string(15) ""
» Blog » Cold Space na Avangardzie i Polconie
05-07-2012 11:46

Cold Space na Avangardzie i Polconie

W działach: Cold Space | Odsłony: 6

Witam

Wiem, że miałem co dwa tygodnie wrzucać fragment kolejnego rozdziału z Cold Space, ale w międzyczasie pojawiła się szansa, że uda się nam go wydać w wersji papierowej. Dopóki sprawa się do końca nie wyklaruje, nie będziemy publikować nowych materiałów.

W każdym razie, pracujemy pełnymi mocami przerobowymi i mamy już około 85% tekstu. Już wiemy, że całość będzie zajmować około 200 stron. Mamy szczerą nadzieję, że pełen tekst będziemy mieli gotowy na Polcon.

Wciąż poszukujemy grafików! Jeśli bylibyście chętni wspomóc nas właśnie poprzez tworzenie grafik, proszę o PW.

I najważniejsza wiadomość: Zarówno na najbliższej Avangardzie w Warszawie, jak i na Polconie we Wrocławiu, będzie można wysłuchać prelekcji prezentującej Cold Space, a także zagrać przedpremierową sesję w tym settingu! (no i oczywiście porozmawiać z twórcą). Zapraszam serdecznie na oba te konwenty i do zobaczenia!

EDIT: Nie napisałem, że to będziemy wydawać na papierze, tylko, że jest na to szansa. Faktycznie decyzja, czy wydamy na papierze czy nie, jeszcze wcale nie zapadła. Chciałem jednak przekazać, że mamy ambicje, aby to wydać na papierze i zrobimy wszystko, aby tak się stało. Być może mamy też chętnego, aby to wydać. Ale czy tak się stanie - jeszcze nie wiemy. Szczególnie, że nie napisałem jeszcze do PEG z zapytaniem. Jeśli nie uzyskam zgody, to problem rozwiązany.

Nie planuję raczej czerpać z powodu ewentualnego wydania papierowego jakiegokolwiek dochodu (który, umówmy się, i tak byłby marny) - czyli sprzedarz po kosztach albo odstąpienie wydawcy praw za darmo.

Także jak narazie nic nie jest postanowione, jedynie wyraziłem chęć wydania w formie papierowej. 

Komentarze


38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
dealion - i tak też się umawialiśmy - non-profit. Stąd też moje pytanie na początku, w pierwszym poście. Bo nie wiem ja ty, ale ja deklaracji, że vB i ekipa wydają coś bez profitów nie widziałem. No ale autor milczy. Poczekamy.

Pamiętam że był pomysł, by wydac jakiś fajny WTS po kosztach, w ograniczonym nakładzie, który twórcy mogliby otrzymac na papierze, po opłaceniu kosztów druku.

No ale mówię, zostawmy to na razie. Jeśli dobrze rozumiem, nie wydaje tego GRAmel. Poczekamy co powie vB.
Na razie faktycznie, nie bijcie piany.
05-07-2012 17:20
~Enc

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+7
Zigzak, pogrzało Cię do reszty? Co Cię tak boli, że ktoś chce sobie wydać swoją pracę - jeśli nawet będzie na SW, to już będzie to sprawa między autorami, GRAmelem i (ewentualnie) Pinnaclem. A może wydadzą to na innej mechanice? Mało to darmowych systemów (d20, d6, FATE)?

WTF WTFem. Wymaganie, żeby oprócz papierowej - płatnej wersji była też darmowa, w PDF to bezczelność. Na moje oko (chyba, że podpisaliście jakąś umowę) vB może się wypiąć w każdym momencie na WTS i zrobić ze swoim pomysłem co chce. Jeśli spiraci, to już raczej ci, których prawa autorskie złamie powinni go ścigać. Jeśli nie spiraci, nic Ci do tego czy, jak i ile sobie zarobi (tudzież straci) na CS.
05-07-2012 20:10
Krzemień
   
Ocena:
+4
Encu nie psuj flejma ;p
05-07-2012 21:15
~Enc

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Przepraszam, Krzemień.
Poniosło mnie.
05-07-2012 21:18
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Poniosło, w dodatku nie zrozumiałeś.
05-07-2012 21:48
~Enc

