string(15) ""
» Blog » Chronicles of Skin: a pictographic story of people at war
05-06-2011 15:12

Chronicles of Skin: a pictographic story of people at war

W działach: RPG, Chronicles of Skin | Odsłony: 2

Chronicles of Skin: a pictographic story of people at war

     Sebastiana Hickeya znacie być może z „Hell For Leather”, gry uczestnikach show telewizyjnego, walczących o przetrwanie aby osiągnąć wybrany przez siebie cel. Jego najnowsza gra, „Chronicles of Skin” znalazła się w finale zeszłorocznego Gamechefa. Pracujemy obecnie nad nową wersją podręcznika, a już wkrótce rozpocznie się kampania promocyjna i playtesty. Starszą wersję, która pojawiła się na Gamechefie, można znaleźć  tutaj.

 

      „Chronicles of Skin” jest historią wojny, którą gracze (w liczbie trzech do pięciu) opowiadają wspólnie, nadając kolejnym wydarzeniom odpowiednie symbole. W settingu tworzą Seriphin, miasto otoczone fortecą, w którym znajdują się dwie, prawdopodobnie skonfliktowane, kultury: Croen i Iho. W podstawowej wersji gry, Seriphin jest inspirowane średniowiecznymi twierdzami, więc tworzone przez graczy elementy powinny pozostawać w tej konwencji. Spośród graczy wybiera się Skrybę, który będzie zapisywał na tytułowej Skórze odpowiednie symbole i odmierzał kolejne etapy gry.

 


 

     Wszyscy chętni do wypróbowania gry w pierwotnej wersji lub po ukazaniu się nowej, mogą przesyłać swoje uwagi i poprawki do mnie lub bezpośrednio do Sebastiana. Jeżeli wygodniej Wam pisać po polsku, przetłumaczę zestawienie Waszych uwag i uwzględnimy je w nowych zasadach.

     Prawdpodobnie będę  z „Chronicles of Skin” na najbliższym Krakonie, więc jeśli ktokolwiek jest chętny do grania, a nie ma odpowiednio dużej grupy, może do nas dołączyć przesyłając mi PM lub e-mail.  

 

 

 

 

Komentarze


lucek
   
Ocena:
+1
O, proszę. Jak dzielnie. Ola w fandomie.


l.
06-06-2011 02:00

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.