string(15) ""
» Blog » Cold Space - oficjalna zapowiedź
04-03-2012 22:11

Cold Space - oficjalna zapowiedź

W działach: Cold Space | Odsłony: 2

Ziemia zamazła. Ludzkość opuściła ziemię na okrętach i łodziach podwodnych - jedynych obiektach, jakie są w stanie wytrzymać ciśnienie cieczy znajdującej się w kosmosie. Alianci, Naziści, Sowieci i Japończycy rozpoczeli wojnę o pozostałe planety. Tak w kilku zdaniach można streścić założenia Cold Space.

 

Cold Space to setting do mechaniki Savage Worlds. Powstał w całości dzięki projektowi WTS. Zgłoszony do WTSu nosił wtedy nazwę "Mroczne Głębiny". Głębiny owe połączyły się później z settingami "Bóg-Maszyna" oraz "Projekt 1940". Następnie setting ten dość mocno ewoluował. Prace nad nim miały okresy gwałtonego rozwoju i stagnacji. Jednak po kilku miesiącach pracy udało się nam [autorom, czyli mnie, Tequila Slammerowi i Shohei'owi, a także kilku innym użytkownikom forum, którym w tym miejscu serdecznie za aktywność dziękuję] uzyskać bardzo ciekawy, spójny i prawie kompletny obraz świata. W związku z tym zadecydowaliśmy (No, w sumie to ja zadecydowałem, a reszta się zgodziła), iż zrobimy PDFa z opisem settingu. Ponieważ nie chcę przekładać daty premiery podam odległy, ale realny termin - początek lipca. To aż cztery miesiące, ale ponieważ piszę licencjat, muszę się skupić najpierw na nim, a dopiero później na PDFie.

 

W związku z powyższym poszukiwane są następujące osoby:

1. Wszyscy, którzy chcieliby w realiach Cold Space zagrać, a tym samym zostać testerami nowych elementów mechaniki. Zamierzam prowadzić zarówno jednostrzały, jak i kampanię, jeśli będą chętni.

2. Graficy. PDF nie może być pustym tekstem. Kilka grafik naprawde będzie niezbędnych. Chodzi o ilustracje czarno-białe, głównie szkice. Wynagrodzenie za owe ilustracje będzie raczej symboliczne, gdyż mój studencki budżet nie zwykł ponosić wysokich kosztów.

3.Wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby wspomóc setting.

 

Jeśli należysz do jednej z powyżeszych trzech grup, daj znać na PW.

 

Co dwa tygodnie mam zamiar wrzucać na bloga fragmenty kolejnych ukończonych działów. Za dwa tygodnie pierwszy fragment - wprowadzenie.

 

Link do dyskusji na forum:

http://forum.polter.pl/wts-mk-ii-3-mrozne-glebiny-boskiej-maszyny-vt65042.html

 

Link do wiki:

http://pl.coldspace.wikia.com/wiki/Cold_Space_Wiki

Komentarze


~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Cieszę się, że wciąż pracujecie nad tym projektem. Życzę Wam, aby zyskał zainteresowanie :)
05-03-2012 15:52
kbender
   
Ocena:
0
I widzę, że wikię trzymacie. Super będzie, jeśli wam się uda :D
05-03-2012 23:14

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.