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Kiepski flamebait, w dodatku znam już odpowiedź na pierwsze pytanie ze swojego komentarza.
05-07-2012 21:53
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ano, kiepski, bo też to nie flejbajt. W przeciwieństwie do twoich zaczepek ad personam, Encu. Może to przez te upały nie czytasz ze zrozumieniem i dajesz się ponieść emocjom? Pomyśl, bo faktycznie dziś gorąco. "Pogrzać" mogło więc równie dobrze tobie.
Ja już temat skończyłem. Wyjaśniłem o co mi chodzi, i chyba wystarczy. W dalsze dyskusje z ludźmi którym się coś wydawało, nie wchodzę.
05-07-2012 22:02
~Enc

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4
No, ale popatrz jakie bzdury wypisywałeś (wszystko cytaty):

Inna sprawa, że trochę niefajne takie zagranie bez konsultacji
Ja tylko hostowałem za pomocą Poltera
I o to mam trochę pretensje, że takie nieuzgodnione akcje mogą spowodować np to, że ludzie zaczną się rzucać na mityczną kasę
Uwazam ze te wyjasnienia się należą, nie tylko mi. Jak będą wyjaśnienia, to cos pewnie sie wymysli.
Ale chcę, żeby jesli do tego papierowego wydania dojdzie, PEŁNA wersja Mroźnej Głębi była dostępna w pedefie, za darmo i dla każdego.
Hola hola - wydacie w formie papierowej i będziecie rozdawać za darmo? Bo wiesz, WTSy nie miały i nie mają slużyć zarobkowaniu.

Jeśli ktoś czegoś nie zrozumiał to Ty tego, że vB może robić co chce ze swoim pomysłem - i jeśli uzyska zgodę, też z pomysłami ludzi, którzy pomagali mu przy projekcie. To, że wypromował sobie CS przy okazji WTS to już Twój problem - takie samo ryzyko jakie podjął Ramel i Finn organizując konkursy na setting (nikt nie bronił ludziom wypromować świata wykorzystując buzz a potem wydać własnym sumptem).
05-07-2012 22:11
vonBoltzmann
   
Ocena:
+11
Ok. Widzę, że zrobił się niezły flejm i sporo osób ma do mnie pretensje. I słusznie. Wynika to jednak chyba ze złego zrozumienia tego, co chciałem przekazać.

Po pierwsze - nie napisałem, że to będziemy wydawać na papierze, tylko, że jest na to szansa. Faktycznie decyzja, czy wydamy na papierze czy nie, jeszcze wcale nie zapadła.

Zdaniem tym chciałem jednak przekazać, że mamy ambicje, aby to wydać na papierze i zrobimy wszystko, aby tak się stało. Być może mamy też chętnego, aby to wydać. Ale czy tak się stanie - jeszcze nie wiemy. Szczególnie, że nie napisałem jeszcze do PEG z zapytaniem. Jeśli nie uzyskam zgody, to problem rozwiązany.

Po drugie - nie planuję raczej czerpać z powodu ewentualnego wydania papierowego jakiegokolwiek dochodu (który, umówmy się, i tak byłby marny) - czyli sprzedarz po kosztach albo odstąpienie wydawcy praw za darmo.

Przepraszam Cię Zigzaku, że nie poinformowałem Cię o takich planach wcześniej. Faktycznie, powinienem, a że tego nie zrobiłem - przyznaję się do błędu.

Także jak narazie nic nie jest postanowione, jedynie wyraziłem chęć wydania w formie papierowej.

@Aes
Dziękuję Ci bardzo za opracowanie Mentalistów. Wchodzą do podręcznika, choć nieco przeze mnie przerobieni. Przepraszam, że nie dawałem Ci żadnych informacji, ale miałem na głowie pisanie pracy licencjackiej i nie sprawdzałem forum w ostatnim czasie.

Tyle jak na razie. Jeśli jeszcze coś jest niejasne - pytajcie.
05-07-2012 22:29
sil
   
Ocena:
+2
Ciekawe rzeczy się dziś na polterze dzieją.

