» Blog » Co wpisać do CV?
11-02-2022 11:27

Co wpisać do CV?

Odsłony: 317

Serious question (xD)

[Ogólnie sorka, trochę prywata, mam nadzieję, że się nie gniewacie? ;-) ]

Sprawa ma się tak: jako osoba głęboko zaburzona nie pracuję i póki co nie szukam pracy (obawiam się, że jestem także bardzo niekompetentny, ale nie wykluczam, że ten stan się kiedyś zmieni), ale to nie znaczy, że nie mam własnego CV. I o to CV chciałbym podpytać forumowiczów.

Ostatnio w dyskusji o Polskim Ładzie 2e (Nowym Ładzie 2e?) bodaj Kamulec mi napisał, że skoro pisuję dla Polterka, to to jak najbardziej jest praca, ale na zasadach wolontariatu. Ja… ta perspektywa jest mi kompletnie obca? (xD). Znaczy, wiem, że Polter jest poważnym Portalem, mam dostęp do forum redakcyjnego, publikuję tutaj regularnie teksty od dosyć długiego czasu, wrzucam newsy i tak dalej i pewnie gdybym był dziennikarzem z wykształcenia (lub szukał pracy w prasie) to możliwe, że moje CV powinno krzyczeć „piszę dla Poltera!”.

Ale… no właśnie, Polter to głównie hobby i coś przyjemnego i nie wiem czy w związku z tym jest sens o tym krzyczeć w CV? Tym bardziej że z wykształcenia jestem technikiem informatykiem?

Choć, tak se myślę… może powinienem to wpisać? Choćby dlatego, że to ładnie wygląda? Hm…

W każdym razie, to prowadzi nas do pytania co i gdzie wpisać w moje CV. Jak o tym teraz myślę, to istnieją co najmniej trzy rzeczy, które mógłbym se do CV wpisać:

  1. To, co tutaj robię na Polterku

  2. Mój blog o książkach

  3. Ten w pełni przetłumaczony przeze mnie komiks o futrzakach na uniwersytecie (College Catastrophe)

I teraz pytanko do forumiczów – myślicie, że to wpisać do CV? Wszystko? A jeśli tak, to gdzie? W sekcji „zainteresowania”? A może zrobić sekcję „wolontariat i aktywności” i tam wpisać? Jeśli tu drugie, to umieścić nową sekcję powyżej wykształcenia? Hm?

Eh, gubię się i nie rozumiem kompletnie! Tasukete!

Porady i pomoc mile widziane, będę Wam wdzięczny ;-)

EDIT:

Hej, „mała” edycja.

Tak, wiem, że każde CV się zmienia mniej lub bardziej w zależności od oferty pracy itp. Obawiam się, że nie byłem „ścisły” w moim oryginalnym poście. Pozwólcie, że wyjaśnię ;-)

Tworzę stronę internetową – wszystko już zakodowałem i wygląda okej – która ma być „matką moich CV”. Takie „Uber-CV”, jakby. Idea jest taka, że w Uber-CV wpisuję absolutnie wszystko, a jak widzę jakąś ofertę pracy, to sobie otwieram, paczam i przycinam to, co trzeba przyciąć do danego ogłoszenia.

W związku z tym, mam problem czy (chyba tak?) jak i gdzie w owo Uber-CV wpisać aktywność na Polterze, bloga książkowego i przetłumaczony komiks. Przez długi czas sądziłem, że to troszkę głupotka i po co, ostatnio Kamulec dał mi nieco do myślenia i się zastanawiam, czy mimo wszystko tego jakoś nie ująć w owej „matce wszystkich CV”. Problem tylko jak.

To chyba dobry pomysł, by tutaj wrzucić linka do kodu źródłowego ;-) LINK Uważam, że wygląda ładnie i tak, jak chciałem ;-) Proszę, ściągnijcie wszystko, wypakujcie u siebie i włączcie w przeglądarce index.html :-)

Macie? ;-)

Więc, gdzie i jak najlepiej w tym, co mam, byłoby Waszym zdaniem umieścić Polterka, bloga i ewentualne tłumaczenia (póki co tylko College Catastrophe)? Myślałem, by zrobić sekcję „volounteering & extracurricular activities” i tam to wpisać, powyżej wykształcenia, ale sam nie wiem czy to dobry pomysł…?

Oh, jeszcze jedno. „Uber-CV” ma być w założeniu międzynarodowe, więc jest po angielsku. Niestety, nie istnieje międzynarodowy standard CV, więc przyjąłem ten stosowany w UK, stąd np.: Matura na moim CV – w UK A-Levels zawsze się pojawiają w takich dokumentach. Myślę, że jakbym robił CV, np.: do niemieckiej firmy, to bym to jakoś przerobił na modlę niemiecką, of course, ale „wersja czysta” (i pełna) ma być zgodna z formatem brytyjskim.

