię pacierze.

21-11-2013 19:43
KFC
   
Ocena:
+3

Dokładnie Ziomalko! Polter pobił kolejny rekord w eksploracji nieznanego. Będąc na samym dnie odkrył, że są jeszcze kolejne dna do zdobycia. I śmiało podąża tam, gdzie nie dotarł jeszcze żaden portal!

21-11-2013 19:45
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0

Jeśli nawet nie zaglądasz na pojawiające się artykuły, to nic dziwnego, że masz wrażenie, jakby Polter stał w miejscu. Bo, jakby na to nie patrzeć, to aktywność serwisu głównie właśnie w tekstach się przejawia.

21-11-2013 19:48
Kamulec
   
Ocena:
+2

Czucie i wiara silniej mówi do mnie

Niż mędrca szkiełko i oko.

21-11-2013 19:52
Reckles
   
Ocena:
+1

Razem Tworzymy Grę niebawem wraca :D 
Ja podobnie jak Ty droga Agrafko ostatnio prawie nie mam czasu. W sumie uczestniczę w czymś... a zobaczysz niebawem :D Wtedy wyjaśnią się powody moich zaniedbań. 
WTG wróci za jakiś czas.

 

21-11-2013 19:54
KFC
   
Ocena:
+2

Niech zerknę na morzę tekstów do mojego ulubionego działu RPG... Adam recenzuje Quickstart..., omg, więcej czasu stracę na czytanie recenzji niż samego recenzowanego tytułu... Co mamy dalej, nic, nic, nic, kopypasta newsów z każdego innego zagranicznego portala który odwiedzam, nic, nic, nic, newsy o archwalnych materiałach Gramela dostępnych na stronie od 3 lat, nic, nic, recenzja Bestii, które wyszły dawno temu i przeczytałem już 10 innych recenzji, nic, nic, recenzja kolejnej części Achtunga? Nie dzięki czytałem pół roku temu, Mutant Epoch? No tak, nie tak dawno recenzowano tutaj Lyonesse i dodatki do Cyberpunka sprzed 20 lat więc czemu się dziwię.

Nie Adamie, podziękował, aktywność może i jest, ale chyba tylko dla niedzielnych erpegowców co wchodzą w internety raz na kwartał.

I nie pisz mi że mogę sam coś napisać, nie chcę i nie mogę. Dziękuję za uwagę.

21-11-2013 20:14
Tyldodymomen
   
Ocena:
+2

Polter to fajny serwis, w którym wszyscy jesteśmy redaktorami, ale jeśli tekst nie przejdzie pozdrokorekty jego publikacja jest blokowana.

21-11-2013 20:17
Agrafka
   
Ocena:
0
Adam - wchodziłam na nie długi czas. Problem w tym,że zazwyczaj są już mocno nieaktualne. Zdążyłam znudzić się już np.cywilizacją bnw, odinstalować ją,zainstalować i znowu się znudzić zanim wyszła jej recka. Przykro mi,ale nie lubię czytać takich rzeczy z takim opóźnieniem.

Reckles - nie ukrywam,że na to czekam. Po kronikach fandomii to moje ulubione wpisy. :-)

KFC - po prostu trochę żal. Nie wiem czy to kwestia zbyt dużego czy zbyt małego zaangażowania moderacji, ale rzeczywiście serwis jest trawiony przez nudę.
21-11-2013 20:17
Pipboy79
   
Ocena:
0

Ooo.... Agrafa się odezwała :) A będziesz coś znów pisać?

21-11-2013 20:22
Aramin.
   
Ocena:
0

Co to "tworzymy razem grę" ?

Nawet sobie ostatnio rozmyślałem, że gdzieś tak mniej więcej wtedy kiedy ja postanowiłem wychylić się odrobinę z cienia "ta Agrafka", która była dla mnie nową twarzą na Poltku, gdzieś zniknęła. A tu wpis. Normalnie znak jakiś.

21-11-2013 20:22
Agrafka
   
Ocena:
0
Pipboy - postaram się z całych sił. Cieszę się,że nie tylko mi was brakowało :-)

Aramin - no niestety, tak wyszło. Nowa praca, więc i czasu mało. Mam nadzieję, że z czasem wrócę z pełną mocą, żeby tu trochę pomóc rozruszać towarzystwo ;-)
21-11-2013 20:26
Reckles
   
Ocena:
0

@Aramin - WTG - "Intryga" http://polter.pl/user/blog/user_id/15709.html

:D Zachęcam do udziału

PS. Agrafka ja też bym chciał nową pracę a jakoś opornie idzie :D

21-11-2013 20:39
Pipboy79
   
Ocena:
+1

Jakbyś wróciła pełną parą byłby git. Trzymam kciuki. Masz dar, umiejętność i odwagę pisania o eRPGach, eRPGowcach i eRPGowaniu w nietuzinkowy i naturalny. To rzadko spotykane kombo. Szkoda byłoby chować je do szuflady. 