"Być może mamy też chętnego, aby to wydać"

I nie napiszesz któż to? :P
05-07-2012 22:38
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Oj, nie takie samo ryzyko, bo nikt tutaj nie wymaga od nich jakiejś lojalki. Co nie znaczy, że jest to fair. Jak wydadzą, to wydadzą, nikogo powstrzymywać nie zamierzam. Wyrażam swoje obiekcje i tyle. Tak i tak się umawialiśmy, ktoś za plecami tą umowę BYĆ MOŻE zmienia, nie uwzględniając wszystkich stron, potencjalnie szkodząc założeniom platformy, na ktorej projekt powstał. byc może Ciebie to nie obchodzi, być może vB to nie obchodzi, ale mnie to obchodzi, co z WTSem będzie dalej.
Więc czekam na wyjaśnienia vB, żeby się upewnić, czy nie powstają jakies zagrożenia dla WTSu jako projektu. Jesli się okaże,że "możliwość wydania w wersji papierowej" to np udział w Rzucie na Inicjatywę, albo podobny projekt, lub też ten darmowy pdf jest przewidziany, to nie ma przecież problemu. Oczywiście jesli wszyscy wspóltworcy się zgodzą. A jak widać choćby po Aesandillu, nie wszyscy zostali poinformowani o tym fakcie. Oraz o tym, co stanie się z ich wkładem w projekt. O sobie nie wspomnę.
05-07-2012 22:42
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
No i wszystko wyjaśnione. Prawie. :)
Dzięki vonBoltzmann za wyjaśnienia.
05-07-2012 22:44
39442

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@vB

Jakby plan wydawniczy na papierze się nie powiódł, to odezwij się do mnie- może uda mi się jakoś pomóc załatwić i zorganizować wydrukowanie kilkunastu podręczników, wtedy można by dodrukowywać kolejne na zamówienie (tak mniej więcej w przyszłości będzie działało VD :>).
05-07-2012 22:45
vonBoltzmann
   
Ocena:
+2
@ Zigzak
Nie ma za co, należały Ci się w końcu.

@Selekos
Dzięki, w takm wypadku na pewno się odezwę.

@Sil
Nie, nie napiszę

@Kbender
Jak się pojawi plan godzinowy, to ogłoszę, którego dnia będzie można nas posłuchać.
05-07-2012 22:50
Aesandill
   
Ocena:
+1
@ vonBoltzmann
To git. EOT
05-07-2012 23:08
~mozambyk

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+7
Cold Space zostało wydane w 2005 roku.
http://www.flyingmice.com/coldspac e.html
05-07-2012 23:45
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
o szit!
06-07-2012 00:25
Krzyś
   
Ocena:
+4
Współczuję von Boltzmannowi, jak musiał czytać ile narobiło się szumu i kwasu wokół jego zwykłej radości z sukcesu.

Odniosłem wrażenie zigzaku, że strasznie nie ufasz ludziom. Oburzenie Twoje było poniekąd słuszne, lecz żadna szkoda nie została jeszcze uczyniona- a założyłeś z góry, że do czegoś takiego to zmierza (a przynajmniej tak mi się wydało).

A nie wszyscy lecą na kasę, na podkładanie świni i dorabianie się cudzym kosztem. Trochę zaufania ;)
06-07-2012 02:04
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Khornie, cóż ci mogę powiedzieć? Błędne wrażenie odniosłeś. vonBoltzmann napisal, że "pojawiła się szansa wydania". Nie napisał "chciałbym, żeby to zostało kiedyś wydane". Pozwoliłem sobie zinterpretować to co czytam, tak jak stoi. I poprosiłem o wyjaśnienia.
Reszta to już zwykłe palenie czarownic przez paru agitatorów.
Zwrot był niefortunny, taka więc też była moja interpretacja. Gdyby wyjaśnienia pojawiły się wcześniej, i gdyby kilka osób nie postanowiło bawić się w wyrocznie prawno-społeczne, nie byłoby flejmu.
Zła wola od dawna gości na Polterze.
Natomiast co do braku zaufania i wiary w ludzi - gdyby tak było, nie cackałbym się z WTSem, nie robiłbym Polterświąt czy Rzutu na Inicjatywę, ani nie wymyślał innych akcji "społecznościowych" co chwila. Przyznasz, że dość trudno jest być społecznikiem, gdy nie ufa się ludziom. I pomimo wielu negatywnych sygnałów od tej społeczności (choć to raczej w miare stałe hejtujące grono kilku osób, a nie cała społeczność) to przecież się nie poddaję. Więc chyba raczej wierzę w ludzi :)
Niech cię Khornie nie zwiodą złe języki zawistników - oceniaj ludzi poprzez ich czyny, a nie poprzez negatywne opinie na ich temat.
Wiedz zatem, że nie gniewam się o twe niesłuszne oskarżenia, choć zrobiło się przykro na chwilę, że dałeś się zwieść złym podszeptom.

:D
06-07-2012 07:20
KFC
    @makumba
Ocena:
0
Cóż - mroźne głębiny będą musiały prowócić :P
06-07-2012 07:31

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.