» Blog » "Carmilla" Joseph Sheridan Le Fanu - recenzja [ILDS]
03-05-2024 18:23

"Carmilla" Joseph Sheridan Le Fanu - recenzja [ILDS]

W działach: I libri di Simone | Odsłony: 84

Carmilla to jedna z nowszych pozycji na polskim rynku książki. Nowelka opublikowana w 50 rocznicę pierwszego polskiego wydania dzieła Josepha Sheridana Le Fanu na stałe zapisała się w historii literatury, nawet jeśli została przyćmiona przez późniejszego Draculę. Co sądzę o tej pozycji i czy ją polecam?

Pod względami wydawniczymi jest całkiem nieźle. Książka nie zajmuje wiele miejsca na półce, ma ładną ilustrację na okładce jak i ryciny wewnątrz, jest także – co bardzo ważne – pozycją twardo okładkową.

Książka opowiada o Laurze, która żyje w pałacyku gdzieś w Europie – najpewniej w Niemczech, choć nie zostało to w 100% jasno podane – w środku lasu, z dala od ludzkich siedzib. Laura oczekuje na wizytę córki pewnego generała, która jednak ginie na krótko przed planowanym spotkaniem w tajemniczych okolicznościach. Tak więc, gdy niejaka Carmilla, o tajemniczym pochodzeniu, pojawia się w jej pałacu jako gość, ta jest wniebowzięta. Carmilla zostaje jej przyjaciółką i towarzyszką, niejako w miejsce córki generała.

[...]

Hej!

Zapraszam Was do lektury mojej recenzji powieści grozy Carmilla, która ukazała się na moim blogu książkowym ;-)

Enjoy :3

0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.