I jeszcze jedna, ostatnia rzecz. Ideą tego Uber-CV jest to, by je kiedyś (?) umieścić w Internecie i linkować do „pełnej” wersji w okrojonych wersjach CV, co bym wysyłał przerobionych pod daną ofertę. Tak słowem wyjaśnienia ;-)

A teraz proszę, doradźcie mi co i jak wpisać :-)

EDIT 2:

Okej, zrobiłem w sekcji "Projects & Achievements" osobną sekcję na różne tłumaczenia, bo jednak przez lata Polterowania troszkę się tego uzbierało. Printscreen wygląda tak:

Przyznam szczerze, moje CV podoba mi się coraz bardziej i w sumie mam co doń wpisać (xD). Nigdy nie sądziłem, że tak będzie… :-)

EDIT3:

Dodałem trochę zmian do mojej strony w kodzie CSS-a :D Teraz mam bardzo ładny scrollbar i ładne zaznaczanie treści :3 O radości, lofciam uzyskany efekt :3

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Kaworu92
   
Ocena:
0

Hm... nie wiem jaka jest różnica między copywriterem a redaktorem, tym bardziej, że bardziej piszę teksty, niż je redaguję...? ;-)

14-02-2022 12:28
Henryk Tur
   
Ocena:
+1

Redaktor opracowuje tekst pod kątem danego zagadnienia, prezentując w ten czy inny sposób dane zagadnienie.

Copywriter tworzy zazwyczaj pozytywne opisy wybranych produktów, wpisy blogowe połączone z działaniami marketingowymi czy też teksty reklamowe. Jednak robi to wg narzuconych wytycznych, które obejmując m.in. optymalizację tekstów pod SEO (od ilości zzs po kw), linkowanie do wskazanych treści etc. Czegokolwiek by jednak nie pisał, musi być to nienaganne merytorycznie i bez własnych dywagacji.

Inaczej pisze się opis kategorii produktowej, inaczej opis technologii wraz z przykładami, a nieco inaczej swoje przemyślenia na temat książek, prawda? :)
Oczywiście to wszystko w kolosalnym skrócie.


 

14-02-2022 14:38
Kaworu92
   
Ocena:
0

Hm... strasznie to wszystko skomplikowane xD

14-02-2022 16:16
Aesthevizzt
   
Ocena:
+1

Witamy w dorosłym życiu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

14-02-2022 17:15
Kaworu92
   
Ocena:
0

Nah :-P Po prostu nie czaję różnicy między "redaktorem", "copywriterem" a "content writerem" xD Halp xD

14-02-2022 18:13
Henryk Tur
   
Ocena:
0

No cóż... Może jednak pozostań przy mangach i takich tam :)

14-02-2022 18:31
Kaworu92
   
Ocena:
0

Bo to są jakieś nowoczesne terminy i nikt mnie nigdy o nich nie uczył...? xD

Ale na serio, różnica między tymi 3 terminami zaciera mi się totalnie... eh...

15-02-2022 10:21
Henryk Tur
   
Ocena:
0

Jak zatem piszę - jeśli trzy proste terminy są dla Ciebie zbyt trudne, pozostań przy bajeczkach, bo w poważnym świecie przepadniesz. I to bez złośliwości piszę.

15-02-2022 11:33
Kaworu92
   
Ocena:
0

Różnica między redaktorem, copywriterem a content writerem nie wydaje mi się dotyczyć "prostych terminów", tym bardziej, że dwa z tych trzech rzeczy są relatywnie nowe na rynku pracy... :-)

15-02-2022 15:56
Henryk Tur
   
Ocena:
0

Nie. Nie są nowe. To Ty dopiero niedawno musiałeś o nich usłyszeć :) Poważnie mówię - daj se z tym siana. Uderzaj do prac typu redaktor, korektor, newsman. Tu mogę Cię osobiście rekomendować, bo doświadczenie masz niezłe.

15-02-2022 21:07
Aesthevizzt
    @Henryk Tur
Ocena:
0

Tak z ciekawości zapytam - czy copywriting ma duży próg wejścia i da się z tego zrobić sobie dodatkowe źródło dochodów?

15-02-2022 21:20
Henryk Tur
   
Ocena:
0

Dla mnie to główne źródło dochodów, a dodatkowe może być jak najbardziej. Próg wejścia... Hm... Zależy co się pisze i jak. Są różne rodzaje tekstów - jedne wymagają tego, żeby wiedzieć, co się pisze, inne nie, jeszcze inne to takie, których można się nauczyć. Jest tego od groma. Dobry copy ma kilkaset zł dziennie z palcem w uchu. I pracuje tyle dni, ile chce :)

15-02-2022 22:08
Kaworu92
   
Ocena:
0

Mała edycja notki blogowej, do tłumaczeń poza komiksami (póki co tylko jeden : <) dodałem też inne rzeczy, teraz to ładnie wygląda moim zdaniem :-) Co sądzicie? ;-)

05-03-2022 15:02
Kaworu92
   
Ocena:
0

Hej ;-)

Dodałem trochę rzeczy w kodzie CSS-a, teraz jest customowe, ładne i kolorowe zaznaczenie treści (:D), jak i coś, z czego jestem naprawdę dumny, customowy scrollbar :D O radości, ta strona wygląda coraz ładniej i ładniej :D 

Ale z siebie dumny jestem xD LOL xD

29-03-2022 11:33
Kaworu92
   
Ocena:
0

Hej ludki ;-)

Tak se myślę... myślicie, że wrzucić ten kanał gamingowy na YT gdzieś do CV? (xD) Bo w sumie nie wiem... xD

08-02-2023 13:50

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.