string(15) ""
» Blog » Chryzantema w puszce
08-07-2012 15:05

Chryzantema w puszce

W działach: L5K | Odsłony: 22

Chryzantema w puszce

W końcu udało mi się spisać przygodę do L5K, którą jakiś czas poprowadziłem. Pliczek PDF dostępny tutaj.

 

Plik zawiera tło historyczne, zarys świata gry, scenariusz i cztery karty postaci, czyli wszystko co potrzebne do prowadzenia gry.

 

Kaiu
Jesteś samurajko klanu Kraba, absolwentką szkoły inżynierów Kuni. Twoja strzelba i pancerz są symbolami Twojej pozycji i z zawsze wyróżniają Cię z łumu. Szkolenie dało Ci powszechną wiedzę, a także nauczyło radzić obie w niesprzyjających warunkach atomowej pustyni Krain Cienia. Twoja atka przekonała ojca, aby dołączyć Cię do delegacji wyruszającej na iemie Żurawia. Znalazłaś się tu jako piąte koło u wozu, jako jedyny przedstawiciel rodu Kuni. Asahina Daido jest bratem Twojej matki – Yutiko. Przed wyruszeniem, matka wręczyła Ci zabezpieczony zwój, który masz odczytać na osobistej audiencji u pana Kryształowej Chryzantemy.

 

Daidoji
Jesteś weteranem Daidoji, jednym ze Stalowych Żurawi – żołnierzy, którzy ranni na polu bitwy otrzymali nowe cybernetyczne wszczepy. W trakcie walki osłoniłeś swego daimyo przed zabójczą strzałą... Teraz służysz jako chroniarz notabli odwiedzających ziemie Żurawia.
Przypisano Cię do młodej samuraiko z rodu Kaiu, za jej bezpieczeństwo odpowiadasz głową.

 

Kakita
Jesteś synem pana tych ziem. Co prawda ostatnim z trzech, ale jedynym znajdującym się na miejscu. Samurajowie i chłopstwo Cię wielbią. Jesteś ulubieńcem ojca, który musi wydziedziczyć Twoich braci, żeby oddać Ci należne dziedzictwo… Niedługo odbędzie się wielka ceremonia dworska fundowana przez Asahina Daido – czy istnieje lepszy moment, żeby zaprezentować wszystkim swoją wielkość? Czasami tylko kącikiem oczu zauważasz drwiące uśmiechy i pełne politowania kiwnięcia głowy otaczających Cię ludzi. Kogo mogą one dotyczyć? Przecież nie Ciebie.

 

Asahina
Jesteś synem Asahina Daido, jedynym, który dostąpił zaszczytu nauki w szkole shugenja feniksa. Lata spędzone na naukach u krewnych dały Ci wiedzę niedostępną mędrcom twego klanu, ale jednocześnie… po tylu latach, czy można Ci nadal ufać?
Z zewnątrz od ojca bije duma z potomka, podczas ceremonii stawia Cię po wojej prawicy. Prywatnie chłodno się od Ciebie odnosi, szanuje wiedzę, nie ufa instynktom. Słyszysz szepty w pałacu, sugerujące, ze Twój młodszy brat będzie lepszym następcą. Czekasz na chwilę próby, która pozwoli Ci odzyskać zaufanie w oczach najbliższych.

 

Wrażanie z prowadznia sesji wrzuciłem na mojego bloga.

Komentarze


Gotlib
   
Ocena:
0
Ciekawe :) A szkoła inżynierów/ród to Kaiu ;)
08-07-2012 16:06
kbender
   
Ocena:
0
@Gotlib

Dzięki, zaatakowała mnie jakaś pomroczność jasna. Na karcie szkołę miał wpisaną Kaiu, ale z nazwiska Kuni - pewnie gdzieś kiedyś miałem pomysł, żeby był łowcą czarownic i mi zostało.

Zaktualizowałem PDFa :)
08-07-2012 16:07
Beamhit
   
Ocena:
0
Co to jest łum i dlaczego się z niego wyróżniamy?
08-07-2012 16:27
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Polecam, bo w końcu to wrzucone mięso, więc polecic trzeba :)
08-07-2012 16:50
Eliash
   
Ocena:
0
Pomysł na nowoczesny Rokugan co prawda już się pojawił, ale PDF i tak robi na mnie bardzo dobre wrażenie. Zastanawiam się tylko jak wyglądała finałowa śmierć Daidoji skoro uznałeś ją za "sknoconą".
08-07-2012 16:56
kbender
   
Ocena:
0
@Beamhit
Dzięki. Poprawię.

@Eliash
Ze strony gracza, dobrze, postanowił się poświęcić, złapać te pręty uranowe i je przenieść.
Ja opisałem, że słabnie i umiera w trakcie tej czynności.
Tyle i tylko tyle.
Zakładałem projektując sesję, że graczom się jednak uda i nie przemyślałem, jak fajnie rozwiązać sytuację porażki. Tutaj mam niedosyt.
08-07-2012 20:15

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.