21-11-2013 20:40
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0

@ KFC

Oczywiście, są działy bardziej i mniej aktywne - równie dobrze można wejść na bitewniaki albo karcianki i stwierdzić, że "nie dzieje się nic aż do końca", jak i książki, gdzie nowe teksty pojawiają się niemal codziennie. A erpegowe podręczniki niestety do zrecenzowania wymagają trochę więcej czasu, niż film, który można obejrzeć w półtorej godziny. W tym miesiącu (nie licząc Baniaków Baniaka) w dziale póki co ukazało się siedem tekstów, więc nie jest chyba tak źle.
A kolejne recenzje (nie tylko podręczników do Cyberpunka, ale też) już wkrótce.

21-11-2013 20:40
Kamulec
   
Ocena:
+2

Zakaz bycia małozabawnym był martwy, ale gower odkurzył ten punkt widmo regulaminu.

@AdamWaskiewicz

Wliczasz dział D&D i d20. Baniaki, jak wspomniałem, to wg mnie materiał na wieść, nie artykuł.

Jeśli chodzi o dział RPG, z mojej perspektywy najbardziej przydatne są solidnie napisane teksty na temat prowadzenia, grania, może jakieś dobre przygody. W tym roku pojawiło się w nim zero przydatnych dla mnie tekstów.

21-11-2013 21:04
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0

@ Kamulec

W dziale RPGO - pięć, więc też nie jest źle. Ale dobrze wiedzieć, że dedeki to nie RPG.

A jeśli chodzi o kryterium przydatności, to praktycznie zawsze większość erpegowych tekstów będzie dla konkretnych osób nieprzydatna - bo nie do takich systemów, w jakie grają, nie w takim stylu, przygody nie dopasowane do postaci ich graczy; listę można ciągnąć. Tyle, że pomiędzy "dla mnie nie ma nic przydatnego" a "przydatne conajwyżej dla niedzielnych erpegowców, co w internety wchodzą raz na kwartał" jest spora różnica.
 

21-11-2013 21:21
Kamulec
   
Ocena:
+1

Uwagi do działu D&D do kogoś innego. Poza tym w 3ed D&D grałem bardzo dużo, a ma ona określoną datę powstania — łatwiej o kogoś, kto napisze coś dla mnie nowego w kwestii RPG ogółem. Szczególnie chętnie poczytałbym artykuły przekazujące wiedzę o naszym świecie z perspektywy jej użyteczności w RPG. Nawet jak się jakieś zagadnienie zna, nieraz do sesji warto mieć je usystematyzowane.

21-11-2013 21:37
Karczmarz
    Hmmm
Ocena:
+6
Pozdro Agrafka i powodzenia w nowej pracy! Na Polteru bez zmian, mimo zmian, ot paradoks
21-11-2013 21:59
KFC
   
Ocena:
+1

Adamie nie przeczę, że od czasu do czasu pojawi się coś w miarę świeżego jak recenzja Apocalypse World PL, ale poza tym jest całe morze materiałów, które jak te nieszczęsne recenzje dodatków do Wolsunga czy do CP2020, co tu dużo mówić nowością nie są i nie będą, więc zainteresują co najwyżej k4 nowe osoby wchodzące do hobby, bo wszyscy inni już na tych grach zjedli zęby, a cała reszta zaczyna od D&D i Warhammera więc nawet nie zwróci na te "starocie" uwagi, bo "po co". Podobnie jak recenzje dodatków czy gier, które wyszły pół, rok, dwa, trzy lata temu, kto miał się o nich dowiedzieć już dawno się dowiedział, przeczytał, zagrał. A kto nie? Pewnie jest właśnie takim niedzielnym graczem co wchodzi na internety raz na kwartał, albo raz na rok i jemu to się przyda. Inna sprawa, że większość recenzji w tym dziale piszesz sam jeden, więc nie dziwota że trochę czasu to zajmuje... Nie wiem co w tym krzywdzącego - stwierdzam tylko fakty jakie zaobserwowałem. I zgadzam się z Kamulcem, trudno filmiki Baniaka zaliczać do artykułów, nie tylko ze względu na formę, ale i na treść.

21-11-2013 22:01
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0

@ Karczmarz
Bo Polter to ludzie, a ci ciągle tacy sami (i ci sami).

@ KFC
A ile jest takich nowości, które warto recenzować? Po polsku (bo przecież czytelnicy / gracze polscy, więc i po polsku grają). Zarówno dedeki jak i Warhammer po polsku umarły śmiercią naturalną, więc jakoś nie jestem przekonany, czy nowi gracze teraz nie zaczynają od Wolsunga albo Afterbomby. A jeśli podręczniki sprzed kilku miesięcy to już starocie, to tym bardziej zawęża pole manewru.

Co do tekstów almanachowych, które pewnie nie tylko Kamulec najchętniej by poczytał, to niestety ciężko wymyślić coś, co nie byłoby już wałkowane tuzin razy od czasów Magii i Miecza, a na odkrywanie Ameryki mało kto ma czas  i ochotę. I znowu - jakby komuś się chciało, to zaraz pewnie pojawiłyby się głosy, że to odgrzewanie po raz fefnasty tego samego kotleta. I obawiam się, że wbrew temu, co Kamulec pisze, o kogoś, kto dobrze napisałby coś dla niego nowego i przydatnego, wcale nie tak łatwo.

21-11-2013 22:07

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.